reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Nierozpakowane kobiety, trzymajcie się jak najdłużej. Ja rodziłam w ostatnim dniu 37 tygodnia, a raczej mnie pocięli, bo wywołanie gie dało, ale gdyby nie cukrzyca ciążowa i nadciśnienie, to pewnie jeszcze z tydzień bym pochodziła (albo i dłużej), bo kobiety moje nie śpieszyły się do wyjścia z brzucha.
Leżaczek jakiś na pewno kupię, bo teraz jedziemy na starym foteliku-nosidełku samochodowym, a to nie jest najlepsze rozwiązanie, właśnie obczajam oferty :) wibracje, jak będą, to będą, jak nie to nie, najważniejsze żeby się bujało i żebym mogła marudzące dziecię wziąć ze sobą np. do kuchni, bo czasem trzeba ten posiłek zjeść, a najpierw go naszykować.
Świętuję mały sukces, kobiety dzisiaj nie były mega marudne i nawet zasnęły na nockę bez krzyków i wrzasku, teraz pewnie Marta do 3 pośpi, a Emilka może do 1. Chyba wezmę z nich dobry przykład i sama legnę. Dobrej nocki :)
 
reklama
@Luiza. - ja kupiłam bujaczek TinyLove 3w1. Może służyć na płasko rozłożony jako łóżeczko lub z oparciem podniesionym jako bujaczek. Mam jeden, żeby się nie zagracić. Równolegle kupiłam krzesełko do karmienia Polly Magic Chicco, które jest od 0+ bo prawie na płasko się rozkłada, jak bujaczek. I ma doczepiany pałąk z zabawkami.

@aniaplus - no Twoi coś zwolnili na tym ostatnim usg, ale może to różnica sprzętu, granica błędu i kwestia zaznaczenia przez lekarza.

Mój doktorek mówi, że bliźniacze rozwiązuje się w skończonym 37 tc. Ale na forum czytałam, że wielu Waszych lekarzy się tym nie przejmuje i też jest ok.
U mnie w skończonym 37 tc rozwiązujemy.

I co tydzień już mam mieć KTG. Dobrze, że w przyszłym tygodniu z położną jestem umówiona i ona mi zrobi. W kolejnym mam znowu wizytę, później pewnie znowu położna, wizyta i tak się dokulam do tego 37 tc :)
 
@Luiza. - ja kupiłam bujaczek TinyLove 3w1. Może służyć na płasko rozłożony jako łóżeczko lub z oparciem podniesionym jako bujaczek. Mam jeden, żeby się nie zagracić. Równolegle kupiłam krzesełko do karmienia Polly Magic Chicco, które jest od 0+ bo prawie na płasko się rozkłada, jak bujaczek. I ma doczepiany pałąk z zabawkami.

@aniaplus - no Twoi coś zwolnili na tym ostatnim usg, ale może to różnica sprzętu, granica błędu i kwestia zaznaczenia przez lekarza.

Mój doktorek mówi, że bliźniacze rozwiązuje się w skończonym 37 tc. Ale na forum czytałam, że wielu Waszych lekarzy się tym nie przejmuje i też jest ok.
U mnie w skończonym 37 tc rozwiązujemy.

I co tydzień już mam mieć KTG. Dobrze, że w przyszłym tygodniu z położną jestem umówiona i ona mi zrobi. W kolejnym mam znowu wizytę, później pewnie znowu położna, wizyta i tak się dokulam do tego 37 tc :)
Wiem, wiem jakos z ta waga dziwnie wyszlo, ale jeszcze sie mieszcza w normie, zobaczymy jak później bedzie. Starszy tez mi mocno zwolnil z waga w 8/9 miesiącu. Moze taka uroda moich dzieci ;) z tym rozwiazaniem ciazy, to moj mowil podobnie, generalnie ze dalej niz do 38+0 przy blizniakach to on by nie ryzykowal, bo zagrożenie dla dzieci wzrasta mocno i optymalny tc to wlasnie 37. Jednak jak" cos się dzieje" to trzeba wczesniej i juz :)
 
@Luiza. - ja kupiłam bujaczek TinyLove 3w1. Może służyć na płasko rozłożony jako łóżeczko lub z oparciem podniesionym jako bujaczek. Mam jeden, żeby się nie zagracić. Równolegle kupiłam krzesełko do karmienia Polly Magic Chicco, które jest od 0+ bo prawie na płasko się rozkłada, jak bujaczek. I ma doczepiany pałąk z zabawkami.

@aniaplus - no Twoi coś zwolnili na tym ostatnim usg, ale może to różnica sprzętu, granica błędu i kwestia zaznaczenia przez lekarza.

Mój doktorek mówi, że bliźniacze rozwiązuje się w skończonym 37 tc. Ale na forum czytałam, że wielu Waszych lekarzy się tym nie przejmuje i też jest ok.
U mnie w skończonym 37 tc rozwiązujemy.

I co tydzień już mam mieć KTG. Dobrze, że w przyszłym tygodniu z położną jestem umówiona i ona mi zrobi. W kolejnym mam znowu wizytę, później pewnie znowu położna, wizyta i tak się dokulam do tego 37 tc :)
Mi się ten leżaczek Tiny Love mega podoba, ja go bardzo chciałam dla Jasia jak by maleńki. Teraz czekam na zastrzyk gotówki i będę działać.

Jak w szpitalu leżałam, to mi też lekarze mówili, że ciąże bliźniacze, z zaznaczeniem że typu 2k2o, rozwiązują nie wcześniej niż w 37t1d.. sama poszłam do szpitala w 35t6d i tydzień czasu już mnie trzymali żeby podjąć decyzję co do porodu.
 
Mi się ten leżaczek Tiny Love mega podoba, ja go bardzo chciałam dla Jasia jak by maleńki. Teraz czekam na zastrzyk gotówki i będę działać.

Jak w szpitalu leżałam, to mi też lekarze mówili, że ciąże bliźniacze, z zaznaczeniem że typu 2k2o, rozwiązują nie wcześniej niż w 37t1d.. sama poszłam do szpitala w 35t6d i tydzień czasu już mnie trzymali żeby podjąć decyzję co do porodu.
Na olx kupiłam za 100 zł. To była mega dobra cena, ale za 150 zł spokojnie się znajdzie. Nowe są kosmicznie drogie :(
 
Na olx kupiłam za 100 zł. To była mega dobra cena, ale za 150 zł spokojnie się znajdzie. Nowe są kosmicznie drogie :(
To prawda, jak jasio miał kilka miesięcy i szukałam leżaczków, to jak zobaczyłam cenę tego właśnie, to mi mina zrzedła, a dzisiaj nowy niewiele mnie kosztuje. Nie wiem za co tyle kasy, ale na olx faktycznie, kwestia wyłapania okazji :)
 
Kamiladon ale się pozmieniali. Super wyglądają maluchy [emoji5]. Dziewczyny trzymajcie się jak najdłużej. Da się [emoji5]. Ja w 38 tygodniu bylam na imprezie firmowej jeszcze. A w 39 miałam planowe cc. A to moje małe panieneczki.
Już nie takie małe panienki :) ładniutkie dziewczynki,niech rosną zdrowo :)
 
reklama
Do góry