reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a stomatolog

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
powiedzcie mi kiedy moge isc do stomatologa na usuwanie zeba i rowniez zalozenie plomby. od ktorego tygonia mozna bezpiecznie zrobic ?
 
reklama
Usuwanie to chyba nie najlepszy pomysł. Napewno nie w piersszym trymestrze, wydaje mi się że drugi trymestr ale pewności nie mam. Wyrywanie zęba to powazny zabieg, w ciązy najbezpieczniejsze jest ściąganie kamienia i ewentualnie lakierowanie.
 
Wyrwanie zęba wykonałam po porodzie - ale nie było u mnie żadnego stanu zapalnego. Pech chciał, że leczony wcześniej kanałowo ząb się złamał poniżej dziąsła. Jeśli u Ciebie jest stan zapalny - to koniecznie tego zęba wyrwij. W czasie ciąży jest ten problem, że w znieczuleniu nie dostajesz składnika, który powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych - w związku z czym zabieg jest dość krwawy.
Leczyć zęby możesz spokojnie - nawet ze znieczuleniem. Najlepiej w drugim trymestrze ciąży. Gorzej będzie jeśli będziesz musiała leczyć kanałowo - gdyż wówczas niezbędne jest zdjęcie RTG (ale podobno dawki promieniowania są na tyle małe, że ryzyko uszkodzenia płodu jest minimalne).
 
Plomba kiedy trzeba, rwanie lepiej od 2 trym. Sama to przechodzilam.
Ważne jest, by się nie rozwinęła infekcja bo to jest gorsze dla dziecka niż znieczulenie etc. W ciazy żeby trzeba! Leczyć.
 
Byłam ostatnio u dentysty i powiedział że najlepiej zabiegi wykonywać w drugim trymestrze, o ile oczywiście nie ma stanu zapalnego i trzeba działać od razu. Jakby co to Są znieczulenia dla ciężarnych.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja byłam u dentysty w drugim trymestrze i miałam zęba do wyrwania ale ze względu na to ze źle rośnie. Powiedziała mi ze przeciwwskazań nie ma, można wziąć znieczulenie. Ale polozna mi powiedziała ze nie można robić zdjęcia wiec niestety musiałam się wstrzymać bo u mnie bez zdjęcia by nie szło. A dentysta powiedziała ze jak nie ma stanu zapalnego to lepiej to zrobić po porodzie :)
 
reklama
Do góry