reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a test z jedna kreseczką??Test pozytywny - ciąży brak??

Dziewczyny, nawet nie wiecie jaka ja jestem głupia...

Spanikowałam strasznie z tym testem, wczoraj popołudniu zaczęłam plamić, a dziś już mam miesiączkę. Więc jednak jestem skłonna sądzić, że ta "kreska" to jest po prostu odczyn chemiczny, powstały po czasie (jak ktoś gdzieś napisał, przeskakuje odrobina barwnika kontrolnego na odczynnik wybarwiający gonadotropinę kosmówkową i stąd te fałszywie dodatnio wyglądające kreski...).

Co do testów... wiem, że każdy może pokazać inaczej, jak wiele produktów, tak wiele opinii. Ja dla bezpieczeństwa (od poniedziałku mam mieć zabiegi jonoforezy z podaniem leku Diclac) jeszcze w niedzielę zrobię dwa różne testy, żeby mieć pewność...
 
reklama
ALEX moja mama nei wiedziala o moim istnieniu do 3 miesiaca ciazy.... miala @ jak w zegarku....gdyby jej nei odrzucilo od fajek i kawy ktora "smierdziala" to by nei wiedziala o mnie nie wiem jak dlugo jeszcze....
 
moja ledwo widoczna kreska ( widoczna tylko przeze mnie ) na pierwszym teście ciążowym, który zrobiłam leży teraz na macie i w najlepsze się bawi. Trzymam kciuki
 
Rozumiem, że cień drugiej kreski na teście wskazuje raczej na ciążę. Ale czy kolor tego cienia musi być różowy? Co jeśli po kilku godzinach spojrzałam na test i zobaczyłam na nim ledwo widoczną, szarą kreskę bez żadnego zabarwienia na różowo? Widoczną tylko pod światło, jakby lekkie odbicie w miejscu gdzie powinna być druga kreska?
 
mi sie cuda na kiju dzialy na tych wszystkich testach . po paru godzinach wychodzily mi juz nie raz dwie kreski druga nawet lekko rozowa . ostatnio nawet wyszla kreska po 5 minutach i po 20 zniknela calkowicie .. ja juz podchodze z moooocną rezerwą do tych wszystkich testów. nie chce Cie podłamywac ale raczej negatywny .. gdyby ten cien wyszedl do 5 minut to mozna byloby sie zastanawiac. niestety wynik trzeba odczytywac do 5 - 10 minut . ale mimo to powodzenia .
aha jeszcze jedno pytanie ktory masz dzien cyklu ? jestes przed czy po miesiaczce ?
 
ta kreska wyglądała dokładnie tak jak na tym teście na stronie:
What Does an Evap Look Like? | Preparing For Pregnancy
tylko, że była widoczna jedynie w odpowiedniej pozycji i świetle.
Na tej stronie napisane jest, że taka kreska nie oznacza ciąży, więc mogę być spokojna?

wątpliwości3- nie staram się o dziecko. Biorę tabletki anty, ale ten test mnie zdezorientował i chciałam się upewnić pytając kobiety, które jak mniemam mają doświadczenie w ich robieniu.
 
trudno powiedzieć, u mnie co prawda w czasie podanym na teście, ale jednak tak wyglądająca była kreska i jestem w ciąży.
 
hmm u mnie w 26d.c ale wynik odczytany do 5 minut i rowniez byl taki cien kreseczki obecnie jestem w 6 tyg, i krecha jest mocna i wyrazna tak wiec najlepiej dla pewnosci zrobic Bete mysle z krwi bo przy cieniu na becie mialam wynik 73 a za 2 dni juz 222 wiec moze warto zainwestowac te 30 zl i miec pewnosc?
 
reklama
kasiku nie na darmo piszą na teście, że wynik należy odczytać w odpowiednim czasie, a potem już może być zafałszowany.
Zawsze możesz powtórzyć test za kilka dni (i to bym Ci właśnie radziła - np. jutro, pojutrze), najlepiej z porannego moczu i jeśli znowu wynik będzie nie do końca jasny, to ja bym się udała do lekarza (możesz też wykonać badanie krwi na betę) - niemniej trzeba się uzbroić w cierpliwość i po prostu odczekać.
Fakt, że bierzesz tabletki nie wyklucza całkowicie ciąży - znam przypadki, że dziewczyny na anty zaszły w ciążę, także jest to możliwe.
 
Do góry