reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża blizniacza jednojajowa w którym tyg potwierdzenie

Ja w 5tc dowiedziałąm się że będę mamą bliźniąt,ale o "jajowości" nic mi nie było wiadomo.Powiedziano mi tylko że każde z dzieci jest w oddzielnym worku owodniowym ale mają wspólne łóżysko,z tego co się orientowałam to miałam jakies 70% szans na bliźnięta jednojajowe.Kiedy spytałam o to lekarza powiedziano mi że czy dzieci będą jedno,czy dwujajowe bedzie można stwierdzic dopiero po porodzie.Dla nas chłopcy są zupełnie różni,choć dziadkowie jeszcze czasem się mylą(chłopcy mają 18 miesięcy),obcy ludzie natomiast twierdzą że są identyczni. Moim zdaniem,żeby stwierdzić czy dzieci są jednojajowe trzeba by zrobić badania DNA,ale czy to jest potrzebne?? Najważniejsze żeby były zdrowe i juz:)
 
reklama
karola88
Z tego co ja wiem to te powiedzenie jednojajowe nie liczy sie konkretnie do tego ze będą identyczne bo tam sa różne rodzaje dwu kosmówkowe jedno kosmówkowe itp. Ale jednojajowe to jest 1 pecherzyk i 2 zarodki. 2 jajowe to 2 pęcherzyki a w każdym 1 zarodek. Własnie u mnei wiadomo ze jest 1 pecherzyk ale nie wiadomo ile jest w srodku zarodków
 
Cześć Dziewczynki! Dołączam do Was - jestem w 6,3 HBD i dzisiaj dowiedziałam się, że jest pojedynczy pęcherzyk ciążowy i dwa pęcherzyki żółtkowe. W jednym widać serduszko, w drugim (jeszcze) nie. Na USG byłam tydzień temu i dzidiaj, tydzień temu był tylko jeden pęcherzyk zółtkowy a dzisiaj - niespodzianka, drugi. Mają : 6mm i 5,5mm. To ciąza jednojajowa ale czy jedno czy dwukosmówkowa? Wiecie?
Cieszę się, bo top podwójne szczęście ale i strasznie boję powikłań. Wiem też, że często jeden z zarodków ginie i zostaje jeden silniejszy. Więc tak na razie z rezerwą.
 
Witam jeszcze chyba ciezko powiedziec, jak mi lekarz tłumaczył jaka mam ciąże to tzn jednokosmowkowa czy dwu to nic niezrozumiałam tak mi naplątał :) nie boj sie powikłan tylko mysl pozytywnie , ja na moja ciąze wydałam chyba ze 2500tys :D bo chodziłam prywatnie wizyty co 2 tygodnie drogie leki bo nabawiłam sie gdzies toxoplazmozy a i tez bardzo sie ta ciąża blizniacza nie przejmowalam bo pierwsza ciaże miałam książkową, druga blizniacza to sporo sie działo, i powiem szczerze duzo ludzi mowi ciaża to nie choroba ale podwojna to duzo strachu , ja urodziłam w 35 tygodniu zaraz po swietach, a dodam ze duzo sprzątałam jezdziłam samochodem itp. Jakby nie to moze bym donosiiła do konca? ale co tu rozmyslac. najwazniejsze ze dzieci zdrowe :) aaaa jeszcze dodam ze miałam założony krązek na podtrzymanie. A malgonia1 to twoja druga ciąża blizniacza? a i tez sie naczytałam ze drugi maluch ginie do 12 tyg ale moje rosły tak jak twoje 5mm roznicy było miedzy nimi prawie zawsze :) zycze powodzenia.
 
ja sie dowiedzialam o ciazy blzniaczej w 6tyg
moja byla dwukosmowkowa i dwuowodniowa czyli ta najbardziej bezpieczna
niestety ciaza blizniacza jest ciaza wysokiego ryzyka ja 8 miesiecy przelezalam w lozku ,ostatnie ponad 2 miesiace w szpitalu noi niestety urodzilam w 32hbd
zgadzam sie ze jedno czy dwujajowa ciaze mozna potwierdzic badaniami DNA no chyba ze jest parka to wiadomo ze dwujajowa
 
Mona, Mati - witajcie, dziękuję za odpowiedź.
Mona, ta pierwsza poroniona ciąża mogła być tez bliźniacza -w ostatnim USg przed poronieniem dojrzeli coś co mogło być drugim obumarłym wcześnie, zepchnietym na bok zarodkiem. Ale to niepewne, ja tam jednak wiem, że były dwa Aniołki. Teraz się zdziwiłam, bo w pierwszym usg był jeden pęcherzyk, w drugim po tygodniu dwa. Tak się boje, bo nie dość, że pd samego początku problemy to jeszcze bliźniacza powiększa te problemy. Chciałabym strasznie podwójne szczęście, ale najpierw te szczęścia trzeba donosić a tu walka o każdy dzień. Boję się strasznie, żeby chociaż jedno dzieciątko przeżyło i urodziło się całe i zdrowe.
 
kochana ja od 6 tyg mialam krwawienia od 18 skracajaca sie szyjka od 22 rozwarcie na 0,5cm w pozniejszym czasie coraz wieksze ale trzeba byc dobrej mysli i nie mozna sie poddawac
kochana czy jedno czy dwuowodniowa ,dwukosmowkowa to lekarz musi stwierdzic nie powiedzial tobie? powinien wpisac do ksiazeczki ciazowej
 
Ostatnia edycja:
Mati, nie wpisał, nie powiedział ale to dlatego, że mówi że jeszcze za wcześnie. Jeden pęcherzyk był z maleńkim zarodkiem z bijącym serduszkiem-punkcikiem, nawet nie mógł dopplera ustawić, bo za maleńkie. W drugim nie widział serduszka, ale mówił, że za wcześnie. Kontrolę mam za tydzień, czyli w piatek. Jeszcze nawet nie założył mi karty ciążowej- mysle, że dopiero jak będzie wyraźne serduszko/serduszka.
 
reklama
Napewno bedzie wszystko dodrze :) u mojej siostrzenicy dopiero w 8 tyg bylo dobrze widac 2 zarodki, pierwsze usg wlasnie w 6 bylo identycznie jak u Ciebi ledwo widac bylo pecherzyk. potem za tydzien wyszła z gabinetu z WIELKIM szokiem ze sa blizniaki :-) a ja w smiech bo wczesniej sie z niej zartowałam ze smiala bym sie jakby i ona miala blizniaki a ja juz wtedy w 3 misiacu bylam .hehe takl ze wszystko bedzie dobrze zobaczysz :)
 
Do góry