reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Kochana z nieba mi spadlas z namiarami na to forum!:tak: Tyle sie naszukalam zeby cos podobnego znalesc i nie wiem jak to sie stalo,ale tego akurat nie znalazlam! W koncu jakas nadzieja dla mnie zablysla, ze moze faktycznie lekarz sie pomylil. Juz od paru dni nie daje mi to spokoju, czy taki dobry specjalista pracujacy na tak dobrym sprzecie moglby sie pomylic. No i jest szansa ze moze jednak...:tak: Oby tak bylo!!!
Wiesz co, ja tez bym chciala karmic naturalnie, ale przy blizniakach to chyba zajechac sie idzie, jak non stop do piersi mialyby byc podlaczone. I to jeszcze do dwoch piersi na raz...Mysle ze w tym przypadku to raczej najlepszym wyjsciem jest karmienie mieszane, tzn cyc na zmiane z butelka.
Wlasnie, a jakie Ty masz objawy ciazy, poza mdlosciami? Ja ogolnie to jak leze to czuje sie w miare dobrze, ale jak wstane to jakis koszmar normalnie. Po 5 min stania na nogach potwornie zaczyna bolec mnie kregoslup, a najbardziej kosc ogonowa, katorga! A do tego brzuch jakby ciagnal na dol. Rozumialabym to, gdyby to byl np 30 tc, ale teraz takie objawy, gdzie brzuch jeszcze plaski jak deska?! A poza tym to mam okropnie wyczulony wech i wszystko mi smierdzi, a co za tym idzie mam mdlosci od wiekszosci zapachow. Na szczescie wymiotow jak na razie brak. No a co do jedzenia, to od rana do godz 13:00 nic nie moge przelknac, bo odrzuca mnie od jedzenia, a pozniej to juz caly czas czuje sie glodna, choc i tak malo jem, bo mam cos na zasadzie "czuje glod,ale nie chce mi sie jesc":szok: No i chyba przez to od poczatku ciazy 2 kg schudlam! Hmmm, masz podobne objawy,czy to tylko moj organizm jest taki dziwny:confused:Przytylas juz cos?
 
reklama
nie wiem czy przytylam, bo nie wiem ile wazylam przed ciaza, ale ubrania nadal sa luzne, znaczy sie spodnie. ja jem caly czas, bo ciagle mi nie dobrze, wiec a to zjem manadynke, a to ogroka a to kefir a to cos innego liczac na to ze mdlosci mi przejda. wymiotowalam tylko 4 razy, wiec nie jest zle. mnie boli....tylek, moze to od kosci ogonowej, nawala strasznie..... a brzuch tez pobolewa, a moze kluje, dziwne odczucie, wlasnie tak w dole, ale po bokach bardziej.
 
Cześć dziewczyny! Czy mogę dołączyć? 19.09 byłam u lekarza i dowiedziałam się, że będę mamą bliźniaków. To moja pierwsza ciąża i jestem strasznie tym wystraszona. Następne USG mam 2.10. i wtedy będę dopiero znała więcej szczegółów...
 
Czesc Maga!!:-) Super ze nasze grono blizniakowych mamus sie powieksza:-) Ja dowiedzialam sie o ciazy blizniaczej 18.09, wiec dzien przed Toba:tak: I tez to dla mnie byl niezly szok. Ale niestety ciaza jest dosc mocno zagrozona, wiec musze lezec plackiem:-(no i tez czekam na kolejna wizyte jak na zbawienie... (09.10 ja mam dopiero) A Ty nie zamartwiaj sie za wczasu, tylko czekaj cierpliwie na wizyte!:tak: I napisz cos wiecej o sobie, skad jestes. Ktory u Ciebie jest teraz tydz. ciazy? Widzialas juz na USG swoje dwa groszki z serduszkami? Ja widzialam swoje, i wciaz nie moge sie napodziwiac zdjecia z USG:tak::-) Pozdrowionka
 
