reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a umowa na czas okreslony

esperanza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
567
Miasto
Kraków
Tak jak w temacie, własnie jestem w takiej sytuacji. Wiem, że pracodawca ma mi obowiązek ja przedłuzyć do dnia porodu, natomiast czy będzie chciał na dłuższy okres to zależy od jego dobrej woli. Dlatego mam pytanie bo może sie orientujecie jak to wygląda. Gdyby się okazało, że pracodawca po porodzie nie będzie mnie chciał zatrudniać, to jak będzie wyglądała sprawa mojego wynagrodzenia na czas urlopu macierzyńskiego? Wiem, że gdy jest sie zatrudnionym na czas nieokreślony to płaci ZUS, a czy bedzie tak samo jak umowa wygaśnie mi z dniem porodu? Czy wtedy też ZUS bedzie mi płacił kwote wysokosci mojej wcześniejszej pensji?? Bo nie chciałabym zostac na ten czas bez środków do życia.....
 
reklama
Tak jak w temacie, własnie jestem w takiej sytuacji. Wiem, że pracodawca ma mi obowiązek ja przedłuzyć do dnia porodu, natomiast czy będzie chciał na dłuższy okres to zależy od jego dobrej woli. Dlatego mam pytanie bo może sie orientujecie jak to wygląda. Gdyby się okazało, że pracodawca po porodzie nie będzie mnie chciał zatrudniać, to jak będzie wyglądała sprawa mojego wynagrodzenia na czas urlopu macierzyńskiego? Wiem, że gdy jest sie zatrudnionym na czas nieokreślony to płaci ZUS, a czy bedzie tak samo jak umowa wygaśnie mi z dniem porodu? Czy wtedy też ZUS bedzie mi płacił kwote wysokosci mojej wcześniejszej pensji?? Bo nie chciałabym zostac na ten czas bez środków do życia.....

Z tego co wiem należy Ci się zasiłek macierzyński i będzie Ci go wypłacał ZUS. Należy się on każdej kobiecie, która urodziła dziecko będąc zatrudniona/ubezpieczona
 
Tak jak w temacie, własnie jestem w takiej sytuacji. Wiem, że pracodawca ma mi obowiązek ja przedłuzyć do dnia porodu, natomiast czy będzie chciał na dłuższy okres to zależy od jego dobrej woli. Dlatego mam pytanie bo może sie orientujecie jak to wygląda. Gdyby się okazało, że pracodawca po porodzie nie będzie mnie chciał zatrudniać, to jak będzie wyglądała sprawa mojego wynagrodzenia na czas urlopu macierzyńskiego? Wiem, że gdy jest sie zatrudnionym na czas nieokreślony to płaci ZUS, a czy bedzie tak samo jak umowa wygaśnie mi z dniem porodu? Czy wtedy też ZUS bedzie mi płacił kwote wysokosci mojej wcześniejszej pensji?? Bo nie chciałabym zostac na ten czas bez środków do życia.....

Niekoniecznie wygląda to tak jak przedstawiła to Kasiulka_1980
Proszę podać:
1. na jaki okres ma Pani umowę (na ile)?
2. do kiedy jest umowa?
3. w którym tygodniu ciąży jest Pani obecnie?
 
Witam,

jestem w podobnej sytuacji co esperanza i też nie wiem w jakiej sytuacji jestem a bardzo bym chciała wiedzieć co dalej będzie. Czy mogę uzyskać informacje na ten temat.
 
Owszem, ale musi Pani opisac swoją sytuację. Sformułowanie "podobna jak..." nie jest dla mnie podstawą udzielenia odpowiedzi.
Proszę uwzględnić to co bezwzględnie musze wiedzieć (pytałam o to inną użytkowniczkę dwa posty powyżej).
 
Witam,

moja sytuacja jest taka że mam umowę na czas określony do 30.06.2012r, a data porodu jest na 02.07.2012r wiem że pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć do dnia porodu.
Umowa została podpisana od 01.09.2010 do 30.06.2012r. i obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży.
Chciałabym wiedzieć jak wygląda moja sytuacja.


Dlatego mam pytanie bo może sie orientujecie jak to wygląda.

 
moja sytuacja jest taka że mam umowę na czas określony do 30.06.2012r, a data porodu jest na 02.07.2012r wiem że pracodawca ma obowiązek ją przedłużyć do dnia porodu.
Umowa została podpisana od 01.09.2010 do 30.06.2012r. i obecnie jestem w 15 tygodniu ciąży.
Chciałabym wiedzieć jak wygląda moja sytuacja.

Do dnia porodu jest Pani pracownikiem tej firmy (nwet jeśli poród nastąpi po 30.06), potem przysługuje Pani zasiłek macierzynski ale co do statusu na rynku pracy będzie Pani bezrobotna.
 
Mam pytanko umowe mam do dnia porodu t.j. ok 17.02.2012 słyszałam że można złożyć podanie u pracodawcy o przedłużenie umowy do końca macierzyńskiego i jeśli pracodawca przedłuży umowe to:
1).będe miała cały macierzyński (nie odejmą tych dwóch tygodni z podstawy)
2).czy należy mi się wtedy wychowawczy
z góry dziękuje za odpowiedź
 
reklama
Mam pytanko umowe mam do dnia porodu t.j. ok 17.02.2012 słyszałam że można złożyć podanie u pracodawcy o przedłużenie umowy do końca macierzyńskiego i jeśli pracodawca przedłuży umowe to:
1).będe miała cały macierzyński (nie odejmą tych dwóch tygodni z podstawy)
2).czy należy mi się wtedy wychowawczy
z góry dziękuje za odpowiedź

Zawsze można wnioskowac o przedłużenie umowy do dowolnego momentu. Jesli jest porozumienie w tej sprawie to nie ma problemu.
Urlop wychowawczy nalezy sie pracownikowi, a zatem można z niego korzystać tak długo, jak długo jest się pracownikiem. Koniec umowy=koniec urlopu.
 
Do góry