reklama

Ciaza - archiwum

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2009' rozpoczęty przez martusia_78, 13 Listopad 2008.

1. martusia_78

martusia_78 Mama Wrzesien05Czerwiec09

Dzieczyny znacie jakies zabobony dla kobiet ciezarnych :confused:

Przestrzegacie wogole jakis czy nie zwracacie na to uwagi i wydaje Wam sie ze to bezsensowne gadanie.

Ciekawa jestem jakie sa Wasze opinie na ten temat.

Ja wierze w niektore i staram sie przestrzegac :tak:

2. isia22

isia22 Aktywna w BB

Znam kilka ale nie wierze...|(tzn .staram sie nie wierzyc).Ale jestem bardzo ciekawa jakie Ty znasz Martusia_78 i ktorych przestrzegasz???Ja slyszalam o obcinaniu wlosow(ze nie bo pepowine utniesz)O farbowaniu(nie bo bedzie rude) itp...pisalam o tym kiedys na glownym forum...Pozdrawiam!:-)

3. reklama
  4. Dominika-Essex

Dominika-Essex Czerwcowa mama 2009

Noszenie szpilki lub igly ze soba odgania zle duchy od dziecka.
    Jak sie wystraszymy to dziecko bedzie mialo znamie na ciele.
    Kupowanie wyprawki przed narodzinami dziecka przynosi pecha .
    Jesli masz zgage dziecko bedzie mialo pelno wlosow.
    Rosliny zasiane przez kobiete w ciazy beda obficie rosly.

Smiesznawe i ja jakos kompletnie w to nie wierze. :no:

5. tusienka

tusienka Benio 06/09, Lulka 09/11

A ja tylko wykorzystuję mojego kochanego Mężulka, mówiąc mu, że jak nie zrobi tego lub owego, to go myszy zjedzą, bo kobiecie ciężarnej się nie odmawia:-D:-D:-D Jak na razie skutkuje;-)

6. Dominika-Essex

Tusienka- dobre:tak: w ten wierze :tak::-):-):-):-):tak:

7. AnsiaM

AnsiaM Luty '05 i Czerwiec '09

Czasem i ja tak postępuję. Ot co !!! Należy nam się :tak:

A tak w ogóle to ja NIE WIERZĘ w żadne zabobony i ich nawet za dużo nie znam.
    Okazało się ,że podawałam do chrztu dziecko mojego brata będąc w 2 tyg ciązy ( o czym jeszcze nie wiedziałam ) i jak chciałam się pochwalić bratowej ,że jestem w ciązy to ta z przerażeniem " No ale jak mogłaś mi to zrobić i być chrzestną mojej córki będąc w ciąży ":szok::szok::szok:

Podobno przynosi to pecha jednemu lub drugiemu dziecku.

Od tamtej pory nie odzywam się do bratowej:angry:

8. martusia_78

martusia_78 Mama Wrzesien05Czerwiec09

Ja znam takie i staram sie przestrzegac bo ponoc sie sprawdzaja. A po co ryzykowac no nie.

- Nie wolno chodzic pod sznurami (np na pranie) bo dziecko sie pepowinka obkreca.
    - Nie powinno sie chodzc w koralach i lancuszkach, bo takze dziecko w pepowinke sie obwija.
    - Nie powinno sie zagladac przez dziurke od klucza bo dziecko moze miec zeza.
    - Nie wolno sie zapatrywac na brzydkie osoby na inwalidow czy chorych. Nie wiem czemu ale nie zapatruje sie. Zerkne i odwracam wzrok.
    - Nie powinno sie nosic zwiszajacych kolczykow bo dzidziusiowi moze kolo uszek urosnac skorka przypominajaca kolczyki. U mojej kuzynki sie sprawdzilo, jej corcia ma teraz niewielkie kropeczki kolo uszkow.
    - Nie wolno sie dotknac jak sie czegos wystraszy bo dzidzia moze miec w tym miejscu znamie.

- Jak mama w ciazy duzo sie uczy badz czyta ksiazki to dziecko bedzie potem szybko sie rozwijalo intelektualnie. Zgadza sie bo cala poprzednia ciaze pisalam prace mgr cora jest bardzo madra i szybko przyswaja wiedze :-)

Chyba to by bylo na tyle :tak:
    Jak sobie cos przypomne to dopisze.

Tego nie znam. Pierwsze slysze.
    W poprzedniej ciazy obcinalam i farbowalam, nic sie nie stalo i corcia ruda nie jest :tak::-)

O szpilce nie slyszalam.

O tym, z ejak sie matka w ciazy wystraszy czegos i dotknie sie to dziecko bedzie mialo w tym mijscu slad tzw myszke. Wierze w to i staram sie przestrzegac bo kilka razu w mojej rodzinie i u znajomych sie sprawdzilo.

Kupowanie wczesniej wyprawki tez staram sie przestrzegac. z mala zaczelam kupowac dopiero w 6 miesiacu.

O zgadze nie slyszalam, bo zgagi nigdy nie mialam.
    Ale jak tak teraz mysle to kolezanka miala zgage polowe ciazy i jej cora ma bujna fryzure ;-)Choc nie wiadomo po kim :-)

O roslinach tez nie slyszalam. Choc mnie urosly pieknie po przesadzeniu. Tata powtarza, ze mam reke do kwiatow wiec pewnie jedno z drugim nie ma nic wspolnego.

Tego nie znalam i nie wykorzystuje tak meza. Nie mam potrzeby bo i tak robi teraz o co go poprosze ;-):tak:

AnsiaM znam ten przesad o podawaniu do chrzsztu ale w zaawansowanej ciazy, a nie na poczatku. Nie wierze w to choc inne osoby wierza. Moim zdaniem jednak Twoja bratowa nieladnie sie zachowala.

9. Anavel

Anavel Mamuśka

Czytalam artykul o przesadach i wiekszosc z nich nie ma zadnego uzasadnienia medycznego, a podane byly m.in. te ktore wymienilyscie i jeszcze inne. Jedynymi na ktore zwrocono uwage byly:
    Nie zawieszaj firanek.
    Podnoszenie rak do gory moze spowodowac naciagniecie wiazadel zawieszajacych macice i stworzyc problemy z donoszeniem ciazy.
    Nie uprawiaj sportu.
    W tym jest troszke prawdy i to dotyczy sportow, ktore obciazaja miesnie brzucha i moga powodowac zawroty glowy.
    Nie bede wymieniala tych innych, czasami smiesznych:-D, bo uwazam, ze to niepotrzebnie budzi paranoje u przyszlych mam. Dziewczyny nie przejmujcie sie takimi pierdolami. :no:Wierze w sile ludzkiego umyslu i jesli sobie cos wmowicie to pewnie sie tak stanie, wiec przemyslcie te zabobony...:crazy:

10. reklama
  11. Dominika-Essex

Anawel - zupelnie sie z Toba zgadzam :tak:

12. Anavel

Anavel Mamuśka

A jeszcze przypomnialam sobie o jednym godnym uwagi.
    Nie zlosc sie bo maluch bedzie placzliwy.
    Lekarze sie z tym zgadzaja poniewaz hormony stresu przechodza przez lozysko i nastroj mamy udziela sie dziecku.

Poleć forum