reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciążą a zwolnienie lekarskie KRUS

Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
4
Rozwiązania
0
Witam, mam kilka nietypowych pytań a dokładniej chodzi mi o to jak to aktualnie jest w KRUS.

1. W KRUS jestem ubezpieczona od 13 grudnia 2017 r. jako domownik, jestem aktualnie w 6 miesiącu ciąży i chciałam się zorientować jak jest aktualnie ze zwolnieniem, ponieważ z tego co się orientuję to wcześniej było tak, że trzeba być co najmniej przez dwa lata ubezpieczonym aby przysługiwało zwolnienie, a jak jest teraz??
2. Czy po porodzie będzie mi normalnie przysługiwał zasiłek macierzyński?? czy też to jest związane z okresem podlegania ubezpieczeniu??
3. I jeszcze pytanie co do becikowego, bo aby becikowe się należało to trzeba iść do 10 tyg. do lekarza, ale w moim przypadku było tak, że na USG wyszła większa ciąża ( i to aż o miesiąc) niż licząc terminowo od ostatniej miesiączki. I teraz pytanie czy będzie przysługiwało becikowe?
 
reklama
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
4
Rozwiązania
0
To nie czytaj. Ja przeszłam na Krus od 6 tc i normalnie miałam płacone. Teraz przyszła mi decyzja o macierzyński
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, chociaż wyjaśniło mi się w kwestii zwolnień i macierzyńskiego wszystko. :) jeszcze tylko muszę się dowiedzieć jak z becikowym :)
 
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
4
Rozwiązania
0
Jak miałaś kartę ciąży założona od 9 tv to będziesz miała. Chyba ze dochód będzie przekroczony.
W karcie ciąży mam termin porodu wpisany na 20 sierpnia (licząc od ostatniej miesiączki, w sumie fakt jak zakładaną miałam kartę ciąży to był prawie 9 tc) chociaż ostatnio w tabelkę pt.termin porodu wynikający z USG Pani Doktor wpisała już na 24 lipca. I tu jest kolejny znak zapytania, jak gmina to odbierze? czemu jest aż taka rozbieżność terminów odnośnie daty porodu?
 
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
4
Rozwiązania
0
1. Na pierwszej wizycie licząc od ostatniej miesiączki to prawie 9, ale na USG wychodził prawie 14tc.
2. Tak prowadzimy i to dość długo, tato jest właścicielem od 1989r. tylko właśnie z tym zwolnieniem gryzie mnie to,bo czytałam dość dużo na ten temat i wyczytałam, że przysługuje dopiero po 2 latach odprowadzania składek
 
Ostatnia edycja:

NowaNatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2015
Postów
1 786
Rozwiązania
2
Lekarz wystawia tylko zaświadczenie ze byłaś przed 10 tyg na pierwszej wizycie.nwatpie żeby panie w gminie patrzyły na to kiedy był poród ,raz kobieta rodzi w 32 tyg a raz w 40 i nikt nie dopytuje o to .liczy sie kwitek
 
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2019
Postów
13
Rozwiązania
0
Witam... Mam pytanie co jest potrzebne do zwolnienia lekarskiego w Krus ? ostatnio pani powiedziała mi nip pracodawcy czyli kogo ? męża czy krusu ?
 
Do góry