reklama

Ciąża a praca

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Klari, 27 Sierpień 2014.

1. Klari

Klari Fanka BB :)

Witam.
    Pracuję w tej chwili na umowę zlecenie i został mi jeszcze miesiąc a póniej możliwość umowy o pracę. I chciałabym się dowiedzieć, bo możliwe że jestem w ciąży i chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić gdy szef mi da wypowiedzienie jeśli sie potwierdzi ciąża i on mnie zwolni (biorę pod uwagę taką sytuacje bo wiadomo jak jest.)

2. jopal

jopal Fanka BB :)

Póki jesteś na umowę zlecenie to może Cię zwolnić i tyle, więc zrób wszystko żeby ewentualną ciążę ukryć i dostać umowę, wówczas umowa nawet jeśli będzie na krótko to przedłuży Ci się do dnia porodu a potem dostaniesz roczny macierzyński. Natomiast jeśli umowę dostaniesz na dłużej to nie będzie można Ci jej wypowiedzieć i również roczny macierzyński. Tak czy siak potzrebujesz normalnej umowy o pracę aby nabyc prawo do chorobowego i macierzyńskiego.

3. reklama
  4. Klari

Klari Fanka BB :)

No zobaczymy jak to będzie :). A czy jakieś inne świadczenia się należą jeśli nie dostanę umowy.? Jakaś pomoc od państwa.? Wynajmuję z narzeczonym mieszkanie w Warszawie i zależałobym mi na zostaniu tutaj a nie wracaniu do rodzinnego miasta :).

Poleć forum