reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca na nocki

M

mineralnakocica

Gość
Chciałam bym się dowiedziec co zrobić:

Mój pracodawca powiedział bym chodziła do końca czerwca do pracy na nocki ( innej zmiany nie ma) ale będzie mi pisał że byłam rano albo na popołudnie że w razie kontroli żeby nie było. Dostałam narazie zwolnienie lekarskie do 4 maja co będzie gdy po 4 maja mi lekarz nie przedłuzy?
l4 dostałam narazie do nastepnego usg bo mam ciąże zagrożona bo miałam plamienie
I mam jeszcze jedno pytanko jezeli mój partner ma dzieci z poprzedniego małżeństwa to czy fakt że jestem w ciazy wpływa na wysokość alimentów? Partner mnie utrzymuje a w grudniu przyjdzie na świat nasze wspólne maleństwo.

Z góry Dziękuję za odowiedzi :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Mój pracodawca powiedział bym chodziła do końca czerwca do pracy na nocki ( innej zmiany nie ma) ale będzie mi pisał że byłam rano albo na popołudnie że w razie kontroli żeby nie było.
Tak nie może być. Pracodawca nie może Pani zatrudniac w porze nocnej. MUSI Panią przesunąć na inną zmianę. Jesli nie ma takiej możliwości, może Panią zwolnić z obowiązku świadczenie pracy.
Uważam, że powinna Pani napisać do pracodawcy pismo (oddać w sekretariacie za pokwitowaniem) z prośbą o uwzględnienie Pani stanu i zaproponowanie innych godzin pracvy.

Dostałam narazie zwolnienie lekarskie do 4 maja co będzie gdy po 4 maja mi lekarz nie przedłuzy?
Tak jak wyżej.

I mam jeszcze jedno pytanko jezeli mój partner ma dzieci z poprzedniego małżeństwa to czy fakt że jestem w ciazy wpływa na wysokość alimentów?
Wysokość alimentów zalezy od:
1. rozmiarów uzasadnionych potrzeb dziecka
2. możliwości zarobkowych rodzica
Jak widać nie ma bezpośredniego związku pomiędzy posiadaniem kolejnego dziecka i wysokością zobowiązania alimentacyjnego, niemniej sąd może uznać to jako jeden z argumentów.

Partner mnie utrzymuje a w grudniu przyjdzie na świat nasze wspólne maleństwo.
No tutaj to mi się coś nie zgadza. W pierszej częsci postu pisze Pani, ze Pani pracuje, a teraz że to partner Panią utrzymuje. To się wzajemnie wyklucza.
 
Moja praca to praktyki szkolne ponieważ chodzę do szkoły.

moje wynagrodzenie miesięczne to 110 zł

Właśnie nie ma mozliwości przesunięcia mnie na inną zmiane bo nie mam innych zmian w zakładzie sa same nocki.
 
Do góry