reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Ciaza a praca-umowa zlecenie

Ciaza,l4,umowa zlecenie

• Ciaza

Głosów: 0 0,0%
  • Chorobowe

Głosów: 0 0,0%

• Wszystkich głosujących
    0
Rozwiązania
0
Czy jest tu jakas mamusia ktora pracowala na umowe zlecenie i miala dobrowolne ubezpieczenie ? Potrzebuje porady :)

reklama
Rozwiązania
0
[Witam! Pracowała na umowę zlecenie,przedłużana z miesiąca na miesiąc. miałam odprowadzane składki chorobowe i przysługuje mi zasiłek z ZUSu do końca ciazy. Czy pozniej moge liczyc na macierzyński ? I czy maz moze mnie ubezpieczyć u siebie w pracy w Zusie skoro pobieram zasilek? Czy teraz moge normalnie korzystac z nfz ?

kasia.zosia

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
5
Z nfz mozesz korzystac w ciąży w Polsce bez jakiegokolwiek ubezpieczenia. Na czas ciazy i pologu kobietom przysługuje ustawowo darmowa opieka medyczna, tylko czasem niestety trzeba sie upominac. Co do zasiłku macierzyńskiego mam nadzieje ze ktoś ci odpowie bo nie wiem.

witch84

Fanka BB :)
Rozwiązania
62
1. Podlegasz obecnie pod ubezpieczenie zdrowotne do końca choroby z ramienia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - zatem nie musi Cię mąż zgłaszać, a ty możesz korzystać z opieki medycznej
2. Jeśli umowa-zlecenie uległa rozwiązaniu - to macierzyńskiego nie dostaniesz, gdyż musiałabyś w dniu porodu podlegać ubezpieczeniu chorobowemu.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
E Potrzebuję porady 29
T Potrzebuję porady 0
S Potrzebuję porady 9
Justyna9796 Lipcowe mamy 2019 11

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry