reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąza a praca w markecie

Meliska123

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Styczeń 2019
Postów
46
Hejka dziewczyny.
A czy któraś z was była w takiej sytuacji?
Pracowałam w markecie,mialam umowę jeszcze do 2024 r,ale ostatniego dnia lutego kierowniczka wręczyła mi wypowiedzenie i powiedziała że mnie zwalnia ( powód,bo dziewczynom zle się ze mną pracuje 🤣) Jestem obecnie na wypowiedzeniu do 31 marca. Pierwsze dwa tyg bylam na l4,a na drugie dwa tyg wysłali mnie na urlop.
Ale jak się okazało jestem w ciazy🥰
Pierwsza wizytę u ginekologa mam 24 marca.
Niewiem dokladnie co mam teraz zrobić...
Wiem że powinni mnie przywrócić do pracy bo jestem chroniona.. Ale nwm, jak to załatwić,składa się jakieś pismo w tej sprawie ? Czy wystarczy telefon do tej owej kierowniczki?
I od razu chciałabym przejść na zwolnienie,nie wyobrażam sobie z nimi pracować.. praca stresująca,na kasie po 10h ,bądź rozkładanie towaru .. ginekolog bez problemu da mi zwolnienie? Ehh to wszystko jest dla mnie stresujące
 
reklama
Najlepiej jakbyś dostała zaświadczenie od ciąży od ginekologa i z nim poszła do pracodawcy, razem z wnioskiem o przywrócenie do pracy.

A co do zwolnienia lekarskiego - one są wystawiane na chorobę, a nie na ciążę, która chorobą nie jest. Także pytanie czy lekarz będzie miał podstawy medyczne, by Ci L4 wystawić. Tego nie wiem 🤷‍♀️
 
Lekarz wystawi Ci zwolnienie lekarskie jeśli będą ku temu przesłanki zdrowotne. Nie wystawi Ci zwolnienia, bo nie wyobrażasz sobie pracy z tymi osobami. To żaden powód.
Natomiast pracodawca ma obowiązek dostosować warunki pracy do twojego stanu- jeśli tego nie zrobi to wtedy on wysyła Cię na zwolnienie i on za to płaci.
 
Lekarz wystawi Ci zwolnienie lekarskie jeśli będą ku temu przesłanki zdrowotne. Nie wystawi Ci zwolnienia, bo nie wyobrażasz sobie pracy z tymi osobami. To żaden powód.
Natomiast pracodawca ma obowiązek dostosować warunki pracy do twojego stanu- jeśli tego nie zrobi to wtedy on wysyła Cię na zwolnienie i on za to płaci.
Nie oszukujmy się, 90% lekarzy wystawia l4 bez żadnej przyczyny :)
 
Lekarz wystawi Ci zwolnienie lekarskie jeśli będą ku temu przesłanki zdrowotne. Nie wystawi Ci zwolnienia, bo nie wyobrażasz sobie pracy z tymi osobami. To żaden powód.
Natomiast pracodawca ma obowiązek dostosować warunki pracy do twojego stanu- jeśli tego nie zrobi to wtedy on wysyła Cię na zwolnienie i on za to płaci.
nie na zwolnienie, a zwalnia z obowiązków i wysyla na płatne wolne ;)
Ale wiadomo ze w Polsce tego sie nie praktykuje i wiekszosc juz wysyla do lekarza by se wzieli l4.
 
Na miejscu lekarza w tej sytuacji bez wskazań nie wystawiłabym L4.
Zgłoszenie kontroli zwolnienia przez pracodawcę do ZUS jest niemal pewne. 🤷‍♀️
Ty to wiesz, ja to wiem i wiekszosc wiemy, ale nie oszukujmy się. Ja sama od lekarza nie raz slyszalam "chce Pani zwolnienie lekarskie?". Nie korzystałam dopoki nie musiałam. Gdyby płatne l4 bylo 80% to myślę że mniej by bylo tych zwolnień.
 
reklama
Tylko tutaj mamy dość specyficzną sytuację. Naprawdę spodziewam się, że jak pracodawca zobaczy zwolnienie na pue, to wybierze jeden guziczek - "Kontroluj zwolnienie". Dla niego to 2 sekundy roboty,
 
Do góry