reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Ciąża a staż

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Kania18, 27 Maj 2010.

 1. Kania18

  Kania18

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam. Jestem na stażu od lutego br. 2 tygodnie po rozpoczęciu stażu dowiedziałam się ze jestem w ciąży. Powiadomiłam o tym pracodawcę i UP jednak nurtuje mnie pewne pytanie. Staż mam do 30 listopada br a termin porodu na październik. Co dzieje się z czasem od urodzenia dziecka do końca stażu? Czy w tym czasie przysługuje mi jakiś czas na zajęcie się maleństwem? Czy tylko obowiązuje mnie 2 tygodnie żeby dojść trochę do siebie po porodzie? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Skierowanie osoby bezrobotnej na staż przez UP nie oznacza, że osoba ta podpisuje umowę o pracę. Umowa o staż zawierana jest między pracodawcą (stażodawcą) a UP. Nie jest Pani zatem pracownikiem. Pobiera Pani z UP stypendium, od którego nie są odprowadzane składki na ubezpiecznie chorobowe.
  Będąc na stażu nie przysługuje Pani zasiłek chorobowy i macierzyński. Jesli Pani zachoruje (lub urodzi dziecko) do momentu ukończenia stażu pobiera Pani niezmienne stypendium. Stypendium to może zostać cofnięte jeśli okres choroby jest dłuższy niż limit wyznaczony prawem. Jesli na stażu urodzi Pani dziecko, nalezy się Pani przerwa w stażu (płatna - stypendium) przez 20 tyg lub do momentu wygaśnięcia umowy o staż.
   
 3. reklama
 4. Kania18

  Kania18

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję bardzo za pomoc.
   

Poleć forum