reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża...blizniacza czy pojedyncza?

Miasto
Szczecin
Rozwiązania
0
Witajcie dziewczyny! Mega się cieszę, że w końcu jestem na tym forum z pytaniem dotyczącym ciąży, a nie o "możliwe objawy" Mam do Was pytanie. Termin z miesiączki : 10 maja 2019, z usg: 17 maja 2019r. Ostatnio na wizycie u ginekologa, po raz pierwszy zobaczyłam swoje upragnione maleństwo. Nie spodziewałam się tego, co usłyszałam.. Okazało się iż jest to ciąża BLIZNIACZA! !! Z tym, że jedno jajeczko jest puste. Gin nie do końca miał pewność, czy aby na pewno. Kończę za chwilę tydzień 10. Skierował mnie za miesiąc na badanie prenetalne, ale chciałabym wiedzieć, czy ktoś może był w takiej sytuacji, co o tym myślicie i czy jest szansa, że drugie jeszcze się "Wykluje" ? Podsyłam zdj USG!
Zobacz media 719121Zobacz media 719120
Kod:
[url=https://ebobas.pl/kalendarz/ciazy?utm_source=ebobas&utm_medium=suwaczki&utm_campaign=kalendarz_ciazy][img]https://ebobas.pl/suwaczki/ciazowe/pobierz/1/6471[/img][/url]

reklama

Gosia0307

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja 5 tc i na USG wyszlo 2 pecherzyki z tym ze jeden mniejszy od drugiego . Strasznie boje sie ciazy blizniaczej jestem roztargniona . Wizyte mam 30.10 i moja gin powiedziala ze to tego czasu moze sie wchlonąć to mniejsze bardzo sie boje .Mam 2 cudownych dzieci poki co . Czy mial ktos podobny przypadek ? Podobno tak jest w 90% kobiet ale jakos nie chce mi sie wierzyc .Dodam ze w rodzinie blizniakow nie bylo

ilmenau

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Ja bylam w podobnej sytuacji, dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy blizniaczej, w 6 tyg widzialam oba serduszka. Potem na wizycie w 8 tyg bylam u lekarza i dowiedzialam sie, ze jeden pecherzyk i zarodek sa duzo mniejsze, wiec dostalam skierowanie do szpitala na diagnostyke. Na diagnostyke dostalam sie dopiero tydzien pozniej i wtedy okazalo sie, ze temu mniejszemu Maleństwu przestalo bic serduszko. Podobno tak sie zdarza w przypadku 40-50% ciaz blizniaczych, w wiekszosci przypadków pecherzyk sie wchlania (jak jest pusty to raczej na 90% sie wchlonie, natomiast jak sie nie wchlonie to nie zagraza to drugiemu). Jak taka sytuacja dotyczy blizniaków dwujajowych to nie ma ryzyka dla tego drugiego Maluszka.

Gosia0307

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja bylam w podobnej sytuacji, dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy blizniaczej, w 6 tyg widzialam oba serduszka. Potem na wizycie w 8 tyg bylam u lekarza i dowiedzialam sie, ze jeden pecherzyk i zarodek sa duzo mniejsze, wiec dostalam skierowanie do szpitala na diagnostyke. Na diagnostyke dostalam sie dopiero tydzien pozniej i wtedy okazalo sie, ze temu mniejszemu Maleństwu przestalo bic serduszko. Podobno tak sie zdarza w przypadku 40-50% ciaz blizniaczych, w wiekszosci przypadków pecherzyk sie wchlania (jak jest pusty to raczej na 90% sie wchlonie, natomiast jak sie nie wchlonie to nie zagraza to drugiemu). Jak taka sytuacja dotyczy blizniaków dwujajowych to nie ma ryzyka dla tego drugiego Maluszka.
Ilmenau dziekuje co kochana za slowa otuchy troche sie uspokoilam czytajac twoj post . A jak bylo potem z porodem u ciebie ?? Nie bylo komplikacji ??

ilmenau

Rozwiązania
0
Ilmenau dziekuje co kochana za slowa otuchy troche sie uspokoilam czytajac twoj post . A jak bylo potem z porodem u ciebie ?? Nie bylo komplikacji ??
Do porodu jeszcze trochę mi zostało, bo dopiero zaczynam 15 tydzień. Natomiast mój lekarz mówi, że to w żaden sposób nie wpływa na sam przebieg ciąży i porodu, tylko psychicznie było trochę ciężko bo ja zawsze marzyłam o bliźniakach, wydawało się że marzenie się spełniło a tu jednak się okazało, że życie miało inne plany.

Gosia0307

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Do porodu jeszcze trochę mi zostało, bo dopiero zaczynam 15 tydzień. Natomiast mój lekarz mówi, że to w żaden sposób nie wpływa na sam przebieg ciąży i porodu, tylko psychicznie było trochę ciężko bo ja zawsze marzyłam o bliźniakach, wydawało się że marzenie się spełniło a tu jednak się okazało, że życie miało inne plany.
A ja jak gin robila mi usg to bylo5tc+1 ja w sumie to wolalabym jedno bo mam juz 2 w domku 6 lat corcia i 4 lata synek a tak nam sie trojka marzyla a teraz przerazona jestem jak to wogole bedzie dalej wizyte mam 30.10 i jak do tej pory rozrywa mnie strach. Ilmenau a ty masz juz dzieci czy to pierwsze

ilmenau

Rozwiązania
0
A ja jak gin robila mi usg to bylo5tc+1 ja w sumie to wolalabym jedno bo mam juz 2 w domku 6 lat corcia i 4 lata synek a tak nam sie trojka marzyla a teraz przerazona jestem jak to wogole bedzie dalej wizyte mam 30.10 i jak do tej pory rozrywa mnie strach. Ilmenau a ty masz juz dzieci czy to pierwsze
Pierwsze i długo wyczekane.
A teraz w którym jesteś tygodniu? U mnie lekarz przewidział ten scenariusz w 8 tyg

