reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a upadłośc firmy

mona79

mama Antosia i Ś.P. Zuzi
Dołączył(a)
30 Sierpień 2010
Postów
204
Miasto
Szczecin
Od 14 maja jestem na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą, termin rozwiązania 09 stycznia 2013. Do tej pory pracodawca wywiązywał się terminowo z obowiązku wypłaty zasiłku chorobowego. Dokonywał przelewu na konto. Niestety do dzisiaj (17.12) nie otrzymałam zasiłku chorobowego za miesiac listopad. Próby kontaktu z pracodawcą są nie możliwe, nie ma czynnych numerów telefonów, adresy email już nie istnieją, pozostałe filie w Polsce są pozamykane i pracownicy też zostali na :"lodzie". Od osób trzecich wiem, iż firma ogłosiła upadłośc, ale oficjalnie na piśmie nie otrzymałam żadnych informacji dlatego w moim przekonaniu firma nadal w świetle prawa funkcjonuje. Do ZUS-u wysłałam pismo o braku wyplaty zasiłku i przejecie zobowiązań pracodawcy. Skargę złożyłam też PIP. Jeśli upadłośc firmy się potwierdzi to czy syndyka obowiązuje termin wypłaty mego zasiłku. Czy syndyk musi też wypłacic mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz odprawę? Co mogę zrobic aby przyspieszyc proces wypłaty tych świadczeń.
Prosze o poradę.




 
reklama
Od 14 maja jestem na zwolnieniu lekarskim w związku z ciążą, termin rozwiązania 09 stycznia 2013. Do tej pory pracodawca wywiązywał się terminowo z obowiązku wypłaty zasiłku chorobowego. Dokonywał przelewu na konto. Niestety do dzisiaj (17.12) nie otrzymałam zasiłku chorobowego za miesiac listopad. Próby kontaktu z pracodawcą są nie możliwe, nie ma czynnych numerów telefonów, adresy email już nie istnieją, pozostałe filie w Polsce są pozamykane i pracownicy też zostali na :"lodzie". Od osób trzecich wiem, iż firma ogłosiła upadłośc, ale oficjalnie na piśmie nie otrzymałam żadnych informacji dlatego w moim przekonaniu firma nadal w świetle prawa funkcjonuje.

To trzeba dokąłdnie sprawdzić bo od tego zalezy Pani sytuacja. Sprawdzić to można w KRS lub ewidencji działalaności gospodarczej.

Do ZUS-u wysłałam pismo o braku wyplaty zasiłku i przejecie zobowiązań pracodawcy. Skargę złożyłam też PIP. Jeśli upadłośc firmy się potwierdzi to czy syndyka obowiązuje termin wypłaty mego zasiłku. Czy syndyk musi też wypłacic mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop oraz odprawę?
Świadczenia te powinny być wypłacane z GFŚP

Co mogę zrobic aby przyspieszyc proces wypłaty tych świadczeń.
Trzeba zacząć od ustalenia czy firma upadła czy nie.


 
W KRS jeszcze nie ma, ze spólka w upadłości ale wiem ze sąd ogłosił upadłośc 13
grudnia. W poniedziałek dostałam tylko pismo z biura o zmianie siedziby spółki nic wiecej.

Do końca roku raczej nie otrzymam już zasiłku, powielę pytanie czy syndyka obowiązują terminy co do wypłaty zasiłku itp.

Dziękuję za wcześniejszą odpowiedź
 
Witam,

wczoraj otrzymałam wypowiedzenie z pracy z zachowanie 2 tyg. okresu wypowiedzenia z kopią postanowienia sądu o upadłości.
Czy mogę sama złożyc wniosek do GFŚP o wyplate ekwiwalentu i odprawy czy raczej do syndyka?

Dzwoniłam też do ZUS I O/Warszawa i poinformowano mnie że wyjaśnienie mojej sprawy może potrwac 2-3 miesiące !!! Czy można przyśpieszyc otrzymanie wypłaty zaległego zasiłku i co z zasiłkiem macierzyńskim w mojej sytuacji jeśli urodzę dziecko, wypłaca od razu czy do momentu wyjaśnienia?
 
Ostatnia edycja:
Do góry