reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziwne uplawy w dziwnym kolorze to np jakie? Dzisiaj mam mocno żółte i nie wiem czy schizowac. Wczoraj mnie mdlilo, nawet musiałam przytulić muszelke... Mam super lekarza, ale wydaje mi się, że badania moglibyśmy robić częściej i więcej. Jestem przewrazliwiona to na pewno, ale boję się, że coś zbagatelizuje, myśląc, że jest ok.


Czyli kiedy dzieci dostaniesz? Mi lekarz powiedział, że tylko neonatog zbada maluszki i pojadą ze mną na salę poporodowa jak tylko szycie bedzie zakończone. Tylko mam zadecydować czy zostana ze mną na noc, czy nie. Przychylam się do tego, by pierwszej nocy miały pewną opiekę położnych. Gdybym nie mogła się ruszyć a maluszki by płakały to serce by mi chyba pękło.
rodzilam w dwoch roznych szpitalach, poprzez cesarke i dzieci zostawaly ze mna na noc, mialam magiczny guzik ktory wzywal pielegniarke, wiec jak dziecko marudzilo i chcialam je przystawic to przychodzila mi go podac a nastepnie go odlozyc :-) z pewnoscia nie byly zachwycone ale ja jakos nie mialam za kazdym razem serca ich oddac :)
 
reklama
Ja po cesarce dziewczyny na noce oddawałam. Od początku dostawały butlę i wzywanie położnych z mlekiem byłoby męczące. Pozatym zbierałam siły na powrót z dwójką dzieci do domu ☺.
 
Myślę, że wszystko będzie jasne wieczorem po cesarce i wtedy będę wiedziała, czy mam siłę zająć się dziećmi.
A kiedy mialyscie pierwszą próbę przystawienia dzieci do piersi po cc?
 
mam pytanie czy rana gorzej bolala czy obkurczanie ? tez bede miala 3 cesarke , ale po dwoch poprzednich normalnie chodzilam juz na drugi dzien i generalnie jak tylko wrocilam do domu robilam wszystko sama. Teraz obawiam sie jak to bedzie bo sa blizniaki i zastanawia mnie czy bedzie inaczej niz poprzednio ? :)
Ja po tygodniu czułam się dopiero dobrze . Wydaje mi się że bolało bardziej niż poprzednim razem. Może też dlatego że dzieci były nie że mną tylko na patologii. Nie wiem. Co do łóżeczek to od początku ich nie rozdzielano. Nina radziła sobie lepiej niż Filip ale znowu nie miała 2 kg. Leżały razem W tym jednym mobilnym szczególnie w nocy bo młoda lubi czuć obecność drugiej osoby. Teraz też przyklejone do mnie śpi.
 
Dziwne uplawy w dziwnym kolorze to np jakie? Dzisiaj mam mocno żółte i nie wiem czy schizowac. Wczoraj mnie mdlilo, nawet musiałam przytulić muszelke... Mam super lekarza, ale wydaje mi się, że badania moglibyśmy robić częściej i więcej. Jestem przewrazliwiona to na pewno, ale boję się, że coś zbagatelizuje, myśląc, że jest ok.


Czyli kiedy dzieci dostaniesz? Mi lekarz powiedział, że tylko neonatog zbada maluszki i pojadą ze mną na salę poporodowa jak tylko szycie bedzie zakończone. Tylko mam zadecydować czy zostana ze mną na noc, czy nie. Przychylam się do tego, by pierwszej nocy miały pewną opiekę położnych. Gdybym nie mogła się ruszyć a maluszki by płakały to serce by mi chyba pękło.
Zielony to zły kolor ;) nie martw sie na zapas. O wszystkim mów lekarzowi to zleci dodatkowe badania. Ja 4 dni przed rozpoczynajacym sie porodem miałam brany posiew w kierunku paleczek e coli. Wydzedł negatywny. Lekarz nie zauważył nic niepokojącego kazał mi przyjść za tydzień na wizytę i wtedy miałam dostać skierowanie na oddział patologii że względu na poprzednie cesarki właśnie. Najlepsze jest to że w dzień porodu pierwszy raz się super wyspałam, zgaga mi przeszła czułam się rewelacyjnie. A tu o 14.00 ni z gruszki ni z pietruszki skurcze których się nie dało zahamować.
 
małe kurczaki.jpg
 

Załączniki

  • małe kurczaki.jpg
    małe kurczaki.jpg
    77,1 KB · Wyświetleń: 178
Myślę, że wszystko będzie jasne wieczorem po cesarce i wtedy będę wiedziała, czy mam siłę zająć się dziećmi.
A kiedy mialyscie pierwszą próbę przystawienia dzieci do piersi po cc?

przy pierwszym dziecku daly od razu jakies 10 minut po cesarce a drugie to mi podali i sama je przystawilam jakies pol godziny po :) bez problemu poszlo
 
Mam pytanie do mam co już urodziły.
Czy przed porodem trzeba sobie już wybrać położna i przychodnie, do której będziemy chodzić z dziećmi do lekarza ?
Czy po porodzie w szpitalu pytają o takie informacje ?
 
reklama
Mam pytanie do mam co już urodziły.
Czy przed porodem trzeba sobie już wybrać położna i przychodnie, do której będziemy chodzić z dziećmi do lekarza ?
Czy po porodzie w szpitalu pytają o takie informacje ?
w szpitalu po porodzie pytaja do jakiej przychodni sie nalezy i tam wysylaja dokumenty tak ze polozna do mnie dzwonila dzien czy dwa po wyjsciu ze przyjedzie. Polozna wybieralam wczesniej z tego co pamietam ale powiedzieli ze jak ktos wczesniej nie wybierze to z urzedu przydzielaja :-)przynajmniej u mnie to jest na zasadzie 5 minut, glownie wypelnieniu dokumentow... o ile przy pierwszym dziecku moze i cos podpowie to jak przyjechala do mnie po roku do drugiego to nie wiedzialam po co ;)
 
Do góry