reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a wypowiedzenie umowy o prace

Ihavehope

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
393
Dziewczyny potrzebuje porady. Stoję przed decyzja, która MUSZĘ jutro podjąć. Chciałabym jutro złożyć wypowiedzenie umowy o prace. Mam umowę na czas określony jakoś na rok jeszcze. Ostatni dzień pracy wypadałby na ostatni dzień lipca. Staramy się o dziecko, czy jeżeli w połowie lipca (termin@) okaże się, że jestem w ciąży to mogę je wycofać? Czy zajdę czy nie i tak chce się zwolnić z firmy, ale jutro mają zwolnić moją koleżankę i mogłabym jej uratować stanowisko pracy tym sposobem.

Czytałam na prawnych forach, ale nie bardzo rozumiem tego wycofywania jeżeli jest się nieświadomym ciąży.. czy lekarz może prawnie mi od 4tc wystawić l4 skoro nic na usg teoretycznie nie widać?
 
reklama
Dziewczyny potrzebuje porady. Stoję przed decyzja, która MUSZĘ jutro podjąć. Chciałabym jutro złożyć wypowiedzenie umowy o prace. Mam umowę na czas określony jakoś na rok jeszcze. Ostatni dzień pracy wypadałby na ostatni dzień lipca. Staramy się o dziecko, czy jeżeli w połowie lipca (termin@) okaże się, że jestem w ciąży to mogę je wycofać? Czy zajdę czy nie i tak chce się zwolnić z firmy, ale jutro mają zwolnić moją koleżankę i mogłabym jej uratować stanowisko pracy tym sposobem.

Czytałam na prawnych forach, ale nie bardzo rozumiem tego wycofywania jeżeli jest się nieświadomym ciąży.. czy lekarz może prawnie mi od 4tc wystawić l4 skoro nic na usg teoretycznie nie widać?
Wydaje mi się, że musisz być w ciąży w momencie składania wypowiedzenia. Skonsultuj się z prawnikiem, żeby nie narobić sobie problemów.
 
Musisz mieć zaświadczenie o ciąży, a w 4 tygodniu, skoro sama wiesz, że nic nie widać, ginekolog raczej takowego nie wystawi.
 
Ogólnie planowałam wypowiedzenie położyć koniec lipca i tak i tak... dlatego chciałam się dowiedzieć czy ten miesiąc musze się „przemęczyć” czy jak położę wypowiedzenie to w razie czego będę mogła je wycofać.

Ale dziekuje za pomoc
 
Z tego co kojarzę na nieszczęście pracodawcy będzie musiał cofnąć wypowiedzenie, przy czym dyscyplinarke może dać. Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi
 
Ale dyscyplinarkę z jakiego powodu? Musi być ciężkie naruszenie obowiązku pracy, żeby takie coś dostać.
 
Z tego co kojarzę na nieszczęście pracodawcy będzie musiał cofnąć wypowiedzenie, przy czym dyscyplinarke może dać. Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi
Chyba tylko prawnik może pomóc. Bo to jest dziwny przypadek.
wypowoedzenie na pewno można wycofać, jak w momencie jego składania było się w ciąży, o której się nie wiedziało.
 
Ale dyscyplinarkę z jakiego powodu? Musi być ciężkie naruszenie obowiązku pracy, żeby takie coś dostać.
Planowanie złożenia wypowiedzenia, zajscia w ciąże i pójścia na L4, w celu ochrony koleżanki, to wyglada na poważne działanie na szkodę pracodawcy.
zwłaszcza, jeżeli ktoś życzliwy do niego doniesie i ma na to dowody.
 
reklama
Do góry