reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a tabletka po

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2019
Postów
2
Witam
Obawiam się że jestem w ciąży.
Więc tak
Okres rozpaczał mi się 10 czerwca (7 dni za szybko)
Ogólnie mój cykl trwa 31 dni czyli powinnam dostać 17 czerwca.
19 czerwca uprawiałam stosunek przerywany i był to mój pierwszy stosunek kiedy kolwiek
Odrazu poszliśmy kupić tabletkę dzień po ellaone
Zazylam ją max 3h po stosunku
Żadnych skutków ubocznych nie miałam ale po 6 dniach od stosunku dopadła mnie biegunka i lekkie bóle brzucha. Czy to możliwe żebym zaszła w ciążę?
 
reklama
Przede wszystkim stosunek przerywany TO NIE JEST ANTYKONCEPCJA oraz tabletka dzień po to również NIE JEST antykoncepcja. Tego się nie bierze tak o. Proponuję jednak używać na przyszłość prezerwatyw, tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki dzień po to silne leki, które powinno zażywać się w nagłych "wypadkach"!
Oczywiście, że w ciąży możesz być, a możesz nie być. Wykonaj za jakiś czas test ciążowy dla swojego spokoju. Szanse jednak są niewielkie, skoro stosunek był przerwany i wzięłaś tabletkę.
 
@Zuuzaa254 istnieje bardzo mała szansa, że jesteś w ciąży. Lek, który wzięłaś zawiera substancję octan uliprystalu, która wpływa na progesteron i opóźnienia owulację. Ponieważ to działanie sztuczne, więc możesz mieć odczuwać różne skutki uboczne. Biegunka oraz bóle brzucha należą do nich. Przypuszczam, że dodatkowo się stresujesz, więc mogą się pojawiać różne objawy psychosomatyczne. Na razie poczekaj, w najgorszym razie za jakiś czas zrobisz test. I faktycznie zainwestuj w antykoncepcję, bo szkoda nerwów na przyszłość.

@kin28 to była sytuacja awaryjna i nigdzie autorka postu nie napisała, że tabletki "dzień po" stosuje na stałe. @Suprise87 naprawdę myślisz, że twój komentarza jest pomocny dla autorki? Nigdy nie popełniasz błędów? Dziewczyny - trochę empatii.
 
Myślę że nie powinnaś być w ciąży a biegunka i ból brzucha dopiero po 6 dniach mogły być wynikiem tego że właśnie po tych 6 dniach miała być Twoja owulacja która została zatrzymana i organizm tak zareagował na te zmiany nie martw się też jeśli nie dostaniesz okresu w spodziewanym dniu bo tabletka mogła rozregulowac cykl ale za to w tym dniu możesz zrobić test ciążowy dla uspokojenia nerwów i dla pewności :-)
 
Dziewczyny - trochę empatii.

Aniu, wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę...
Naprawdę ręce opadają jak czytam niektóre posty, dlaczego małolaty zabierają się za coś, o czym nie mają pojęcia?
Czy jak ktoś nigdy w życiu nie siedział za kierownicą samochodu może sobie ot tak wsiąść w pierwszy lepszy i przejechać 500km? Nie, bo nie ma o tym pojęcia, najpierw musi iść na kurs.
Tak samo powinno być z seksem - najpierw czytać, uczyć się, pytać, a dopiero później działać, a nie najpierw robić, a później płakać na forum...

Do autorki - opisywane objawy to skutek działania tabletki po, i tak przechodzisz to lekko, bo znam osoby, które nawet mdlały po tej tabletce, to jest tak niesamowita bomba hormonalna, że szok.
Musiałaś iść do lekarza po receptę - trzeba było od razu poprosić o tabletki antykoncepcyjne, bo stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie przed ciążą.
 
Aniu, wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę...
Naprawdę ręce opadają jak czytam niektóre posty, dlaczego małolaty zabierają się za coś, o czym nie mają pojęcia?
Czy jak ktoś nigdy w życiu nie siedział za kierownicą samochodu może sobie ot tak wsiąść w pierwszy lepszy i przejechać 500km? Nie, bo nie ma o tym pojęcia, najpierw musi iść na kurs.
Tak samo powinno być z seksem - najpierw czytać, uczyć się, pytać, a dopiero później działać, a nie najpierw robić, a później płakać na forum...

Do autorki - opisywane objawy to skutek działania tabletki po, i tak przechodzisz to lekko, bo znam osoby, które nawet mdlały po tej tabletce, to jest tak niesamowita bomba hormonalna, że szok.
Musiałaś iść do lekarza po receptę - trzeba było od razu poprosić o tabletki antykoncepcyjne, bo stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie przed ciążą.
Za to ja z Tobą zgadzam się w pełni! :)
 
Aniu, wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę...
Naprawdę ręce opadają jak czytam niektóre posty, dlaczego małolaty zabierają się za coś, o czym nie mają pojęcia?
Czy jak ktoś nigdy w życiu nie siedział za kierownicą samochodu może sobie ot tak wsiąść w pierwszy lepszy i przejechać 500km? Nie, bo nie ma o tym pojęcia, najpierw musi iść na kurs.
Tak samo powinno być z seksem - najpierw czytać, uczyć się, pytać, a dopiero później działać, a nie najpierw robić, a później płakać na forum...

Do autorki - opisywane objawy to skutek działania tabletki po, i tak przechodzisz to lekko, bo znam osoby, które nawet mdlały po tej tabletce, to jest tak niesamowita bomba hormonalna, że szok.
Musiałaś iść do lekarza po receptę - trzeba było od razu poprosić o tabletki antykoncepcyjne, bo stosunek przerywany to żadne zabezpieczenie przed ciążą.
Przestań nigdy nie byłaś młoda???zdarzyło się trudno wyluzuj trochę dziewczyna zapewne w ciąży nie jest przestraszyla się i tyle dojrzeje to i zmadrzeje ;)
 
@Nulini jasne, też bym chciała, żeby kolejność była odwrotna, też zawsze piszę o edukacji i tym razem również to zrobiłam. Natomiast uważam, że jeśli ktoś przychodzi do mnie z problemem to dodatkowe opierdzielanie go jest nieefektywne i niepotrzebne. Dlatego czasem słaba jest forma a innym razem treść.

Spójrz na zdanie, które napisałaś: Musiałaś iść do lekarza po receptę - trzeba było od razu poprosić o tabletki antykoncepcyjne... Z góry zakładasz, że tak się nie stało, a może jest inaczej :) Tego przecież obie nie wiemy.

I tak, mnie również niektóre posty na forum wprawiają w stan osłupienia. I nie zawsze ich autorkami są nastolatki. Natomiast za każdym razem próbuję się postawić w sytuacji tej drugiej osoby.
 
reklama
Przestań nigdy nie byłaś młoda???zdarzyło się trudno wyluzuj trochę dziewczyna zapewne w ciąży nie jest przestraszyla się i tyle dojrzeje to i zmadrzeje ;)

Oczywiście, że byłam młoda, ale zanim zaczęłam uprawiać seks to wiedziałam, co do czego i jak służy...
A jeśli się okaże, że autorka przez swoją niewiedzę zajdzie w ciążę, to co wtedy? Już nie dojrzeje i nie zmądrzeje...

aniaslu, fakt, z góry założyłam, że o tabletki antykoncepcyjne nie poprosiła, mój błąd :)
 
Do góry