reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a odzywianie

M

mineralnakocica

Gość
Chciała bym się dowiedzieć z czego zrezygnować w czasie ciązy z jakich warzyw owoców miesa i rzeczy jakich unikac a jakie wprowadzic w swoja diete :)
 
reklama
Jedyne czego sobie odmawiałam to alkohol i surowe mięso. no i serów pleśniowych nie jadłam, ale właściwie większość tych camebert,brie są z pasteryzowanego mleka, więc można.
Piłam kawę (rozpuszczalną z mlekiem, słabszą trochę niż zwykle), czasem colę....
 
a moze trzeba jesc to, na co masz ochote..
zastanawiam sie tylko nad iloscia jedzenia, bo teraz jest modne powiedzenie, ze nie jemy za dwoje :)
 
ja nie piłam alkoholu nie jadłam surowego miesa i serów plesniowych tak jak kolezanka wyzej napisala.Reszte wszystko nawet cole i chipsy.Dlatego ze jadlam wszystko chociaz mi w szpitalu zabierali takie rzeczy jak truskawki morele czeresnie brzoskwinie(i tak jadłam,pod posciel chowałam jak szedł ktoś:D z personeli) bo to wywołujace skurcze(nie wiem jakim cudem ale neiech im bedzie)moje dziecko urodziło sie z normlana waga a nie kilo cos jak mi mówili ze napewno takie bedzie.
 
szczerze odradzam CZOSNEK i wszystko co jest czosnkiem mocniej doprawione. Dzidziuś tego strasznie nie lubi... moja przyjaciułka zjadla pizze z sosem czosnkowym i dzidzia skakala w brzuchu przez 2 dni, a ja podczas choroby zrobilam sobie miksturke z czosnku i miodu i biedaczek chyba ze trzy dni strasznie sie wiercil.. dla dzidzi w brzuszku to za mocna przyprawa a trzeba wiedziec ze juz w 4 m-cu dziecko rozruznia smaki, a oprocz tego czosnek wywoluje u nas nie przyjemne konwulsje w jelitach.. :tak: a co do innych potraw.. w sumie jem wszystko oprocz sera plesniowego (czego mi strasznie brakuje bo uwielbiam) i surowych wedlin typu poledwica.. tatar itp. dolegliwosci zadnych nie mam, wymiotow tez nie mialam ani razu a jestem w 5 m-cu. :-)
 
ja zauwazylam, ze nie moge jesc czosnku w nadmiernej ilosci, niestety mdli mnie i wymiotuje :(
za to uwielbiam zapach czosnku

dlaczego nie wolno jesc serow plesniowych?, strasznie je lubie i troche sobie podjadalam
 
reklama
Do góry