reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

A to moje 9 miesięczne smieszki[emoji4]
IMG_20180903_081048.jpg
Screenshot_20180830-083205.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180903_081048.jpg
    IMG_20180903_081048.jpg
    94,2 KB · Wyświetleń: 588
  • Screenshot_20180830-083205.jpg
    Screenshot_20180830-083205.jpg
    53,7 KB · Wyświetleń: 587
reklama
A to moje 9 miesięczne smieszki[emoji4]

Sliczni są!!! [emoji7][emoji7]

Trochę Wam zazdroszczę, że te początki macie już za sobą. Ja jestem dalej przerażona jak to będzie... I jak starsza córka sobie z tym piradzi, bo jednak 5 lat była jedynaczką. Niby się bardzo cieszy, gada do brzucha, robi im prezenty jakieś, ale też już zapytała dlaczego tylko ona w całej rodzine będzie spać sama - bo dzidziolki razem, mama z tatą, a ona sama. Albo bierze te zabawki niemowlęce i śpi z nimi. Jakieś kołysanki nakręca.
Czuję, że będzie ciężko, mimo wszystko. Ale gdyby karmienie mm lub butelkami miało mi usprawnić wszystko, to nie będę miała skrupułów. Szkoda mi tylko kasy na mm dla dwójki maluchów... Zobaczymy jak będzie.
 
Adunnnia świetni są :) i raczej kluseczki jak moi. Teraz już coraz fajniejsi będą.

Apostrofa moja córka miała 4lata jak urodziłam maluchy. Była/jest bardzo za dziećmi ale mnie trochę bardziej się buntowala. Ale ogólnie ok.
Natomiast jak byłam jeszcze wbciazy to mówiłam jej że raczej będzie ciężko, że maluchy zajmują duzo czasu, że muszą urosnąć aby się z nimi bawic itp. Raczej wiecej mówiłam tak nastawiajac ja, że latwo nie będzie niż że będzie cudownie mieć rodzeństwo i może dlatego jakoś przyjęła to normalnie i nie bylae zdziwiona. Teraz jak mają już dwa lata to bawią się razem i jest fajnie
 
Adunnnia świetni są :) i raczej kluseczki jak moi. Teraz już coraz fajniejsi będą.

Apostrofa moja córka miała 4lata jak urodziłam maluchy. Była/jest bardzo za dziećmi ale mnie trochę bardziej się buntowala. Ale ogólnie ok.
Natomiast jak byłam jeszcze wbciazy to mówiłam jej że raczej będzie ciężko, że maluchy zajmują duzo czasu, że muszą urosnąć aby się z nimi bawic itp. Raczej wiecej mówiłam tak nastawiajac ja, że latwo nie będzie niż że będzie cudownie mieć rodzeństwo i może dlatego jakoś przyjęła to normalnie i nie bylae zdziwiona. Teraz jak mają już dwa lata to bawią się razem i jest fajnie
Moja ma 5 i jest wokół nas trochę niemowlaków, więc niby wie, że to takie kluski płaczące i jedzące tylko. Ona uwielbia niemowlaki i jest w ogóle bardzo opiekuńcza. W pkolu od 3 latków ubrała siebie i pomagała ciociom innych ubierać jak mieli problemy :)
No ale na pewno się to jakoś odbije.
Ja ją angażuje w pomoc przy składaniu ciuszkow i szykowaniu wyprawki. Pokazuję fotki jak ona była dzidziusiem, opowiadam jaka ona była w brzuchu itd.
No, ale wiadomo. W praktyce pewnie ciężko będzie.
 
Adunnnia świetni są :) i raczej kluseczki jak moi. Teraz już coraz fajniejsi będą.

Apostrofa moja córka miała 4lata jak urodziłam maluchy. Była/jest bardzo za dziećmi ale mnie trochę bardziej się buntowala. Ale ogólnie ok.
Natomiast jak byłam jeszcze wbciazy to mówiłam jej że raczej będzie ciężko, że maluchy zajmują duzo czasu, że muszą urosnąć aby się z nimi bawic itp. Raczej wiecej mówiłam tak nastawiajac ja, że latwo nie będzie niż że będzie cudownie mieć rodzeństwo i może dlatego jakoś przyjęła to normalnie i nie bylae zdziwiona. Teraz jak mają już dwa lata to bawią się razem i jest fajnie
Kamiladon, a ile Zosia i Tymek ważą? Moje kluski każda po 13 kilo [emoji5]
Hihi moi sa strasznie dludzy wszyscy sa w szoku ponoć po pradziadkach prawie po 2 metry mieli.... 2 miesiące temu na szczepieniu mieli po 74 i 76 cm i po 8600 i 9700. Juz od dawna nosza ubrania 80 i niektóre im sa zamale... Dzis bylam u kuzynki która urodziła 6.12 czyli tydzień wcześniej i moi sa o 15 cm dłużsi... I wszyscy w szoku ze bliźniaki takie duże...cieszę się ze tak przybierają i nie maja problemów z jedzeniem. @kamiladon no kluseczki to oni są i faldki tez maja takie słodkie [emoji7]
 
Moi ważą prawie 14 i 13kg ale oni po 11kg wazyli na 9mc i nosili 86 wtedy. Teraz 92. Ale wzrostu to oni teraz po 76cm mają. A urodzili się po 41cm i 1980/1970g :)
 
Kamiladon to już nie są takie kluseczki teraz ☺. U mnie teraz jedna ma 90 a druga 88 wzrostu. Zaczelam je ubierac w 98 ☺.
Sikorkaaa u mnie mąż prawie dwa metry, dziewczyny koło 9 miesiąca mialy pp 77 centymetrów. Później tempo wzrostu spadło, idą w masę
 
reklama
Kamiladon to już nie są takie kluseczki teraz [emoji5]. U mnie teraz jedna ma 90 a druga 88 wzrostu. Zaczelam je ubierac w 98 [emoji5].
Sikorkaaa u mnie mąż prawie dwa metry, dziewczyny koło 9 miesiąca mialy pp 77 centymetrów. Później tempo wzrostu spadło, idą w masę
Mój mąż ma też ponad 2, ja 186 cm a córka do roku szła idealnie na 50 centylu. Po roku wyskoczyla i dziś ma 5,5 lat a ludzie jej dają 8. :) Barszo wysoka jest, ale my zaasze na tego typu komentarze odpowiadamy, że ona nie ma po kim być niska :)
 
Do góry