reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a położenie miednicowe dziecka

madziaf21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2020
Postów
36
Witajcie. Mam pytanie do przyszłych jak i obecnych mam. Jestem w 35 tygodniu ciąży. Moja kruszynka 3 tygodnie temu na wizycie ułożona była główką do dołu. Na piątkowej wizycie okazało się że jest ułożona miednicowo. Do którego tygodnia dziecko może się przekręcić główką w dół ? Czy tak już pozostanie do porodu i będę skazana na cc?
 
reklama
Witajcie. Mam pytanie do przyszłych jak i obecnych mam. Jestem w 35 tygodniu ciąży. Moja kruszynka 3 tygodnie temu na wizycie ułożona była główką do dołu. Na piątkowej wizycie okazało się że jest ułożona miednicowo. Do którego tygodnia dziecko może się przekręcić główką w dół ? Czy tak już pozostanie do porodu i będę skazana na cc?
Moja nie obróciła się i w 39tc miałam cc. Jako, że to 2 poród mogłam zdecydować się na SN jednak dla bezpieczeństwa dziecka wybrałam cc, choć córka była mała. Usg prognozowało 2800g urodziła się 2700g.
Pirreszy poród miałam SN lecz teraz nie chciałam rodzic główki jako oststniej.
W większości przypadków ginekolodzy zalecają cc, poród pośladkowy jest trudny i wymaga uczestnictwa doświadczonej w nim położnej.
 
Moja nie obróciła się i w 39tc miałam cc. Jako, że to 2 poród mogłam zdecydować się na SN jednak dla bezpieczeństwa dziecka wybrałam cc, choć córka była mała. Usg prognozowało 2800g urodziła się 2700g.
Pirreszy poród miałam SN lecz teraz nie chciałam rodzic główki jako oststniej.
W większości przypadków ginekolodzy zalecają cc, poród pośladkowy jest trudny i wymaga uczestnictwa doświadczonej w nim położnej.
Dostałaś skierowanie na cc czy po prostu zaczyna się akcja porodowa?
 
Mialam założony pessar na podtrzymanie ciąży. W dniu jego zdjęcia mój lekarz zapisał mnie na konkretny termin. Dzień wcześniej zgłosiłam się do szpitala zgodnie z otrzymanymi wytycznymi.
 
Witajcie. Mam pytanie do przyszłych jak i obecnych mam. Jestem w 35 tygodniu ciąży. Moja kruszynka 3 tygodnie temu na wizycie ułożona była główką do dołu. Na piątkowej wizycie okazało się że jest ułożona miednicowo. Do którego tygodnia dziecko może się przekręcić główką w dół ? Czy tak już pozostanie do porodu i będę skazana na cc?
No niby do 36 tygodnia ma czas się ułożyć ale moja szwagierka w 38 tygodniu poszła po skierowanie na CC z powodu ułożenia miednicowego i na ktg hahah miała być tylko formalność to skierowanie i tak się dziewczyna cieszyła że nie będzie rodzić naturalnie a tu na poczekalni brzuch ją zaczął boleć i się cały stawiać że myślała że będzie rodzić hahahah a to dziecko się rozmyślili i ułożyło normalnie główka do dolu😁 lekarz słysząc zamieszanie na poczekalni od razu ją wziął na USG i zdziwiony że tak późno to rzadko się zdarza żeby dziecko się przekręciło tak późno hahahah a jednak🙈
 
Czytałam w Internecie że do 34 tygodnia powinno się już odwrócić. Jestem zaniepokojona tym że przez całą ciążę u mnie leżała główkowo a na koniec ułożyła się miednicowo. Mam nadzieję że się jeszcze odwróci bo boję się cc. Tym bardziej że mam stwierdzoną bakterię na skórze Staphylococcus epidermidis. Obecnie czekam na wyniki GBS. Boję się zakażenia rany po cc:(
 
Czytałam w Internecie że do 34 tygodnia powinno się już odwrócić. Jestem zaniepokojona tym że przez całą ciążę u mnie leżała główkowo a na koniec ułożyła się miednicowo. Mam nadzieję że się jeszcze odwróci bo boję się cc. Tym bardziej że mam stwierdzoną bakterię na skórze Staphylococcus epidermidis. Obecnie czekam na wyniki GBS. Boję się zakażenia rany po cc:(
Moja córka cała ciaze praktycznie od 20 tygodnia ułożona była glowkowo obrocila się w 32 tygodniu i tak pozostało miałam cc za to syn koleżanki obrócił sie z tej pozycji w 38 tygodniu i po kilku dniach urodziła naturalnie więc wszystko się może zdarzyć a ty się nie przejmuj bo nie masz wpływu na taką sytuację najważniejsze zrobić tak żeby dziecku i tobie nic nie groziło
 
reklama
Do góry