reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a staż

Dołączył(a)
27 Maj 2010
Postów
2
Witam. Jestem na stażu od lutego br. 2 tygodnie po rozpoczęciu stażu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Powiadomiłam o tym pracodawcę i UP jednak nurtuje mnie pewne pytanie. Staż mam do 30 listopada br a termin porodu na październik. Co dzieje się z czasem od urodzenia dziecka do końca stażu? Czy w tym czasie przysługuje mi jakiś czas na zajęcie się maleństwem? Czy tylko obowiązuje mnie 2 tygodnie żeby dojść trochę do siebie po porodzie? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 
reklama
Skierowanie osoby bezrobotnej na staż przez UP nie oznacza, że osoba ta podpisuje umowę o pracę. Umowa o staż zawierana jest między pracodawcą (stażodawcą) a UP. Nie jest Pani zatem pracownikiem. Pobiera Pani z UP stypendium, od którego nie są odprowadzane składki na ubezpiecznie chorobowe.
Będąc na stażu nie przysługuje Pani zasiłek chorobowy i macierzyński. Jesli Pani zachoruje (lub urodzi dziecko) do momentu ukończenia stażu pobiera Pani niezmienne stypendium. Stypendium to może zostać cofnięte jeśli okres choroby jest dłuższy niż limit wyznaczony prawem. Jesli na stażu urodzi Pani dziecko, nalezy się Pani przerwa w stażu (płatna - stypendium) przez 20 tyg lub do momentu wygaśnięcia umowy o staż.
 
Do góry