reklama

Ciąża a praca na nocki

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 22 Kwiecień 2011.

1. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chciałam bym się dowiedziec co zrobić:

Mój pracodawca powiedział bym chodziła do końca czerwca do pracy na nocki ( innej zmiany nie ma) ale będzie mi pisał że byłam rano albo na popołudnie że w razie kontroli żeby nie było. Dostałam narazie zwolnienie lekarskie do 4 maja co będzie gdy po 4 maja mi lekarz nie przedłuzy?
    l4 dostałam narazie do nastepnego usg bo mam ciąże zagrożona bo miałam plamienie
    I mam jeszcze jedno pytanko jezeli mój partner ma dzieci z poprzedniego małżeństwa to czy fakt że jestem w ciazy wpływa na wysokość alimentów? Partner mnie utrzymuje a w grudniu przyjdzie na świat nasze wspólne maleństwo.

Z góry Dziękuję za odowiedzi :)

Ostatnio edytowane przez moderatora: 22 Kwiecień 2011
  2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak nie może być. Pracodawca nie może Pani zatrudniac w porze nocnej. MUSI Panią przesunąć na inną zmianę. Jesli nie ma takiej możliwości, może Panią zwolnić z obowiązku świadczenie pracy.
    Uważam, że powinna Pani napisać do pracodawcy pismo (oddać w sekretariacie za pokwitowaniem) z prośbą o uwzględnienie Pani stanu i zaproponowanie innych godzin pracvy.

Tak jak wyżej.

Wysokość alimentów zalezy od:
    1. rozmiarów uzasadnionych potrzeb dziecka
    2. możliwości zarobkowych rodzica
    Jak widać nie ma bezpośredniego związku pomiędzy posiadaniem kolejnego dziecka i wysokością zobowiązania alimentacyjnego, niemniej sąd może uznać to jako jeden z argumentów.

No tutaj to mi się coś nie zgadza. W pierszej częsci postu pisze Pani, ze Pani pracuje, a teraz że to partner Panią utrzymuje. To się wzajemnie wyklucza.

3. reklama
  4. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja praca to praktyki szkolne ponieważ chodzę do szkoły.

moje wynagrodzenie miesięczne to 110 zł

Właśnie nie ma mozliwości przesunięcia mnie na inną zmiane bo nie mam innych zmian w zakładzie sa same nocki.

Poleć forum