reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a staz

Dołączył(a)
1 Luty 2011
Postów
4
Witam, ma pewien problem i prosze o pomoc, kogos kto cokolwiek na ten temat wie. Otoz jestem na stazu od sierpnia 2010 roku,do 3 stycznia chodzilam do pracy, jednak po wizycie u ginekologa okazalo sie ze powinnam zostac w domu i wiecej odpoczywac, jestem w 6 miesiacu ciazy, umowe o staz mam podpisana do sierpnia 2011, teraz jednak obawiam sie, czy zostanie mi wyplacone stypendium styczniowe, skoro bylam na zwolnieniu lekarskim? bardzo prawdopodobne ze bede juz do konca ciazy czyli do konca kwietnia, poniewaz mam skurcze. Co zatem z moim stazem? czy do konca kwietnia bede otrzymywac stypendium? a co poznije, jak juz urodze? czy zostanie on zawieszony i bede mogla wrocic po urlopie macierzynskim? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
 
reklama
Hej nie wiem czy o tym samym stażu napiszę ale ja jak odbywałam staż z Urzędu pracy i poszłam na zwolnienie to dostawałam normalnie 100% stypendium a po zakończeniu stażu powiedzieli mi do widzenia ;-)
 
Moj staz tez jest z UP:) a jak dlugo bylas na tym zwolnieniu? bo ja juz miesiac i zapowiada sie jeszcze 3... a nie wiem czy nie ma tam jakiegos limitu?
 
Witam!

Ja byłam na stażu, na zwolnieniu byłam 4,5 miesiąca i 3 miesiące macierzyńskiego i przez cały okres stazu normalnie wypłacają Ci 100 % stypendium włączając macierzyński, jak byłaś w styczniu na zwolnieniu lekarskim normalnie dostaniesz pieniążki jak za normalny okres.
 
ocywiście warunkiem jest że dostraczyłaś zwolnienie/a do UP i miałaś ciągłość:)
 
Witam, ma pewien problem i prosze o pomoc, kogos kto cokolwiek na ten temat wie. Otoz jestem na stazu od sierpnia 2010 roku,do 3 stycznia chodzilam do pracy, jednak po wizycie u ginekologa okazalo sie ze powinnam zostac w domu i wiecej odpoczywac, jestem w 6 miesiacu ciazy, umowe o staz mam podpisana do sierpnia 2011, teraz jednak obawiam sie, czy zostanie mi wyplacone stypendium styczniowe, skoro bylam na zwolnieniu lekarskim? bardzo prawdopodobne ze bede juz do konca ciazy czyli do konca kwietnia, poniewaz mam skurcze. Co zatem z moim stazem? czy do konca kwietnia bede otrzymywac stypendium? a co poznije, jak juz urodze? czy zostanie on zawieszony i bede mogla wrocic po urlopie macierzynskim? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

ja zaszlam w ciaze bedac na stazu. o ciazy dowiedzialam sie jakos jak mialam 2.5 miesiaca stazu ze to juz 8tydz. mialam mdlosci i zel sie czulam... moja ginekolog od razu wyystawila mi zwolnienie bo wiedziala ze z takimi mdlosciami ciezko jest byc jeszcze w pracy. i zwolnienie ciagnelo sie juz do konca stazu i dostawlam 100% stazowego. wiec sie nie matrtw niczym. musisz tylko dostarczyc zwolnienie jak najszybciej do urzedu pracy ze jestes na zwolnieniu i na karcie obecnosci wpisywac zwolnienei lekarskie po czym pracodawca ci to podbija i podpisuje jak przy normalnej obecnosci.

edit

patrycja z tym macierzynskim to mnie zaskoczylas! nie wiedzialam ze takie cos jest. chyba nie wszedzie.
 
reklama
zwolnienie dostarczylam do mojego pracodawcy nastepnego dnia po otrzymaniu, a lista obecnosci zajmuje sie on sam i sam wysyla wszystko do UP. Uspokoilyscie mnie jesli chodzi o pieniazki na zwolnieniu:) Przynajmniej jeden problem z glowy:) a kiedys przy okazji skocze do UP i zapytam co dalej z moim stazem jak juz urodze:) Dzieki za pomoc!:)
 
Do góry