reklama

ciaza a stomatolog

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez kiciA2016, 11 Styczeń 2017.

beataja
Najlepsza odpowiedź beataja, 15 Styczeń 2017
powiedzcie mi kiedy moge isc do stomatologa na usuwanie zeba i rowniez zalozenie plomby. od ktorego tygonia mozna bezpiecznie zrobic ? Mnie na wizycie... Przejdź do pełnej odpowiedzi
  1. kiciA2016

kiciA2016 Zaciekawiona BB

powiedzcie mi kiedy moge isc do stomatologa na usuwanie zeba i rowniez zalozenie plomby. od ktorego tygonia mozna bezpiecznie zrobic ?

2. Najlepsza odpowiedź:
    Post #14735773 by beataja, 15 Styczeń 2017
  3. wielanowsky

wielanowsky Zaciekawiona BB

Usuwanie to chyba nie najlepszy pomysł. Napewno nie w piersszym trymestrze, wydaje mi się że drugi trymestr ale pewności nie mam. Wyrywanie zęba to powazny zabieg, w ciązy najbezpieczniejsze jest ściąganie kamienia i ewentualnie lakierowanie.

4. reklama
  5. Malaja

Malaja Fanka BB :)

Od początku można. Nie ma przeciwskazań.

6. NeSSi

NeSSi & Michałek :) moderatorka

Lepiej wyrwać jak zakażać organizm bakteriami ..

7. witch84

witch84 Fanka BB :)

Wyrwanie zęba wykonałam po porodzie - ale nie było u mnie żadnego stanu zapalnego. Pech chciał, że leczony wcześniej kanałowo ząb się złamał poniżej dziąsła. Jeśli u Ciebie jest stan zapalny - to koniecznie tego zęba wyrwij. W czasie ciąży jest ten problem, że w znieczuleniu nie dostajesz składnika, który powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych - w związku z czym zabieg jest dość krwawy.
    Leczyć zęby możesz spokojnie - nawet ze znieczuleniem. Najlepiej w drugim trymestrze ciąży. Gorzej będzie jeśli będziesz musiała leczyć kanałowo - gdyż wówczas niezbędne jest zdjęcie RTG (ale podobno dawki promieniowania są na tyle małe, że ryzyko uszkodzenia płodu jest minimalne).

8. LILITH

LILITH Moderatorka

Plomba kiedy trzeba, rwanie lepiej od 2 trym. Sama to przechodzilam.
    Ważne jest, by się nie rozwinęła infekcja bo to jest gorsze dla dziecka niż znieczulenie etc. W ciazy żeby trzeba! Leczyć.

9. misia12

misia12 Fanka BB :)

Byłam ostatnio u dentysty i powiedział że najlepiej zabiegi wykonywać w drugim trymestrze, o ile oczywiście nie ma stanu zapalnego i trzeba działać od razu. Jakby co to Są znieczulenia dla ciężarnych.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom

10. eMa87

eMa87 Fanka BB :)

Dokładnie to samo mi powiedziała stomatolog

11. reklama
  12. eMa87

eMa87 Fanka BB :)

Ja byłam u dentysty w drugim trymestrze i miałam zęba do wyrwania ale ze względu na to ze źle rośnie. Powiedziała mi ze przeciwwskazań nie ma, można wziąć znieczulenie. Ale polozna mi powiedziała ze nie można robić zdjęcia wiec niestety musiałam się wstrzymać bo u mnie bez zdjęcia by nie szło. A dentysta powiedziała ze jak nie ma stanu zapalnego to lepiej to zrobić po porodzie :)

13. 0202oliwcia

0202oliwcia Fanka BB :)

Moim zdaniem lepiej w drugim trymestrze tak jak pisza dziewczyny ale pomimo to pierw skonsultowala bym to z ginekologiem prowadzącym tak na wszelki wypadek

Poleć forum