Gosia0307

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
We wtorek mialam wizyte i bylo 5 +1 to teraz 5+4:) ale od wtorku nie umiem normalnie zyc. Przeroslo mnie to
A skad jestes jak moge zapytac

ilmenau

Rozwiązania
0
We wtorek mialam wizyte i bylo 5 +1 to teraz 5+4:) ale od wtorku nie umiem normalnie zyc. Przeroslo mnie to
A skad jestes jak moge zapytac
W przyszłym tygodniu powinno być widać serduszko/serduszka, więc może lepiej umów się wcześniej zamiast czekać do końca miesiąca.
Pamiętaj też że bliźniaki to koniec świata, dla ludzi którzy się starają długo to spełnienie marzeń. Podwójna praca ale i podwójna radość (moja kuzynka i przyjaciółka maja bliźniaki). Dasz radę :)

reklama

Gosia0307

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
W przyszłym tygodniu powinno być widać serduszko/serduszka, więc może lepiej umów się wcześniej zamiast czekać do końca miesiąca.
Pamiętaj też że bliźniaki to koniec świata, dla ludzi którzy się starają długo to spełnienie marzeń. Podwójna praca ale i podwójna radość (moja kuzynka i przyjaciółka maja bliźniaki). Dasz radę :)
Teoretycznie tak ale ja mam juz 2 malych dzieci 6 i 4 lata wiec duze wyzwanie i moze dla tego sie tak boje ;(

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Cykl z clo. a ciaza blizniacza... Potrzebuję porady 104
aaaczarna ciąża blizniacza jednojajowa w którym tyg potwierdzenie Mamusie bliźniat, trojaczków i... 25
Sylwka11 Ciąża biochemiczna Potrzebuję porady 4
monika1990000 Wczesna ciąża? Potrzebuję porady 6
Harley Czy to moze być wczesna ciąża. Temat tygodnia 1
K Ciąża po poronieniach- leczenie Potrzebuję porady 1
J Czy to ciąża? Potrzebuję porady 12
Ewela1504 Czy to może być ciąża ? Staramy się 45
G Ciąża pozamaciczna Potrzebuję porady 3
rossig Ciąża obumarła - relacje ze szpitala, pytania, zwierzenia Poronienia 5
N Antykoncepcja awaryjna, stosunek przerywany, a ciąża Ciąża, poród, połóg 10
N Ciąża, a okres Ciąża, poród, połóg 10
C Ciąża wysokiego ryzyka a zwolnienie lekarskie Ciąża, poród, połóg 7
Sylwia0612 Dwie diagnozy.... Ciąża, poród, połóg 8
SierraP Hipnoporód- opinie Ciąża, poród, połóg 3
A Czy to ciąża Staramy się 3
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 6
majtaj89 Udało się znowu jestem w ciąży Ciąża po poronieniu 10
M Ciąża mnoga a przyrost bhcg Ciąża, poród, połóg 6
julcziiiko Czy to ciąża? Ciąża, poród, połóg 23
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 16
Ollax śluz szyjkowy a ciąża Potrzebuję porady 8
V Ciąża czy nie? Staramy się 7
L Koronawirus a L4 ciąża Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 8
K Witaminy ciąża Ciąża, poród, połóg 7
X Ciąża Ciąża, poród, połóg 8
E Gluten a ciąża Staramy się 6
karolina21325 Test ujemny a brak miesiączki Ciąża, poród, połóg 8
K Ciąża od razu po poronieniu, kolejne poronienie i torbiele jajników Ciąża po poronieniu 34
Aaazym Clostilbegyt powikłania Potrzebuję porady 3
K Bóle brzucha po usg Ciąża, poród, połóg 6
Aaazym Ciąża a clo Potrzebuję porady 4
K Ciąża bezobjawowa Ciąża, poród, połóg 15
Oleczkaaa Pracodawca l4 Potrzebuję porady 5
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
Aaazym Nie mogę zajść w ciążę Staramy się 26
M Ciąża po odstawieniu tabletek Staramy się 6
W Wczesna ciąża? Ciąża, poród, połóg 20
K Wczesna ciąża Ciąża, poród, połóg 6
Serduszko 96 Ciąża po clo Potrzebuję porady 3
G Spadek beta HCG, czy to może być ciąża obumarła? Potrzebuję porady 16
L Ciąża czy nie ciąża...? Potrzebuję porady 4
A Jaki ginekolog najlepszy we Wrocławiu? Starania o zajscie w ciążę! Staramy się 5
olivia1011 Test owulacyjny a ciąża Potrzebuję porady 14
Agnieszka1995 Pomocy. Czy to wczesna ciąża ? Staramy się 18
L Ciąża czy nie ciąża? Potrzebuję porady 19
D Negatywny test owulacyjny a ciąża ? Staramy się 6
M Ciąża pozamaciczna- kucie w jajniku podczas orgazmu Ciąża, poród, połóg 3
angelika.zima5 Cukrzyca ciążowa czy zwykłe objawy ciąży? Potrzebuję porady 9
O Ciąża czy przewidzenia? Staramy się 16