reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a okres

Sama miewam takie schizy, ze boje się ze może ciąża, nawet miałam niedawno schize, bo plamilam, a nie było stosunku!! 😂 tylko petting, wiec moje schizy maja zupełnie inny wymiar, dlatego rozumiem Twoja sytuacje. 3 dni to jeszcze niewielkie spóźnienie, może miałaś stres, albo mało jadłaś, albo duży wysiłek fizyczny i dlatego Ci się spóźnia. Jeśli była prezerwatywa i uważasz ze nie było ryzykownej sytuacji to moim zdaniem ciąża wątpliwa, chodź rozumiem ze to wszystko dzieje się w głowie, bo ja tez miewam głupie myśli. Moim zdaniem te testy wykluczają ciąże, testy są w dzisiejszych czasach bardzo czule, no i zrobiłaś z porannego moczu. Jeśli bardzo się boisz, ze testy pokazały negatywny wynik fałszywie to zrób betę. Ja się zawsze uspokajam po tym badaniu.
Zrobię tą betę dla pewności bo te schizy mnie wykończą😂 i to jest czas na tabletki
 
reklama
Hej, spóźnia mi się okres aktualnie 3 dni czy mimo kilka testów (z trzech dni z rana) negatywnych mogę być w ciąży? Okres przez ostatni czas miałam w miarę regularny co 26-29 dni. Spojrzałam w kalendarz i rok temu właśnie w lutym zdarzyło mi się ze pojawił się on po 32 dniach, później był regularny. Zazwyczaj przed okresem czuje ból piersi natomiast teraz zero, również zero wyprysków na twarzy. Dajcie znać co sądzicie.
Możesz, jak najbardziej z tego co tu napisałaś o ile się nie zabezpieczacie.
 
Doczytałam,
Jak masz być w ciąży mimo zabezpieczenia ? 🤯
Ojej edukacja seksualna potrzebna od zaraz :p Nie ma absolutnie pewnych metod antykoncepcji nawet przy poprawnym stosowaniu. Jak się współżyje to trzeba liczyć się z możliwością poczęcia, chociaż oczywiście ryzyko przy poprawnie stosowanej antykoncepcji jest niewielkie.
 
Ojej edukacja seksualna potrzebna od zaraz :p Nie ma absolutnie pewnych metod antykoncepcji nawet przy poprawnym stosowaniu. Jak się współżyje to trzeba liczyć się z możliwością poczęcia, chociaż oczywiście ryzyko przy poprawnie stosowanej antykoncepcji jest niewielkie.
Również jestem tego samego zdania a co do tabletek antykoncepcyjnych to też trzeba uważać. Moja siostra biorąc te tabletki zachorowała ( nie pamiętam czy zapalenie oskrzeli czy coś innego bo to było dość dawno ) i brała leki które obniżyły działanie antykoncepcji. W tej niewiedzy i pewności że jest zabezpieczona a lepiej się poczuła raz się zapomnieli i mają teraz 6 letnia córeczkę. Zaznaczę że jak zaszła miała 19 lat nie planowała i nie była gotowa na macierzyństwo 😉 Ale ożenili się i szczęśliwie wychowują wspólnie dziecko 😉 na szczęście nie uciekł bo i tak się zdarza w tych czasach...
 
Również jestem tego samego zdania a co do tabletek antykoncepcyjnych to też trzeba uważać. Moja siostra biorąc te tabletki zachorowała ( nie pamiętam czy zapalenie oskrzeli czy coś innego bo to było dość dawno ) i brała leki które obniżyły działanie antykoncepcji. W tej niewiedzy i pewności że jest zabezpieczona a lepiej się poczuła raz się zapomnieli i mają teraz 6 letnia córeczkę. Zaznaczę że jak zaszła miała 19 lat nie planowała i nie była gotowa na macierzyństwo 😉 Ale ożenili się i szczęśliwie wychowują wspólnie dziecko 😉 na szczęście nie uciekł bo i tak się zdarza w tych czasach...
No ale to błąd ludzki a nie wina antykoncepcji 🙄
 
Ojej edukacja seksualna potrzebna od zaraz :p Nie ma absolutnie pewnych metod antykoncepcji nawet przy poprawnym stosowaniu. Jak się współżyje to trzeba liczyć się z możliwością poczęcia, chociaż oczywiście ryzyko przy poprawnie stosowanej antykoncepcji jest niewielkie.
Wierz mi że z moją edukacją jest wszystko w porządku… lepiej wmawiać ciąże dziewczynie która się skutecznie zabezpieczała 🙈
 
No ale to błąd ludzki a nie wina antykoncepcji 🙄
Moja wypowiedź miała na celu uświadomić że biorąc antykoncepcję też trzeba uważać bo różne czynniki mogą zmniejszyć działanie tabletek. Ja brałam dwa lata i mi się nic takiego nie przytrafiło. Przez kolejne 5 lat nie zabezpieczylam się co się później okazało się że choruję na niedoczynność tarczycy mimo leczenia i tak nie zachodziłam w ciążę. Wkoncu zmieniłam lekarza który po wszystkich badaniach jakie wykonałam stwierdził że mam za niski progesteron. Leki brałam w listopadzie a w styczniu już były dwie kreski 😉 u mnie czy tak czy siak i tak byłoby ciężko zajść a są dziewczyny zdrowsze i gdy nie są gotowe na ciążę to mimo brania antykoncepcji również trzeba uważać na leki które się przyjmuje razem z nimi. Nie mówię że zawsze musi tak być ale jednak miało to miejsce i przestrzegam 😉
 
reklama

Załączniki

  • D8FD21B3-12F0-4C26-BBBF-BB52DDDBF90B.jpeg
    D8FD21B3-12F0-4C26-BBBF-BB52DDDBF90B.jpeg
    22 KB · Wyświetleń: 53
Do góry