reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza dwujajowe jedno dziecko mniejsze od drugiego

Dołączył(a)
20 Kwiecień 2023
Postów
7
Witam serdecznie jestem w 12 tygodniu ciąży bliźniaczej byłam na ostatnim USG ultrasonograficznym i okazało się że jedno dziecko jest większe od drugiego tak jakby wolniej się rozwijało ,mieszkam za granica ,ale będę jechać do polski i zrobię konsultacje z polskim lekarzem ,zastanawiam się co może być przyczyną takiej różnicy płodow ,czy może to normalne że bliźniaki różnie się rozwijają
 
reklama
Ja miałam taką sytuację. Może trochę inna jednak ponieważ na wcześniejszym etapie w 7-8 tc. Nie jest to raczej dobry znak. Jeśli za granicą nie masz wystarczającej opieki lekarskiej to przyjedź do Polski i konsultuj się tutaj.
 
U mnie niestety zakończyło się to utrata jednego bliźniaka …ale na wcześniejszym etapie w 8 tygodniu .
Od początku ciąży drugi był mniejszy .
 
Ale lekarz chociaż powiedział ,czego jest taka przyczyna że jedno dziecko mniejsze od drugiego ? Dlaczego tak się dzieje ?
 
reklama
Ale lekarz chociaż powiedział ,czego jest taka przyczyna że jedno dziecko mniejsze od drugiego ? Dlaczego tak się dzieje ?
lekarz na początku powiedział ze wolniej się rozwija i to nie wróży dobrze , żeby się nie nastawiać na zdrowe bliźniaki . Powiedział tez ze możliwa jest u jednego hipotrofia .
 
Do góry