reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża, a umowa na czas nieokreślony przez pośrednika

nunka_

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Grudzień 2012
Postów
242
Witam,
planujemy z mężem dziecko, chciałabym jednak wcześniej dowiedzieć się jak będzie wyglądał mój powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Jestem zatrudniona przez agencję pośrednictwa pracy (X) w firmie Y. Miałam 3 umowy na czas określony, w tej chwili od czerwca 2011 jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony. Umowa zawarta jest z firmą X, jako miejsce pracy wymieniona jest firma Y. Jaką mam gwarancję, że po powrocie z urlopu macierzyńskiego będę nadal pracować w firmie Y? Czy możliwe jest, że kiedy chcąc wrócić do pracy, odezwę się do swojego pracodawcy czyli firmy X, powiedzą mi że w tej chwili firma Y już mnie nie potrzebuje i że zatrudnią mnie w innej firmie? Czy mogę w jakiś sposób zagwarantować sobie powrót do firmy Y?

Pozdrawiam
 
reklama
planujemy z mężem dziecko, chciałabym jednak wcześniej dowiedzieć się jak będzie wyglądał mój powrót do pracy po urlopie macierzyńskim. Jestem zatrudniona przez agencję pośrednictwa pracy (X) w firmie Y. Miałam 3 umowy na czas określony, w tej chwili od czerwca 2011 jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony. Umowa zawarta jest z firmą X, jako miejsce pracy wymieniona jest firma Y. Jaką mam gwarancję, że po powrocie z urlopu macierzyńskiego będę nadal pracować w firmie Y?
Gwarancji nie ma. Przecież firma może na przyklad już nie istnieć. Niemniej pracodawca nie moze zmienić miejsca pracy (wymagałoby to wypowiedzenia) w czasie ciąży pracownicy lub/i w czasie jej urlopu macierzyńskiego. Nie ma jednak przeszkód by zmiana ta nastapiła w dniu Pani powrotu po urlopie. Ale to zasady ogólne, Pani umowa moze stanowić inaczej, bo sytuacja jest nie do końca typowa (pośrednik).

Czy możliwe jest, że kiedy chcąc wrócić do pracy, odezwę się do swojego pracodawcy czyli firmy X, powiedzą mi że w tej chwili firma Y już mnie nie potrzebuje i że zatrudnią mnie w innej firmie?
Możliwe. Będzie to wymagało wypowiedzenia zmieniającego. Moze Pani nowych warunków nie przyjąć i tym samym umowa się rozwiąże.

Czy mogę w jakiś sposób zagwarantować sobie powrót do firmy Y?
Nie. Może Pani próbować zredukować wymiar zatrudnienia po zakończeniu urlopu macierzynskiego, ale to nie jest 100% skuteczne zabezpieczenie.
 
Do góry