reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza dwujajowe jedno dziecko mniejsze od drugiego

Czytałam właśnie wczoraj o tym ,ale takie dzieci z hipotrofia też się rodzą tylko jest szybsze rozwiązanie ciąży wtedy ,a drugi dzieciaczek już się urodził z ciąży bliźniaczej ?
 
reklama
Czytałam właśnie wczoraj o tym ,ale takie dzieci z hipotrofia też się rodzą tylko jest szybsze rozwiązanie ciąży wtedy ,a drugi dzieciaczek już się urodził z ciąży bliźniaczej ?
nie chce cię straszyć ale lekarz powiedział mi ze w pierwszym trymestrze jest najbardziej niebezpieczna dla płodu ,ale da sie ja stwierdzić dopiero po kilku wizytach na których wzrost nie będzie prawidłowy i ze w 2 % przypadków wiąże się z zespołem downa bądź innymi wadami u dziecka , u mojej koleżanka rozwinęła się w 3 trymestrze i rzeczywiście poród był wtedy przyspieszony w 37 tyg
 
nie chce cię straszyć ale lekarz powiedział mi ze w pierwszym trymestrze jest najbardziej niebezpieczna dla płodu ,ale da sie ja stwierdzić dopiero po kilku wizytach na których wzrost nie będzie prawidłowy i ze w 2 % przypadków wiąże się z zespołem downa bądź innymi wadami u dziecka , u mojej koleżanka rozwinęła się w 3 trymestrze i rzeczywiście poród był wtedy przyspieszony w 37 tyg
wiec jeden niski pomiar narazie nic nie znaczy może jeszcze podgonić
 
Pamiętaj że każda sytuacja jest inna i nasze doświadczenia są tylko nasze a u Ciebie może być zupełnie inaczej. Ja miałam USG od 5tc co tydzień , najpierw to był 1 mm różnicy potem trochę więcej, w 9tc było ok 1,5 tygodnia różnicy (nie pamiętam w milimetrach) w 11 TC serduszko biło już tylko u jednego płodu.
Z tej ciąży urodziłam jedna zdrowa córeczkę która ma dziś 2 lata.
 
U mnie ciąża bliźniacza lecz z In Vitro,podane dwa zarodki. Oba się przyjeły lecz jeden był mniejszy i rozwijał się wolniej. Co prawda na wczesnym etapie, jeden bliźniak utracony serduszko biło w 6+4 a przestało bić w 8 tygodniu. Została z nami dziewczynka i dziś ma 10 miesięcy. Niewiem jak to jest na późniejszych etapach aczkolwiek dziele się tylko swoim przypadkiem.
 
reklama
Różnica w rozwoju bliźniaków jest całkiem normalna, ale powinna być monitorowana przez lekarza. Powodem mogą być np czynniki genetyczne
 
Do góry