reklama

ciąża, a umowa na czas nieokreślony przez pośrednika

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez nunka_, 28 Grudzień 2012.

 1. nunka_

  nunka_ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam,
  planujemy z mężem dziecko, chciałabym jednak wcześniej dowiedzieć się jak będzie wyglądał mój powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Jestem zatrudniona przez agencję pośrednictwa pracy (X) w firmie Y. Miałam 3 umowy na czas określony, w tej chwili od czerwca 2011 jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony. Umowa zawarta jest z firmą X, jako miejsce pracy wymieniona jest firma Y. Jaką mam gwarancję, że po powrocie z urlopu macierzyńskiego będę nadal pracować w firmie Y? Czy możliwe jest, że kiedy chcąc wrócić do pracy, odezwę się do swojego pracodawcy czyli firmy X, powiedzą mi że w tej chwili firma Y już mnie nie potrzebuje i że zatrudnią mnie w innej firmie? Czy mogę w jakiś sposób zagwarantować sobie powrót do firmy Y?

  Pozdrawiam
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Gwarancji nie ma. Przecież firma może na przyklad już nie istnieć. Niemniej pracodawca nie moze zmienić miejsca pracy (wymagałoby to wypowiedzenia) w czasie ciąży pracownicy lub/i w czasie jej urlopu macierzyńskiego. Nie ma jednak przeszkód by zmiana ta nastapiła w dniu Pani powrotu po urlopie. Ale to zasady ogólne, Pani umowa moze stanowić inaczej, bo sytuacja jest nie do końca typowa (pośrednik).

  Możliwe. Będzie to wymagało wypowiedzenia zmieniającego. Moze Pani nowych warunków nie przyjąć i tym samym umowa się rozwiąże.

  Nie. Może Pani próbować zredukować wymiar zatrudnienia po zakończeniu urlopu macierzynskiego, ale to nie jest 100% skuteczne zabezpieczenie.
   

Poleć forum