Dziękuję za miłe przyjęcie. 19.09 lekarz powiedział mi, że to 7 tydzień, a termin porodu mam podobno na połowę kwietnia. Wydaje mi się, że troche za wcześnie, ale ja się na tym nie znam. A na USG widziałam jakieś dwa groszki, ale byłam w takim szoku, że właściwie o nic lekarza nie zapytałm i dopiero później jak już się troche oswoiłam z tą myślą to przyszło mi dużo rzeczy do głowy, o które powinnam była zpytać, a tak to nic nie wiem. No, ale do następnej wizyty jeszcze tylko tydzień. A tak poza tym to ja w ogóle nie czuję się jak bym była w ciąży. Nie mam właściewie żadnych dolegliwości. Troche podbrzusze mnie boli, ale to właściwie tyle. No i jestem też bardziej wyczulona na różne zapachy. Strasznie przeszkadza mi dym z papierosów, a jak tylko wyjde na ulice to oczywiście trafiam chyba na wszystkich ludzi z papierosami. Straszne! Trzymajcie się!
 
Hej dziewczyny, co tam u Was?
Maga w sumie to dobrze, ze nie czujesz sie jeszcze "ciazowo", bo ja sie czuje jakbym byla conajmniej w 30 tyg... plecy bola, brzuch ciagnie na dol, mdlosci praktycznie non stop, tylko odpukac wymiotow nie mam, bo jeszcze tego by mi do szczescia brakowalo:szok:
Ciagle mam te plamienia, lekarz mowil ze to tak moze byc, ze to ten krwiak sie wydala, i jak ich kolor jest brazowy to jest ok, no i faktycznie sa brazowe, ale mnie i tak jakos one niepokoja. Juz sama nie wiem czy isc wczesniej z tym do lekarza, czy czekac na wyznaczona wizyte, a ona dopiero 9.10. hmmm... Jak mi radzicie, isc wczesniej?
 
Jeżeli czujesz niepokój to chyba lepiej idz wcześniej. Ja przynajmniej tak bym zrobiła. Po co masz się dodatkowo denerwować i cały czas o tym myśleć, a w końcu do 9.10 jest jeszcze ponad tydzień. To troche długo. Na pewno wszystko będzie dobrze i się uspokoisz, co korzystnie wpłynie też na groszki. Ja mam wizytę 2.10 czyli już w ten czwartek i dowiem się w końcu więcej rzeczy. Już się nie mogę doczekać...!!!
 
Chyba masz racje Maga, sprobuje dzisiaj zadzwonic i zmienic termin wizyty na szybszy, choc nie wiem czy sie uda, bo do tego mojego ginka to kobity drzwiami i oknami sie pchaja:tak:;-) Ale masz fajnie ze juz za 3 dni zobaczysz swoje maluszki! Ja tez sie juz nie moge doczekac wizyty, ale z drugiej strony to potwornie sie boje ze moze byc cos nie tak, bo na ostatniej wizycie gin uswiadamial mnie, ze za te 3 tyg moze sie wiele zmienic, np moze byc o jedno serduszko mniej..., lub ze krwiak sie powiekszy, ale oczywiscie moze tez byc tak ze wszystko bedzie w jak najlepszym porzadku, i tego ostatniego myslenia staram sie trzymac, choc nie zawsze to wychodzi. Brzuch zamiast wiekszy, robi mi sie coraz bardziej plaski, no i tez przez to dziwne mysli mnie nachodza... No nic, sama nic nie wymysle, trzeba czekac do wizyty.

Niczka a co tam u Ciebie slychac?
 
reklama
Skoro tak dużo pacjentek chodzi do Twojego lekarza to przynajmniej masz pewność, że jest dobry. A w końcu jedną więcej w danym dniu zawsze da się jakoś "upchnąć". A co do różnych myśli to ja też je mam. Póki co, i mam nadzieję, że tak pozostanie, u mnie wszystko o.k., żadnych specjalnych objawów, bólów itd., ale jednak obawy są, tymbardziej, że to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona. A w Waszych rodzinach były jakieś bliźniaki?
 
Do góry