reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a zus

reklama
dziewczyny a czy orientujecie się w jakich godzinach może mi przyjść do domu kontrola? Czy nie mają wyznaczonych godzin i mogą mi przyjść o każdej porze?
 
nawet w weekendy? No to jest chore. To jeżeli co weekend wyjeżdzam do mojego chłopaka (bo niestety on pracuje w innym mieście i przsyjeżdza tylko na weekendy a niestety on do mnie nie może przyjeżdżać) to co weekend musze powiadamiać o tym ZUS?
 
kamu ja się spotkałam już z tym że w weekend tez odwiedzili, bo stwierdzili że w weekendy też się jest chorym :baffled:

Natalia a mieszkasz sama czy z rodzicami? Bo jak sama to zawsze możesz powiedzieć że byłaś gdzie byłaś bo nie było nikogo kto mógłby się tobą opiekować, obiad zrobić itp.
 
no nie mieszkam sama niestety... tylko mój chłopak nie jest akceptowany przez moich rodziców więc żeby spędzić z nim chociaż weekend to musze jechać do niego... Czyli ciężka sprawa z tymi kontrolami :(
 
A popytaj się wśród znajomych czy u was zus w weekendy tez kontroluje. Bo to zależy od urzędników, jak będzie nadgorliwy to w weekend przylezie ale zawsze jak coś to możesz do lekarza iść po zaświadczenie, albo do szpitala na ktg pojechać że niby nie czujesz ruchów cokolwiek i już masz świstek :) Tylko że rodzice musieli by cię kryć i poinformować że masz jechać na ip bo kontrola była.

a w którym jestes tygodniu?
 
A kto ma prawo do kontrolowania Ciebie, pracodawca czy urzędnik ZUS? To zależy od formy zatrudnienia i długości zwolnienia zdaje się. Bo jak pracodawca lub osoba przez niego wyznaczona, to rzeczywiście przyłażą kiedy wlezie, ale tym z ZUSu to raczej rzadko się chce poza normalnymi godzinami pracy chodzić. Ale mogą być faktycznie jakieś nadgorliwe jednostki ZUSu, które wysyłają kontrole w dziwnych momentach :/
 
reklama
Do góry