reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a wypowiedzenie umowy o prace

reklama
Myślę, że pracodawca znalazłby powód na pracownika który próbuje cwaniakować. Sorry ale inaczej nie da się tego nazwać
Myśle, że dobremu prawnikowi wystarczyłoby zalogowanie się na to forum ze służbowego wifi/sprzętu. Strasznie nie lubię cwaniakowania w przypadku ciąży, wyłudzania od lekarzy L4 itd.
Później kobiety się dziwią, że nikt im nie chce dawać umowy o pracę.
 
Cofnięcie wypowiedzenia jest skuteczne
Mój ojciec Miał taką „pracownicę” a raczej nadal ma, choć lata jej nie widział. Jest naprzemiennie na zwolnieniu i macierzyńskim.
 
Myśle, że dobremu prawnikowi wystarczyłoby zalogowanie się na to forum ze służbowego wifi/sprzętu. Strasznie nie lubię cwaniakowania w przypadku ciąży, wyłudzania od lekarzy L4 itd.
Później kobiety się dziwią, że nikt im nie chce dawać umowy o pracę.
ja tutaj nie próbuje cwaniakować ;) bo i tak chce odejść z firmy. Czy byłabym w ciąży czy nie ;) tutaj bardziej chciałam się dowiedzieć jak to prawnie wyglada przyszłościowo. Jak doskonale wiemy zajście w ciąże to nie jest prosta sprawa wiec bardziej nastawiam się na to, że nie zajdę w lipcu 😜 ale chciałabym wiedzieć co gdybym jednak zaszła.. a jeżeli mogę uratować stanowisko koleżanki (redukcja etatów) to chyba dobrze o mnie świadczy ;)
 
ja tutaj nie próbuje cwaniakować ;) bo i tak chce odejść z firmy. Czy byłabym w ciąży czy nie ;) tutaj bardziej chciałam się dowiedzieć jak to prawnie wyglada przyszłościowo. Jak doskonale wiemy zajście w ciąże to nie jest prosta sprawa wiec bardziej nastawiam się na to, że nie zajdę w lipcu 😜 ale chciałabym wiedzieć co gdybym jednak zaszła.. a jeżeli mogę uratować stanowisko koleżanki (redukcja etatów) to chyba dobrze o mnie świadczy ;)
Dalej jest to cwaniakowanie i wcale dobrze nie świadczy. Jeżeli chcesz odejść z firmy to dlaczego chcesz cofać wypowiedzenie?
 
ja tutaj nie próbuje cwaniakować ;) bo i tak chce odejść z firmy. Czy byłabym w ciąży czy nie ;) tutaj bardziej chciałam się dowiedzieć jak to prawnie wyglada przyszłościowo. Jak doskonale wiemy zajście w ciąże to nie jest prosta sprawa wiec bardziej nastawiam się na to, że nie zajdę w lipcu 😜 ale chciałabym wiedzieć co gdybym jednak zaszła.. a jeżeli mogę uratować stanowisko koleżanki (redukcja etatów) to chyba dobrze o mnie świadczy ;)
Nie, nie świadczy dobrze. Gdyby pracodawca chciał zwolnić Ciebie, to zwolniłby Ciebie.
 
ja tutaj nie próbuje cwaniakować ;) bo i tak chce odejść z firmy. Czy byłabym w ciąży czy nie ;) tutaj bardziej chciałam się dowiedzieć jak to prawnie wyglada przyszłościowo. Jak doskonale wiemy zajście w ciąże to nie jest prosta sprawa wiec bardziej nastawiam się na to, że nie zajdę w lipcu 😜 ale chciałabym wiedzieć co gdybym jednak zaszła.. a jeżeli mogę uratować stanowisko koleżanki (redukcja etatów) to chyba dobrze o mnie świadczy ;)
Nie świadczy. Zwłaszcza, że planujesz od razu wyłudzić od lekarza bezpodstawne l4. Później będzie płacz, że kobiety mają tak ciężko na rynku pracy. Chcesz się zwolnić - to idź i się zwolnij. Być może i tak zredukują etat Twojej koleżanki, bo nie chcą jej z jakiegoś powodu w firmie…
 
Nie było tematu, miałam przyćmienie mózgu.. przecież w ciąży jestem z automatu ubezpieczona albo mogę się do męża dopisać 🤦🏼‍♀️
 
reklama
Szkoda, że w pierwszym poście nie napisałaś, że chodzi o ubezpieczenie w ciąży. Dziewczyny by Ci od razu odpowiedziały, że nie ma się o co martwić. 😉

Twoje zapytanie "zabrzmiało" tak, jakbyś nie chciała mieć z tym pracodawcą nic wspólnego, ale w razie ciąży chętnie wzięła zasiłek. A to nie wygląda fajnie.

Powodzenia w staraniach!
 
Do góry