reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza po dwóch cesarkach

M

Milna

Gość
Witam, jestem tutaj nowa i zarazem przerażona dlatego szukam mam w podobnej sytuacji jak jest teraz moja.

Jestem w ciąży i na USG wykazało dwa serduszka. Mój ginekolog najpierw pokazał niezadowolenie, że zaszłam w trzecią ciążę, a później oznajmił że no.... jest jeszcze gorzej bo ciąża bliźniacza i ... że mogę pęknąć albo że nie donoszę. Oczywiście mówił to dosyć delikatnie, ale zaczęłam się bać, że "jest ryzyko pęknięcia". Pisze tak tego posta, bo głównie to zapamiętałam. 😭

Co robić? Po drugiej cesarce minęło prawie dwa lata i ponoć w tym jest chociaż plus całej tej sytuacji.
 
reklama
No a co masz zrobić? Przede wszystkim dbaj o siebie, nie dźwigaj, nie przemęczaj się, nie wieszaj firanek...
Stosuj się do zaleceń lekarza
Niestety nikt nie da Ci gwarancji, że nie będzie żadnych komplikacji. Już ciąża bliźniacza sama w sobie jest obarczona ryzykiem. Na pewno musisz nastawić się na to, że będą wcześniej rozwiązywać ciążę przez cc - pewnie ok 35tc.
No i gratuluję podwójnego szczęścia :)
 
Ojej nie dziwię się że się stresujesz:/ może poszukaj jakiegoś bardzo dobrego lekarza od ciąż bliźniaczych w Twojej okolicy? Nie wiem jak jest przy cc rodziłam bliźnięta sn ale bardzo się oszczedzalam żeby dotrwać jak najdłużej.pewnie u Ciebie zasada ta sama. Częste kontrolę i taki raczej siedząco leżący tryb życia. .no i najlepszy gin mozliwy.trzymaj sie:*
 
Witam, jestem tutaj nowa i zarazem przerażona dlatego szukam mam w podobnej sytuacji jak jest teraz moja.

Jestem w ciąży i na USG wykazało dwa serduszka. Mój ginekolog najpierw pokazał niezadowolenie, że zaszłam w trzecią ciążę, a później oznajmił że no.... jest jeszcze gorzej bo ciąża bliźniacza i ... że mogę pęknąć albo że nie donoszę. Oczywiście mówił to dosyć delikatnie, ale zaczęłam się bać, że "jest ryzyko pęknięcia". Pisze tak tego posta, bo głównie to zapamiętałam. 😭

Co robić? Po drugiej cesarce minęło prawie dwa lata i ponoć w tym jest chociaż plus całej tej sytuacji.
Kochana idz jeszcze do jednego lekarza i powiedz ze to ciaza takiego ryzyka, a nawet do 2 lekarzy. Zawsze jest ryzyko, juz sama cesarka jest operacja i ryzykiem, najwyzej przerwa ciaze szybciej bo bliznieta i tak bardzo rzadko sa donoszone. Oby jak to mawia znajoma pediatra do 34 tc. Bo wtedy juz nie ma az takich problemow przy wczesniakach. Bedziesz miec bliznieta kobito:D Ty sie ciesz. Wiesz jaka to rzadkość :D?
Trzeba byc rozsadnym i sluchac sie zalecen, ale jak mowia ze statystycznie pijani kierowcy zabijaja 700 pieszych rocznie na drodze to nie wyjdziesz z domu :p? Czasu nie cofniesz, jestes w ciazy a stres jej szkodzi.
 
To nie tak, że się nie cieszę ☹️ Trochę się obawiam jak sobie dam radę z moimi dziećmi plus bliźniętami, ale bardziej obawiam się wizji pęknięcia.
Nie wiem czy są jakieś badania na kontrolę blizny? Dlatego szukam jakiejś mamy która jest po CC i rodziła albo będzie rodziła bliźnięta.
 
To nie tak, że się nie cieszę ☹️ Trochę się obawiam jak sobie dam radę z moimi dziećmi plus bliźniętami, ale bardziej obawiam się wizji pęknięcia.
Nie wiem czy są jakieś badania na kontrolę blizny? Dlatego szukam jakiejś mamy która jest po CC i rodziła albo będzie rodziła bliźnięta.
Hmmm blizne lekarz bedzie widzial na USG. Z bliźniętami bedzie hardkorowo. Ale to dalego ze sa dwa, a reszte ogarniesz. Zobaczysz za 2 lata bedziesz sie z tego smiac. Znam kobiety co jak chomice rodza rok po roku cc i 6 ciaza... Jak mi polozna mowila ze kobiety maja po 6 cc myslalam ze sciemnia, a jednak i one nie czekaja tego zalecanego czasu i nic im nie jest, Oczywiście nie sa one wzorem do naśladowania wręcz w moich oczach uosobieniem głupoty, ale nie zakładaj z góry najgorszego scenariusza.
 
Cześć Kochana! Przede wszystkim ogromne Gratulację podwójnego szczęścia !! Moja rada dla Ciebie jest taka, nie zamartwiaj się na zapas ,bo napewno będzie wszystko dobrze. Najważniejsze jest, żebyś trafiła dobrego, doświadczonego lekarza, który poprowadzi Twoją ciążę. Są kobiety , które rodzą i po 5 razy drogą CC i mają się dobrze! Oczywiście ciąża bliźniacza sama w sobie jest dużo bardziej skomplikowana ,ale musisz być dobrej myśli. Na spokojnie lekarz będzie kontrolował Twoja Blizne na każdej wizycie i gdyby cokolwiek Go niepokoiło ,będzie interweniował. Oszczędzaj się na tyle na ile możesz. Jestem po 3 cięciach jedno po pękniętym wyrostku i zapaleniu otrzewnej i dwóch Cięciach gdzie różnica między córeczkami jest 19 miesięcy . Cięta byłam pionowo. Wszystko było dobrze mimo, że brzuszek i w jednej i drugiej miałam naprawdę spory 🙂 podobno miałam dużo wód płodowych. Wiadomo, że to nie to samo co ciąża bliźniacza ,ale łącznie 3 cięcia i brak przeciwwskazań do kolejnego maluszka ♥️ Swoją drogą w styczniu poroniłam,ale to zupełnie inna historia i nie związana W ogóle z blizną. Gdybyś była z Krakowa lub okolic to mogę Dać Ci namiary na cudownego lekarza z ogromną wiedzą i doświadczeniem w ciążach mnogich i podwyższonego ryzyka. Przy okazji jest ordynatorem w jednym ze szpitala o 3 stopniu referencyjności w Krakowie. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrówka dla całej rodziny.
 
Gratulacje❤ i zazdroszczę ;) daj przepis jak po dwóch pojedynczych zajść w bliźniaczą 😄 Wiem, ze to ogromny stres, bo nawet pojedyncza ciąża by pewnoe też zakończyła się u Ciebie cesarka, a dwójka maluszków, to większe rozciagniecie macicy i też pewnie będzie cesarka. Ja myślę, ze skoro minęły 2 lata od porodu będzie dobrze, tylko nie dzwigaj, dbaj o Was, o siebie. Zawsze mozesz poradzić się innego lekarza. Często kontroluj stan macicy, pewnie powinnaś dużo leżeć. Życzę powodzenia i racja! Czasami internety nie pomagają a tylko zmartwiaja ludzi.
 
reklama
Znam dziewczyne ktora po 3 cesarkach miala blizniaki, ma teraz 5 dzieci, oczywiscie byla pod opieka lekarza ktory zna sie na ciazy blizniaczej to chyba jest wazne.
 
Do góry