reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a zylaki konczyn dolnych

kiciA2016

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2016
Postów
36
jestem w drugim ciazy . i zauwazylam ze mam sporo zylaków na nodze nawet sa pajączki na kostkach. Zylaki mialam od dawna początki bylo malo widoczne a jak zaszlam 2 ciazę to jest bardziej intestywne . co moge zrobic ? mam zglosic do lekarza rodzinnego czy do ginekologa ? A zaznaczam ze moje zylaki są w genach bo moja mama i babcia tez mają . To mi juz nie pomoze zeby jakos zlikwidowac ?
 
reklama
Witaj w klubie. Mam to samo, dodatkowo po pierwszej ciąży refluks. Teraz druga ciaza 6t zylaczki i pajaczki są jeszcze bardziej widoczne. Bylam u chirurga, mogę nosić pończoche uciskowa, raz na chwile założyłam i tragedia. Ginekolog bedzie mi szukal odpowiednika tanszego clexany. Zapewne neoparin to będzie. Bralas w pierwszej?
 
Po rozwiazaniu ciąży i po pologu, mozesz zglosic sie do chirurga naczyniowego, na sklerotrapie. Przez dwa dni nie bedziesz mogla karmic piersią, noga bedzie sina i częściowo zlikwiduje te zylaki. Minus jest taki, ze koszt jednego zabiegu ok400 zl. Zalezy od regionu w jakim mieszkasz. Kolejny minus, ze na jedym takim zabiegu sie nie skonczy, co jakis czas bedziesz musiala to powtórzyć. Nigdy nie uzyskasz oczekiwanego przez ciebie efektu.
 
pierwszej ciazy nie bralam nic. to mam zglosic do ginekologa a nie do lekarza rodzinnego ? powinnam teraz w ciazy brac jakies leki na zylaki ? myslalam ze dopiero po porodzie .
 
Moj gin jak mi pokazalam nogę, kazał udac sie do chirurga. Po konsultacji odwrót do ginekologa. Dostalam cycl3forte tabletki i clexane 40mg. Radzilabym ci konsultacje z chirurgiem naczyniowym i poinformowac ginekolga. Clexane bralam(zastrzyki) jeszcze dwa tygodnie po porodzie.
 
No nieestety jest to dość popularna przypadłość. Ciąża reorganizuje pracę całego organizmu i żylaki wcale nie są takie rzadkie. Polecam
trzymanie nóg wysoko
specjalne pończochy
maści
dobrze jest również zaopatrzyć się w suplement doustny, który będzie wspierał pracę układu krwionośnego. Jak venoforton www.lekinatury.pl/pl/nasze-produkty/venoforton.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry