reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a papierosy

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
A zdrowie Twojego dziecka nie ma znaczenia? Pomyśl jak się będziesz czuła jeśli się okaże, że przez Twoje słabości nic nie winny czlowieczek ma jakieś problemy. Nie cackaj się ze sobą, bądź rozsądna. Już jesteś matką.
 
Co wy wgl piszecie? Nie porownujcie siebie do niej bo to ze wy dalyscie rade rzucic nie oznacza ze ona tez musi, malo tego.. jesli palila w trakcie zajscia w ciaze to nie musi wcale rzucac, wrecz przeciwnie to moze zaszodzic dziecku, nagle rzucenie fajek;) wprowadzacie w blad dziewczyne, moja siostra palila w 3 ciazach dzieci zdrowe jak ryby, zero wad czy problemow. Kazdy jest inny a tym bardziej jesli pali juz kilka lat, organizm przyzwyczaja sie do nikotyny i nie zawsze odrzuca ja podczas zajscia w ciaze:) palenie trzeba ograniczyc.. nie ukrywajac ze papierosy nie sa zdrowe... aczkolwiek juz nie przesadzajmy... :)
 
Co wy wgl piszecie? Nie porownujcie siebie do niej bo to ze wy dalyscie rade rzucic nie oznacza ze ona tez musi, malo tego.. jesli palila w trakcie zajscia w ciaze to nie musi wcale rzucac, wrecz przeciwnie to moze zaszodzic dziecku, nagle rzucenie fajek;) wprowadzacie w blad dziewczyne, moja siostra palila w 3 ciazach dzieci zdrowe jak ryby, zero wad czy problemow. Kazdy jest inny a tym bardziej jesli pali juz kilka lat, organizm przyzwyczaja sie do nikotyny i nie zawsze odrzuca ja podczas zajscia w ciaze:) palenie trzeba ograniczyc.. nie ukrywajac ze papierosy nie sa zdrowe... aczkolwiek juz nie przesadzajmy... :)
Wiele źródeł podaje, że palenie w trakcie ciąży zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. Podać źródła naukowe?
 
W przyszłości problemy z nauką itd ...daj Boże żeby żadne z tych się niepotwierdzily ale że na zewnątrz wszystko wygląda ok wcale nie znaczy że nie będzie innych że tak nazwe"skutków ubocznych " ...
 
Paulinaxxem cudowne rady „moja siostra w trzech ciążach paliła i dzieci zdrowe jak ryby” ręce mi opadły!!! Od zawsze mówi się o szkodliwości palenia, picia w ciazy to nie są wyssane z palca informacje. Wiem, ze jak ktoś ma swoje przekonania to ciężko przemówić wiec nawet nie próbuje. Ale dawno już takich głupot nie czytałam.. myśle, ze każda kobieta która pali niech poinformuje swojego ginekologa o tym i zobaczy jakie będzie miał zdanie na ten temat.
 
Ja urodziłam zdrowe- w terminie. 10/10.
Ma 20 lat- żadnych problemów, nigdy nie brała nawet antybiotyku, żadnych alergii.
Juz wtedy lekarz mi mówił że rzucenie na sile w ciazy moze spowodowac wieksze spustoszenie. Nerwica, cisnienie, itp.
Jesli zdrowo podchodzimy do ciazy, diety, spacerow, cwiczen, bez nerwow, to wazniejsze.
Wiele źródeł podaje, że palenie w trakcie ciąży zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. Podać źródła naukowe?
 
Co do szkodliwosci w ciąży różnych czynnikow nalezaloby wymienic: powietrze miejskie, pieczywo i warzywa marketowe, ciastka, napoje, wszystkie wędliny, jogurty, chipsy, batony i cukierki, oraz ciasta niedomowe. Wszędzie jest chemia, niezdrowe i rakotworcze. Dlatego teraz tyle dzieci to astmatycy, alergicy. Kto kiedys słyszał o skazie białkowej, glutenach itp.
Dzieci rodziły sie zdrowe w wiekszym % niz teraz
 
reklama
Wiele źródeł podaje, że palenie w trakcie ciąży zwiększa ryzyko porodu przedwczesnego. Podać źródła naukowe?

Ja sie z tym zgodze, nie mowie ze tak nie jest tylko nie kazda tak ma... nikt madry nie wierzy w to co pisze w necie, idz do lekarza powiedz ze palisz i zobacz co ci powie:)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry