reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza a wzrok

G

goszczaca

Gość
Czy ciaza ma wplyw na jakosc widzenia, ?w ostatnim czasie zauwazylam, ze zwlaszcza wieczorami jadac samochodem, gorzej widze, co robic w tym przypadku?
 
reklama
hej, znowu ja....choć nie okulistą jestem....
Nie lekcewż tego.
1,Przede wszystkim zmierz cisnienie krwi przez kilka dni o róznych poach np rano wieczorem , w południe, bo zaburzenia widzenia moga miec z tym powazny związek -http://www.mp.pl/artykuly/983, a czuć sie możesz świetnie...
"Stan przedrzucawkowy i rzucawkaTen swoisty dla ciąży zespół występuje zazwyczaj po 20. tygodniu ciąży (lub wcześniej w przypadku choroby trofoblastycznej, takiej jak zaśniad groniasty). Składają się na niego podwyższone ciśnienie tętnicze (ciążowy wzrost ciśnienia tętniczego) i białkomocz. Ciążowy wzrost ciśnienia tętniczego definiuje się jako ciśnienie skurczowe >140 mm Hg lub ciśnienie rozkurczowe >90 mm Hg u kobiety, u której przed 20. tygodniem ciąży ciśnienie tętnicze było prawidłowe. Gdy nie ma białkomoczu, podejrzenie choroby jest duże, jeśli wzrostowi ciśnienia krwi towarzyszy ból głowy, nieostre widzenie i ból brzucha albo nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych (zwłaszcza małopłytkowość i wzrost aktywności enzymów wątrobowych w osoczu)." i wtedu do prowdzącego ginekologa albo raczej do lek POz
2.idż do okulisty na pełne badanie oka- czasami ujawniaja sie niezauważone wczesniej przypadłości - np ( na skutek wahań ciśnienia lub pojawiaja sie nowe inne
3. spróbuj sztucznych lez - może poprostu męczy Ci sie oko + żółte okulary dla kierowców
4. zakładam że wcinasz witaminy dla cięzarnych więc niedobór wit A raczej ci nie grozi, a przedawkowac dodatkową suplementacja nie wolno w ciązy. twój opis sugeruje tzw " kurza slepotę. W ciązy zostaja z ziołowych specyfików właściwie tylko te zewnetrzne- np okłady ze świetlika, z resztą raczej bb ostroznie w porozumieniu z lekarzem
5. wiecej odpoczywaj, po prostu
pzdr
ms
 
zdaniem mojej okulistki ciąża może wpłynąć na jakość widzenia i to w obie strony czyli możesz w ciąży mieć lepszy wzrok jak przed ciążą albo wręcz odwrotnie czyli ci się pogorszy chociaż nie zawsze dlatego najlepiej odwiedź okulistę
 
Ja juz nic z tego nie rozumiem:( jednym slowembede musiala isc do okulisty i przekonac sie w czym rzecz...boje sie juz tego wszystkiego;(
 
Mnie w czasie pierwszej ciąży pogorszyła się wada wzroku z -1,75 na -2,25. Okulista mówił ze to się czesto zdarza, więc moze warto wybrać się na badanie?
 
bać się na zapas nie powinnaś wzrok nie każdej się pogarsza mój się np. nie pogorszył po prostu najlepiej jest sprawdzić
 
Do góry