reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a umowa na czas określony

Dołączył(a)
24 Maj 2012
Postów
3
Dzień dobry,
Wiem, że taki temat był już poruszany na tym forum, ale chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź w naszym przypadku:
Żona jest w ciąży, termin porodu został określony przez lekarza na 25.12.2012 r. Żona ma umowę o pracę na czas określony do dnia 31.05.2012 r.
Czy umowa z pracodawcą ulega przedłużeniu zgodnie z przepisem art. 177 par.3 KP?
Mamy wątpliwości i chcielibyśmy je rozwiać. Nie wiemy czy żona powinna teraz informować pracodawcę, że jest w ciąży, bo być może przedłuży jej umowę, a jak się dowie, że jest w ciąży to nie będzie chciał jej przedłużyć.
 
reklama
Wiem, że taki temat był już poruszany na tym forum, ale chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź w naszym przypadku:
Żona jest w ciąży, termin porodu został określony przez lekarza na 25.12.2012 r. Żona ma umowę o pracę na czas określony do dnia 31.05.2012 r.
Czy umowa z pracodawcą ulega przedłużeniu zgodnie z przepisem art. 177 par.3 KP?
Mamy wątpliwości i chcielibyśmy je rozwiać. Nie wiemy czy żona powinna teraz informować pracodawcę, że jest w ciąży, bo być może przedłuży jej umowę, a jak się dowie, że jest w ciąży to nie będzie chciał jej przedłużyć.

1. Jaka to umowa i na jaki okres?
2. data ostatniej miesiączki
 
Wiem, że taki temat był już poruszany na tym forum, ale chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź w naszym przypadku:
Nie bardzo wiem o jakich watiwościach Pan pisze, bo sytuacja jest bardzo jednoznaczna.
Żona jest w ciąży, termin porodu został określony przez lekarza na 25.12.2012 r. Żona ma umowę o pracę na czas określony do dnia 31.05.2012 r.
Czy umowa z pracodawcą ulega przedłużeniu zgodnie z przepisem art. 177 par.3 KP?
Nie. Umowa uległaby przedłużeniu gdyby w dniu 31.05 ciąża była w wieku 3 miesiące lub powyżej. trzy miesiące ciąży przypada 10 czerwca.

Mamy wątpliwości i chcielibyśmy je rozwiać. Nie wiemy czy żona powinna teraz informować pracodawcę, że jest w ciąży, bo być może przedłuży jej umowę, a jak się dowie, że jest w ciąży to nie będzie chciał jej przedłużyć.
Nie ma obowiązku informowania o ciąży.
 
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli żona przed zakończeniem tej umowy, czyli przed 31.05 pójdzie na zwolnienie lekarskie, czy to coś zmieni? Czy pracodawca będzie musiał z nią przedłużyć umowę?
 
witam proszę o podpowiedz jestem w 5 tyg ciąży termin mam na 31.07.2013...a umowa która mam kończy mi się z upływem 31.12.2012 proszę mi powiedzieć kiedy mam poinformować pracodawce o tym ze jestem w ciąży tak zęby nie doszło do jej rozwiązania bo tego boje sie najbardziej...nawiasem mówiąc umowa ma być przedłożona tylko nie wiadomo na ile dziękuje i pozdrawiam czekam na podpowiedzieć
 
witam proszę o podpowiedz jestem w 5 tyg ciąży termin mam na 31.07.2013...a umowa która mam kończy mi się z upływem 31.12.2012 proszę mi powiedzieć kiedy mam poinformować pracodawce o tym ze jestem w ciąży tak zęby nie doszło do jej rozwiązania bo tego boje sie najbardziej...nawiasem mówiąc umowa ma być przedłożona tylko nie wiadomo na ile dziękuje i pozdrawiam czekam na podpowiedzieć
Do 31.12.2012.
 
...czyli jakbym pinformowala mojego pracodawce ze jestem w ciazy...to on nie powinien rozwiazac ze mna umowy...bo boje sie ze jezeli go o tym poinformuje ..."to stwierdzi iz umowa wygasa ostatniego dnia roku i w takim wypadku bedziemy musieli sie z Pania pozegnac"...dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
reklama
...czyli jakbym pinformowala mojego pracodawce ze jestem w ciazy...to on nie powinien rozwiazac ze mna umowy...bo boje sie ze jezeli go o tym poinformuje ..."to stwierdzi iz umowa wygasa ostatniego dnia roku i w takim wypadku bedziemy musieli sie z Pania pozegnac"...dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

W zasadzie w ogóle nie musi pani nikogo informowąc o ciąży. Jesli Pani chce poinformowac pracodawcę, co wynikało dla mnie z pierwszego postu to prosze to zrobić, jesli nie, to nie. Ciąża to Pani prywatna sprawa i nie ma pani obowiązku tą wiadpomoscią sie dzielić.
 
Do góry