reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a umowa

Dołączył(a)
24 Sierpień 2013
Postów
1
Witam serdecznie,
jestem w 6 tygodniu ciazy ;)
Prace podjelam od 14 sierpnia tego roku, o ciazy dowiedzialam sie wczoraj. 
Moja umowa jest na okres 12 miesiecy. 
Lekarz nie ma zadnych przeciwskazan abym kontynuowala prace. 
Do 31 sierpnia pobieram rente rodzinna, po smierci mamy.
Moje pytanie brzmi - czy wrazie przeciwskazan do kontynuowania pracy L-4 sie bedzie nalezalo? 
Czy maciezynski bede otrzymywala? 
Jak to wyglada w swietle prawa.
Z gory dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Prawo do płatnego L-4 przyslugiwac Ci bedzie po przepracowaniu 30 dni jesli to Twoja pierwsza praca jesli jednak pracowlas a stosunek pracy zostal nawiazany w ciagu 30 dni od wygasniecia poprzedniej umowy wowczas przysluguje od razu lub jesli przepracowane masz 10 lat na umowie o prace .. w przypadku jesli dostaniesz L4 w pierwszej pracy wowczas przez 30 dni masz nieplatne L4 a z dniem 31 dostaniesz platne - tak mi sie zdaje;P co do swiadczenia macierzynskiego jesli w dniu wygasniecia umowy jestes co najmniej w 3 miesiacu- a bedziesz to przysluguje Ci nawet roczny platny po 80 % wynagrodzenia przez caly rok badz w pierwszym polroczu 100 a potem 60 jesli nie zdecydujesz sie od razu...

Zatem jesli jest to mozliwe i pozwoli na to Twoj stan zdrowia warto bys przepracowala te 30 dni i wowczas udac sie na L-4 wtedy bedzie Ci wszytsko przyslugowac jak trzeba bo racodawca a obowiazek przedluzyc Ci umowe do dnia porodu - bedziesz miec wyplacane L-4 100 % a potem macierzynski jak juz wyzej wspomnialam:)

ale moze niech wypowie sie jeszcze ktos inny
 
jestem w 6 tygodniu ciazy ;)
Prace podjelam od 14 sierpnia tego roku, o ciazy dowiedzialam sie wczoraj.
Moja umowa jest na okres 12 miesiecy.
Lekarz nie ma zadnych przeciwskazan abym kontynuowala prace.
Do 31 sierpnia pobieram rente rodzinna, po smierci mamy.
Moje pytanie brzmi - czy wrazie przeciwskazan do kontynuowania pracy L-4 sie bedzie nalezalo?
Co do zasiłku chorobowego (a nie samego faktu przebywania na urlopie) - dostała Pani wyczerpującą odpowiedź.
Czy maciezynski bede otrzymywala?
Zasiłek - tak.
 
Do góry