reklama

ciąża a okres próbny w pracy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Agnieszka260, 14 Sierpień 2016.

1. Agnieszka260

Agnieszka260 Początkująca w BB

od 1 lipca mam umowę na okres próbny. i chyba jestem w ciąży ( niestety dzisiaj pękła nam prezerwatywa). Z testem muszę poczekać jeszcze parę dni, więc nie mam co na razie mówić pracodawcy. i jak to jest z dalszą umową, czy przedłużą mi do porodu czy raczej nie.

2. olcia1718

olcia1718 Fanka BB :)

To mogłaś dwie założyć ja pierdziele :/ ludzka glupota nie zna granic:/ jeszcze nie wiesz czy jesteś w ciąży wiec najpierw to poczekaj i sprawdź a nie głupoty wypisujesz!
    Tutaj masz poczytaj sobie
    Link do: Ciąża w trakcie umowy na okres próbny? I co dalej? - Mamopracuj
    Z tego co widać jeśli pracujesz na okresie próbnym musisz byc w 3 miesiącu ciąży przed końcem umowy aby przedłużyli do porodu ale tu nie ma narazie co mówić o ciąży

Ostatnia edycja: 14 Sierpień 2016
    • Popieram! Popieram! x 1
    • Zabawne... Zabawne... x 1
    • Lista
  3. reklama
  4. olcia1718

olcia1718 Fanka BB :)

A ze tak zapytam juz masz objawy ciazowe?:D :D

• Lubię to Lubię to x 1
    • Lista
  5. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

Dzisiaj pękła gumka i już ''chyba jesteś w ciąży''
    Nieźle - zapłodnienie w czasie - powrót do przyszłości :)

• Lubię to Lubię to x 1
    • Popieram! Popieram! x 1
    • Lista
  6. agnesis

agnesis Fanka BB :)

O ja! A my się bzykamy bez gumek i zajść nie mogę. Wiedziałam, że coś robimy źle! :laugh2::laugh2:

• Lubię to Lubię to x 5
    • Popieram! Popieram! x 2
    • Lista
  7. NeSSi

Nie ma mocy - trzeba pękające gumki kupić ... to przepis na sukces. Koleżanka (autorka) wie co mówi.

Do autorki: ''Pracownica w ciąży, która zawarła umowę na okres próbny przekraczający jeden miesiąc i umowa ta uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, wówczas zachowuje status pracownicy do dnia porodu. Jednakże w dniu porodu kobieta traci status pracownicy, wobec czego nie przysługuje jej prawo do urlopu macierzyńskiego.''
    O ile jest w tej ciąży.

8. agnesis

O ja głupia! Ostatnio znalazłam durexy po terminie i wyrzuciłam :hmm:
    A po terminie na pewno pękałyby szybciej :errr:

9. agnesis

Chyba, że dostanie po pierwszej umowie, druga na czas określony. Ja trzymałam ciążę w tajemnicy do 5msc, dostałam druga umowę na czas określony i dostałam macierzyński :)

10. reklama
  11. NeSSi

Ja swojemu pracodawcy powiedziałam o ciąży przy podpisywaniu umowy - chciałam zrezygnować i mnie nie chciał puścić :D

12. agnesis

Pracodawca, pracodawcy nie równy ;) coś o tym wiem :)

Poleć forum