reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a pomoc pieniężna

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2012
Postów
8
Witajcie.
Jestem w 8 tygodniu ciąży . I mam taki problem. Pracuję na umowę zlecenie wykładając towar ,no i kiedy mój szef się dowiedział stwierdził ,że nie będzie ryzykował no i zakończymy współpracę. No i wiem,że nic mi się nie należy. Mieszkam z moim lubym. Na razie nie chcemy brać ślubu . On pracuje,no ale bez umowy ,ze względów prywatnych. No i moje pytanie brzmi czy należy mi się jakakolwiek pomoc skądś ? :-(
 
reklama
To wiem,że jak mam umowę zlecenie to mi nic nie przysługuje,ale pytam o jakieś inne instytucję ,czy mogę na coś liczyć czy jednak mam liczyć tylko na siebie i rodzinę ?
 
Jeśli nie jesteście zameldowani w tym samym miejscu, to możesz starać się o zasiłki celowe z tytułu "samotnej matki" po porodzie możesz ubiegać się o podwójne becikowe i zasiłek jako że będziesz samotną mamą.
Dokładnie nie wiem jak to funkcjonuje, idź do MOPS-u zapytaj to nic nie kosztuje.
 
Co do bycia samotna matka to teraz w opiece pytaja kto jest ojcem, czy dziecko jest uznane, jesli tak to jakie alimenty ma przysadzone a jesli powiesz, ze nie wystapilas o alimenty to sie zdziwia czemu, czyzbys wcale samotna matka nie byla i chciala ich naciagnac, a tak naprawde mieszkasz z ojcem dziecka? Kaza ci wystapic o alimenty, bo w pierwszej kolejnosci to rodzice maja obowiazek lozenia na dziecko. Moja kolezanka probowala tak kombinowac i dostala jednorazowo 300 zł, jak sie zglosila drugi raz to powiedzieli, ze ma gdzie mieszkac, pieniedzy nie maja, ale moze isc do caritasu bo tam czasami kasze i ryz rozdaja. bedzie ci przyslugiwal zasilek rodzinny na dziecko w wysokosci uwaga uwaga!!! 63 zł miesiecznie!!! sa jeszcze jakies pieniadze gdy nie przypada 504 zł na osobe, ale w tym sie nie orientuje dokladnie, co do podwojnego becikowego to tez nie mam pojecia, wiec nie bede wproadzac w blad. Kaza rodzic dzieci tylko potem nie ma komu pomoc;]
 
reklama
W urzędzie gminy/miasta dowiedz sie czy u Ciebie w miescie/na wsi sa tzw '' becikowe samorządowe'' jest to jednorazowa zapomoga w wysokosci tysiac zlotych. Dodatkowo w mopsie po urodzeniu dziecka oczywiscie skladasz wniosek o przyznanie becikowego (rowniez tysiac zlotych)
i mozesz starac sie o rodzinne wtedy trzeba przedstawic zaswiadczenie o dochodach twoich i faceta i jezeli wasze dochody na osobe nie przekracza 504zl dostaniesz miesiecznie na dziecko 63zl. Niestety z tytulu matki samotnie wychowujacej dziecko dostaje sie pieniazki jezeli:
*partner nie uznal dziecka (badz jest nieznany)
*ojciec dziecka nie zyje
*sa zasadzone alimenty na dziecko przez sad
a jak napisalas wyzej twoj partner chce uznac dziecko wiec z tytulu matki samotnie wychowujacej dziecko nic Ci sie nie nalezy,
Ewentualnie z tego co wiem ale dla pewnosci musialabys sie w mopsie dowiedziec jak to jest
to jest cos takiego jak dodatek mieszkaniowy, <-- napisalabym wiecej ale jak juz wyzej napisalam dowiedz sie bo nie chce namieszac.

zapomnialam dodac odnosnie rodzinnego potrzebe jest zawswiadczenei o zarobkach za rok poprzedni czyli np. dziecko urodzilo sie w lutym 2012r wiec potrzebne zaswiadczenie o zarobkach za rok 2011-mozna takie zaswiadczenei uzyskac z urzedu skarbowego
 
Ostatnia edycja:
Do góry