reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Podziwiam, ja bym sie nie porwala na taki wyjazd. Dla mnie pol godziny w aucie to juz katorga, strasznie brzuch boli i sie stawia... Fajnie ze mialas jeszcze okazje wyskoczyc przed porodem :) ja w poniedziałek ktg i usg z pomiarami <3 oby rosli ladnie :)
O dziwo w tej ciąży mnie w ogóle plecy nie bolą. Za bardzo chodzić nie mogę, bo się czlapię jak kaczka i męczę. Ale autem mogę jeździć!
Co jest dziwne, bo w pierwszej ciąży w 26 tc już pół godziny ujechać nie mogłam tak mnie plecy nawalały.
Teraz mam też żelazo ponad 13 cały czas... A w pierwszej musiałam suplementować, bo mi spadało.
A mam teraz 36 lat, wtedy mialam 31. I wtedy jeden dzidziol, teraz dwa...

No ale i tak bardziej marzę o rozwiązaniu teraz niż w pierwszej ciąży. :) Jest mi na pewno ciężej i czuję się jak inwalida!
 
reklama
Hej dziewczyny, wtrące sie trochę ale mam pytanie ponieważ jestem w ciąży bliźniaczej i czy któraś z Was miała jakies komplikacje w ciąży lub ma? Mam dopiero 12 tydzien a juz drugi raz leze w szpitalu z powodu bólów i krwawienia i sie boje juz o najgorsze [emoji30]
Ja nie miałam. U mnie od początku idealnie wszystko.
Ale szpital i plamienie w pojedynczej też się zdarzają! Spokojnie!!

A masz 2k2o?
 
Hej dziewczyny, wtrące sie trochę ale mam pytanie ponieważ jestem w ciąży bliźniaczej i czy któraś z Was miała jakies komplikacje w ciąży lub ma? Mam dopiero 12 tydzien a juz drugi raz leze w szpitalu z powodu bólów i krwawienia i sie boje juz o najgorsze [emoji30]
Hej, u mnie akurat bez krwawien bylo i bez szpitala na początku, ale czulam sie fatalnie. Jak przy najgorszej na swiecie grypie ktora trwa ponad dwa miesiace. Bolalo mnie wszystko, jakby mnie pociag potracil, brzuch oczywiście tez. Moze napisz cos wiecej... Jaki to rodzaj ciazy, jaka przyczyne lekarze widza tych krwawien? Dostajesz leki na podtrzymanie ciazy? Hormony? Pierwszy trymestr jest najbardziej niepewny, ale zaraz wejdziesz w drugi i moze będzie lepiej :)
 
Hej, u mnie akurat bez krwawien bylo i bez szpitala na początku, ale czulam sie fatalnie. Jak przy najgorszej na swiecie grypie ktora trwa ponad dwa miesiace. Bolalo mnie wszystko, jakby mnie pociag potracil, brzuch oczywiście tez. Moze napisz cos wiecej... Jaki to rodzaj ciazy, jaka przyczyne lekarze widza tych krwawien? Dostajesz leki na podtrzymanie ciazy? Hormony? Pierwszy trymestr jest najbardziej niepewny, ale zaraz wejdziesz w drugi i moze będzie lepiej :)
Ciaza jest dwujajowa, gdy trafilam tak naprawdę sami nie wiedzieli, podali mi tylko leki zebym przestala krwawic i jakieś hormony i na usg lekarz szukal krwiaka bo bylo podejrzenie ale nie znalazl nic i do tej pory nie wiem od czego mialam taki wylew [emoji30] Tak, mam luteine dopochwowo przepisana, miałam brać duphaston ale nie przechodził mi przez gardlo i od razu go wymiotowalam
 
O dziwo w tej ciąży mnie w ogóle plecy nie bolą. Za bardzo chodzić nie mogę, bo się czlapię jak kaczka i męczę. Ale autem mogę jeździć!
Co jest dziwne, bo w pierwszej ciąży w 26 tc już pół godziny ujechać nie mogłam tak mnie plecy nawalały.
Teraz mam też żelazo ponad 13 cały czas... A w pierwszej musiałam suplementować, bo mi spadało.
A mam teraz 36 lat, wtedy mialam 31. I wtedy jeden dzidziol, teraz dwa...

No ale i tak bardziej marzę o rozwiązaniu teraz niż w pierwszej ciąży. :) Jest mi na pewno ciężej i czuję się jak inwalida!
Widzisz, czyli jestes zaprzeczeniem wiekszosci teorii odnosnie wieku, ciazy blizniaczej i jej wplywu na zdrowie itd :) moze kregoslup mniej Ci dokucza, bo jak dzieciaki po dwoch stronach leza,to tam mniej uciskaja? Ja mam tak z pecherzem, w pierwszej ciazy bez przerwy latalam do toalety, a teraz cala noc przesypiam i nie musze ;)
 
@aniaplus Zazdroszczę!!! Ja coprawda nie tak często do wc, ale od początku ciąży spać nie mogę [emoji51][emoji51][emoji51] Niewygodnie mi, budzę się po godzinie, półtora już wyspana... To jakiś paradoks, ale wyśpię się po porodzie dopiero [emoji23]
 
Ciaza jest dwujajowa, gdy trafilam tak naprawdę sami nie wiedzieli, podali mi tylko leki zebym przestala krwawic i jakieś hormony i na usg lekarz szukal krwiaka bo bylo podejrzenie ale nie znalazl nic i do tej pory nie wiem od czego mialam taki wylew [emoji30] Tak, mam luteine dopochwowo przepisana, miałam brać duphaston ale nie przechodził mi przez gardlo i od razu go wymiotowalam
A w jakim szpitalu lezysz? W duzym mieście czy malym? Jednak dostęp do dobrych specjalistow i sprzetu w takich sytuacjach jest dosc istotny.

Tak jak @apostrofa pisala, w pojedynczych ciazach tez sie zdarzaja rozne krwawienia i komplikacje, co nie oznacza ze masz sie szykowac na najgorsze :)
 
reklama
A w jakim szpitalu lezysz? W duzym mieście czy malym? Jednak dostęp do dobrych specjalistow i sprzetu w takich sytuacjach jest dosc istotny.

Tak jak @apostrofa pisala, w pojedynczych ciazach tez sie zdarzaja rozne krwawienia i komplikacje, co nie oznacza ze masz sie szykowac na najgorsze :)
W małym mieście, nie mam innego wyjścia niestety. Pierwsza moja ciąża i dlatego taki niepokój, a z dziewczynami z którymi tutaj rozmawialam nikt nie mial podobnych komplikacji tylko lekkie bóle, no tak na mnie wypadlo ze musze sie oszczedzac więcej
 
Do góry