reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a tabletka po

Oczywiście, że byłam młoda, ale zanim zaczęłam uprawiać seks to wiedziałam, co do czego i jak służy...
A jeśli się okaże, że autorka przez swoją niewiedzę zajdzie w ciążę, to co wtedy? Już nie dojrzeje i nie zmądrzeje...

aniaslu, fakt, z góry założyłam, że o tabletki antykoncepcyjne nie poprosiła, mój błąd :)
Gratuluję dojrzałości i doskonałości, większość młodych ludzi najpierw coś zrobi później pomyśli i nie ma co oceniać i krytykować innych, bo jak to powiadają "karma wraca" ja zanim coś skomentuje 3 razy pomyślę i postawie się na miejscu tej osoby nie wydaje "wyrokow" tj.zycie jedni przejdą przez nie bez potkniec a drudzy niestety mają gorzej.
 
reklama
Czasem zamiast kogoś głaskać po główce trzeba nim potrząsnąć.
Owszem, czasem trzeba potrząsnąć, ale bez przesady ja też kiedyś nie wiedziałam co to owulacja itp jak większość moich rówieśniczek, ale sama z siebie chciałam się dowiedzieć. Nie każdy chce pogłębiać wiedzę na ten temat i nie zmusimy kogoś do tego. A to, że na forum ostatnio co raz więcej mało empatycznych odpowiedzi to inna strona medalu.
 
Ja też nie twierdzę, że w wieku 16 lat wiedziałam absolutnie wszystko o cyklu kobiety, ale najważniejszego nauczyli mnie już wcześniej - seks bez zabezpieczenia = ciąża i nie było nawet mowy o czymkolwiek, jeśli nie było prezerwatywy.
 
@Nulini przypominam ci o poziomie edukacji seksualnej w naszym kraju. I naprawdę poznałam osoby, które mimo wykształcenia wyższego były w stanie uwierzyć, że jeśli w basenie będą pływać plemniki, to kobieta może zajść w ciążę oraz że błona dziewicza chroni przed ciążą. A pierwszy raz, że bezpieczny? Miesiączka, że chroni. Itd. Dlatego wolę edukować i dawać procedurę postępowania, niż potrząsać. Nigdy nie wiem, kto skąd pochodzi i jakie ma wsparcie oraz dotarcie do rzetelnej wiedzy.

Pamiętasz jak pisałaś o jeździe samochodem? Przysięgam Ci, że jest sporo osób, które mają o tym mierne pojęcie a wydaje im się, że są mistrzami kierownicy ;) Tylko w przypadku brawurowych może to kosztować czyjeś życie.
 
Różnie w życiu bywa. W takich postach warto uświadamiać, a nie krytykować. Zwłaszcza, że jak widać edukacja seksualna w szkolach leży i kwiczy. A tabletka elaone jest tabletka awaryjna. Nikt nie łyka ich jak witaminy. Nie wiadomo komu kiedyś może być potrzebna.
 
Witam
Obawiam się że jestem w ciąży.
Więc tak
Okres rozpaczał mi się 10 czerwca (7 dni za szybko)
Ogólnie mój cykl trwa 31 dni czyli powinnam dostać 17 czerwca.
19 czerwca uprawiałam stosunek przerywany i był to mój pierwszy stosunek kiedy kolwiek
Odrazu poszliśmy kupić tabletkę dzień po ellaone
Zazylam ją max 3h po stosunku
Żadnych skutków ubocznych nie miałam ale po 6 dniach od stosunku dopadła mnie biegunka i lekkie bóle brzucha. Czy to możliwe żebym zaszła w ciążę?
He dziewczyny, ja tez mam pytanie. Wczoraj był stosunek z chłopakiem, prezerwatywa nam niestety pękła, za 7 dni mam mieć owulacje dzisiaj chce wsiąść tabletkę dzień po, jakie są szanse ze zadziałała ? Ze nie będę w ciąży ? Dziękuje i pozdrawiam
 
reklama
He dziewczyny, ja tez mam pytanie. Wczoraj był stosunek z chłopakiem, prezerwatywa nam niestety pękła, za 7 dni mam mieć owulacje dzisiaj chce wsiąść tabletkę dzień po, jakie są szanse ze zadziałała ? Ze nie będę w ciąży ? Dziękuje i pozdrawiam
Weź ta tabletkę jak najszybciej
Pewnie wnioskujesz ze owulacja ma być za 7 dni z aplikacji, co jest często błędne, bo to tylko kalkulator, bezsensu się tym kierować aż tak
 
Do góry