reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Polecam faceta wytrenować, bo potrzebujesz pomocy i wykończysz się robiąc za wszelką cenę wszystko sama. Nie ma, że boli, tu pampers, tam butelka i niech robi. Mój ma dwie lewe ręce i ryżu nie potrafi ugotować, ale z dziećmi robił i dalej robi tyle, co ja, a w nocy wstaje nawet częściej :) A jak jeszcze macie starsze dzieci, to wszyscy muszą być w pełnej gotowości.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie też praca na 8 rak dziewczyny karmią, tula. Tata gotuje, zmywa robi zakupy. Za chwile koniec ferii .Tata do pracy. A ja czekam na babcie aż wyzdrowieje.
 
reklama
Tak normalne ale odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj i odpoczywaj. Gdybyś nagle zaczęła puchnąć bardziej niż zwykle to zgłoś sie do lekarza. Gdybys zaczela mieć dziwne uplawy w dziwnym kolorze to tez. Ja to zbagatelizowalam i stad to zakarzenie wewnatrzmaciczne u mnie i u dzieci i wcześniejszy poród. Bliźniaki lubią się wcześniej ewakuować to już chyba wiesz.

Tak, wiem, dlatego każdy objaw mnie niepokoi :-) dziękuję za odpowiedź, cieszę się że u Was wszystko już w porządku i jesteście w domku wszyscy razem. Też swoje przeżyłaś. Fajnie że masz starsze córki, które opiekują się młodszym rodzeństwem :-)
 
Kurde trochę was zmartwie ale po cesarce dostac 2 dzieci to troche hardcore. Zależy na jakie traficie pielęgniarki i czy np będą chciały zabrać wam dzieci na parę godzin. Jest się mega zmęczonym. Ja tylko odciagm pokarm co 3 godziny i ledwo co żyje. Nastawcie się na pomoc innych. Taka mała rada. Ja mam duże doświadczenie bo jestem po 3 cesarkach. Rana boli jak cholera przez 5 dni. Macica się bolesnie obkurcza. Przy jednym dziecku to był Pikuś ale teraz było 100 razy gorzej. Może już wiek nie ten bo przeciez rodzilam 11 i 7 lat temu. Wstalam co prawda po 6 godzinach po cesarce i o 9.00 byłam na patologii u dzieci z mleczkiem ale ledwo co stalam na nogach. Ale hormony też robią swoje i jak dziecko jest przy tobie to dostajesz takiej siły. I radzę wam żeby facet był z wami na poczatku jeśli tylko może albo mama.

mam pytanie czy rana gorzej bolala czy obkurczanie ? tez bede miala 3 cesarke , ale po dwoch poprzednich normalnie chodzilam juz na drugi dzien i generalnie jak tylko wrocilam do domu robilam wszystko sama. Teraz obawiam sie jak to bedzie bo sa blizniaki i zastanawia mnie czy bedzie inaczej niz poprzednio ? :)
 
Ja po cesarce dostałam córki po 2h przyszła położna i położyly mi jedna na klate i potem wymiana. Potem mi je zabrały i przyszły po jakimś czasie znów. Na drugi dzień o 11 poszłam na zwykłą sale i już dostałam dzieci. Na noc je oddałam i już na 2 noc były że mną cały czas

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
mam pytanie czy rana gorzej bolala czy obkurczanie ? tez bede miala 3 cesarke , ale po dwoch poprzednich normalnie chodzilam juz na drugi dzien i generalnie jak tylko wrocilam do domu robilam wszystko sama. Teraz obawiam sie jak to bedzie bo sa blizniaki i zastanawia mnie czy bedzie inaczej niz poprzednio ? :)
Dla. Mnie każde karmienie przez pierwsze kilka dni to był bol i płacz przez to obkurczanie. Rana trochę ciągła ale tak po 3dniach już nie była bolesna ale ta macica to hardcor był.

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ok. rozumiem. mnie proponowano za kazdym razem ze zabiora dzieci na noc, co prawda zadnego nie oddalam nawet na chwile ale teraz nie zakladam niczego z gory bo moze byc róznie.

a mam jeszcze takie pytanie, czy blizniaki klada w szpitalu do jednego lozeczka ? tak mnie zastanawia czy blizniaki powinny byc przynajmniej na poczatku blisko siebie bo wtedy beda sie czuly bezpieczniej czy to nie ma znaczenia.
 
Moje były w dwóch tych mobilnych łóżeczkach tak mi mi je przywozili po badaniach a ja ich nie wkładalam razem nawet. Do łóżka dzieci też nie brałam na noc tylko tam odkladalam

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
ok. rozumiem. mnie proponowano za kazdym razem ze zabiora dzieci na noc, co prawda zadnego nie oddalam nawet na chwile ale teraz nie zakladam niczego z gory bo moze byc róznie.

a mam jeszcze takie pytanie, czy blizniaki klada w szpitalu do jednego lozeczka ? tak mnie zastanawia czy blizniaki powinny byc przynajmniej na poczatku blisko siebie bo wtedy beda sie czuly bezpieczniej czy to nie ma znaczenia.

Ja miałam ich w podwójnym łóżeczku baby bay :)

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja po cesarce dostałam córki po 2h przyszła położna i położyly mi jedna na klate i potem wymiana. Potem mi je zabrały i przyszły po jakimś czasie znów. Na drugi dzień o 11 poszłam na zwykłą sale i już dostałam dzieci. Na noc je oddałam i już na 2 noc były że mną cały czas

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Mi lekarz powiedział, że nie dadzą mi dzieci na kangurowanie przez cesarke. Chyba, że tata będzie kangurował. Co szpital, to inaczej :-/
 
reklama
Tak normalne ale odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj i odpoczywaj. Gdybyś nagle zaczęła puchnąć bardziej niż zwykle to zgłoś sie do lekarza. Gdybys zaczela mieć dziwne uplawy w dziwnym kolorze to tez. Ja to zbagatelizowalam i stad to zakarzenie wewnatrzmaciczne u mnie i u dzieci i wcześniejszy poród. Bliźniaki lubią się wcześniej ewakuować to już chyba wiesz.
Dziwne uplawy w dziwnym kolorze to np jakie? Dzisiaj mam mocno żółte i nie wiem czy schizowac. Wczoraj mnie mdlilo, nawet musiałam przytulić muszelke... Mam super lekarza, ale wydaje mi się, że badania moglibyśmy robić częściej i więcej. Jestem przewrazliwiona to na pewno, ale boję się, że coś zbagatelizuje, myśląc, że jest ok.

Mi lekarz powiedział, że nie dadzą mi dzieci na kangurowanie przez cesarke. Chyba, że tata będzie kangurował. Co szpital, to inaczej :-/
Czyli kiedy dzieci dostaniesz? Mi lekarz powiedział, że tylko neonatog zbada maluszki i pojadą ze mną na salę poporodowa jak tylko szycie bedzie zakończone. Tylko mam zadecydować czy zostana ze mną na noc, czy nie. Przychylam się do tego, by pierwszej nocy miały pewną opiekę położnych. Gdybym nie mogła się ruszyć a maluszki by płakały to serce by mi chyba pękło.
 
Do góry