reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witam wszystkie mamy Bliźniaczków:) 05.01 dowiedziałam się , że prawdopodobnie będę miała dwa maleństwa - prawdopodobnie, bo jak powiedział lekarz jeden pęcherzyk może jeszcze zaniknąć... będąc na pierwszej wizycie byłąm w 6 tygodniu ciązy i niestety nie było widac jeszcze zarodków, a jedynie DWA pęcherzyki ciążowe. mam kontrolne USG za 2 tygodnie i chyba zwariuje do tego czasu... jak to było u Was - kiedy mialyscie pierwsze USG i jakie były wymiary dzieciaczków (lub pęcherzyków c.)??? z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
 
reklama
27tyg4dni wydaje mi się że do tej pory czułam się dobrze jak na ciąże bliżniaczą teraz to już gorzej mi sie porusza no i kręgosup boli tak że sam z łóżka wstać niemoge a teraz jescze twardnieje mi troche brzuch i czasami wpadam w panike 16.01 mam usg więc mam nadzieje że wyidzie wszystko dobrze.A jak wy się czujecie??

 
Ostatnia edycja:
kamikuka ja też mam wizyte u gin 14 stycznia mam nadzieje że to będzie szczęśliwa dlanas data.pozdrawiam



 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkie mamy Bliźniaczków:) 05.01 dowiedziałam się , że prawdopodobnie będę miała dwa maleństwa - prawdopodobnie, bo jak powiedział lekarz jeden pęcherzyk może jeszcze zaniknąć... będąc na pierwszej wizycie byłąm w 6 tygodniu ciązy i niestety nie było widac jeszcze zarodków, a jedynie DWA pęcherzyki ciążowe. mam kontrolne USG za 2 tygodnie i chyba zwariuje do tego czasu... jak to było u Was - kiedy mialyscie pierwsze USG i jakie były wymiary dzieciaczków (lub pęcherzyków c.)??? z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie


Witam:-)
Ja pierwsze usg mialam w 7 tyg ciazy.Wtedy moja P Ginekolog powiedziala mi ze nie wie jak to bedzie poniewaz widzi dwa pecherze plodowe.Mialam przyjsc na kolejne usg za dwa tyg poniewaz powiedziala mi ze moze sie zdarzyc iz jeden z pecherzykow sie wchlonie.Poszlam za te dwa tyg i lekarka powiedziala mi ze bija dwa serduszka:tak::tak::tak:I od tego czasu wszystko sie zmienilo.A dzisiaj jestem szczesliwa mamusia 20 miesiecznych dziewczynek i piecioletniego synka;-)
Zycze powodzenia i trzymam kciuki:tak::tak::tak:
 
Witam! Dzieki dowikla za odzew. Mam nadzieje, że u mnie będzie podobnie i wszystko będzie w porządku. Chociaz, gdy zobaczyłam na monitorze DWA pęcherzyki to nie ukrywam - doznałam szoku!!!!!!ale już szok mi minął - czekam z niecierpliwością na 21.01 - wtedy mam wizytę. Ja również mam juz w domciu jedno dzieciątko - 8-letnią córeczkę. pozdrowionka
 
jenny ja mialam pierwsze usg w 13tyg i wtedy dowiedzialam sie o blizniakach i tez wtedy to juz nie ma mowy zeby z dwojki zostal jeden dzidzius (no chyba ze cos zlego sie w ciazy dzieje). No ale juz od samego poczatku czulam ze cos dziwnego jest z ta ciaza i mowilam mezowi ze to bedzie dwojka...(to moja trzecia ciaza wiec mialam porownanie). Poki co musisz byc cierpliwa a nastepne usg napewno wiecej powie co i jak..
Zlosnica to ty juz ladnie zaawansowana:tak: kurcze ciezko ci musi byc, bo ja prawie 20 tydzien a czuje sie ciezka jak przy koncowce:no: No i na stojaco tez juz majtek czy skarpetek nie zaloze bo tak mnie wszystkie kosci krocza i miednicy przy tym bola okropnie. Ja tez mam usg 16.01 i to to najwazniejsze, polowkowe, wiec dopiero mam stresa:baffled: No ale z drugiej strony mam nadzieje sie wkoncu dowiedziec co to za lokatorow w brzuszku nosze:tak: (dzidzie sa dwujajowe wiec kombinacje plci tez moga byc przerozniaste). Zlosnica a ty znasz plec swoich babli?
A tak w ogole to dolacz do watku "kwietniowe blizniaki" bo tam wszystkie jestesmy w podobnym wieku ciazowym z terminami na kwiecien/maj.
 
Ja to nawet już na siedząco mam problem ze skarpetkami.Ja też jescze niewiem jaka płeć ale mam cicha nadzieje że parka będzie już się niemoge doczekać aż sie dowiem ale z drugiej stony czuje lęk jak nigdy dotąd bo ostatnio mi troszke brzuszek twardniał a to podobniez niezadobrze więc się martwie co tam wyidzie .Moje tez są dwujajowe dwuowodniowe i się bardzo z tego ciesze bo i tak mowią ze ciąża blizniacza jest zgóry traktowana jako ciąża zagrożona więc jak by to była jednoowodniowa to bym sie stasznie stresowała tym bardziej że to moja pierwsza ciąża.A co do lekarza to mam takie pytanko czy jesteś badana ginekologicznie??

 
Ostatnia edycja:
Niestety nie jestem i nie bylam w tej ciazy...Ja mieszkam w anglii i tu wogole ginekologicznie nie badaja przez cala ciaza:no: Co twardnienia brzucha to moze po prostu masz te tzw skurcze braxtona (czy jak to sie poisze..) podobno o ile nie sa one bolesne to wszystko jest w normie i tak ma byc bo miesien macicy cwiczy przed porodem. Ja w obu poprzednich ciazach mialam te skurcze czesto i zaczely sie dosc wczesnie i wszystko bylo oki. No ale jesli bardzo cie to niepokoi to warto powiedziec o tym lekarzowi na kolejnej wizycie.
 
Ja też niejestem badana bo u nas ogolnie niebadaja po upływie 3 miesiąca i sama niewiem czy to lepiej czy gorzej bo mi wszyscy mówili żebym się niedała badać jak co_Ogólnie mnie nic nie boli tylko tyle że czuje że mam twardszy brzuch no chyba że jeden z maluszków rozrabia a usadowił się nad moim pęcherzem podobno i czasami potrafi dać popalić.A wiesz może jak będziesz rodzić?
 
reklama
Nie wiem jeszce. Polozna mowila ze to zalezy od ulozenia dzidziusiow. Jak sa w dobrej pozycji i nie ma dodatkowych komplikacji z moim zdrowiem to naturalnie. Podobno z blizniakami w Polsce to przewaznie cesarke robia. Sama nie wiem...moze to i lepiej:sorry:
 
Do góry