reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Hej dziewuszki i mamuśki. ;-)

Ja tam się jeszcze chwalić ciążą bliźniaczą nie będę, bo to dopiero 5tc i jest w 'fazie' podejrzenia - lekarz powiedział, że może być podwójna, ale nie musi i okaże się dopiero za dwa tygodnie. ;) Ale mam prośbę - czy jakieś dobre duszyczki mogłyby mi pokazać zdjęcie USG z bliźniaczej ciąży? U mnie widać dwa pęcherzyki - w jednym coś widać, w drugim nic stąd też tylko podejrzenie ciąży bliźniaczej. Lekarz mówił, że może być tak, że tylko jeden pęcherzyk zostanie. ;-) Najważniejsze, żeby było serduszko i zarodek za 2 tygodnie, a później hop! przeżyć do badań prenatalnych.
 
Czesc ;) u mnie ba 1szym usg w 5tc byl 1 pęcherzyk ladny a drugi maly i lekarka stwierdzila, ze pewnie sie wchlonie. Wiec nawet usg drugiego nie dala, w 6tc byly dwa rowne pecherzyki ! Szok... ale niezbyt bylo wodac czy cos sie dzieje.
A w 7t4d byly 2 pecherzyki, 2 zarodki i 2 pieknie bijace serduszka ! Dzis 10t4d wg USG.
Zdjęcie podwojne usg man dopiero od dwoch serduszek wiec nie pomoge z usg, bo u mnie nie wygladalo na to, ze drugi sie rozwinie
Hej dziewuszki i mamuśki. ;-)

Ja tam się jeszcze chwalić ciążą bliźniaczą nie będę, bo to dopiero 5tc i jest w 'fazie' podejrzenia - lekarz powiedział, że może być podwójna, ale nie musi i okaże się dopiero za dwa tygodnie. ;) Ale mam prośbę - czy jakieś dobre duszyczki mogłyby mi pokazać zdjęcie USG z bliźniaczej ciąży? U mnie widać dwa pęcherzyki - w jednym coś widać, w drugim nic stąd też tylko podejrzenie ciąży bliźniaczej. Lekarz mówił, że może być tak, że tylko jeden pęcherzyk zostanie. ;-) Najważniejsze, żeby było serduszko i zarodek za 2 tygodnie, a później hop! przeżyć do badań prenatalnych.
 
Czesc ;) u mnie ba 1szym usg w 5tc byl 1 pęcherzyk ladny a drugi maly i lekarka stwierdzila, ze pewnie sie wchlonie. Wiec nawet usg drugiego nie dala, w 6tc byly dwa rowne pecherzyki ! Szok... ale niezbyt bylo wodac czy cos sie dzieje.
A w 7t4d byly 2 pecherzyki, 2 zarodki i 2 pieknie bijace serduszka ! Dzis 10t4d wg USG.
Zdjęcie podwojne usg man dopiero od dwoch serduszek wiec nie pomoge z usg, bo u mnie nie wygladalo na to, ze drugi sie rozwinie
No to u mnie wyglądało to dokładnie tak samo i to samo powiedział mi lekarz. ;) Jeden większy ładny, drugi mniejszy. No nic, korci mnie, żeby pójść do lekarza za tydzień, czyli w 6tc, ale nie wiem, czy jest sens i nie lepiej poczekać dwa, albo może i trzy tygodnie na spokojnie. ;)
 
No to u mnie wyglądało to dokładnie tak samo i to samo powiedział mi lekarz. ;) Jeden większy ładny, drugi mniejszy. No nic, korci mnie, żeby pójść do lekarza za tydzień, czyli w 6tc, ale nie wiem, czy jest sens i nie lepiej poczekać dwa, albo może i trzy tygodnie na spokojnie. ;)
Poczekaj bedziesz miala 100% pewnosci. Ja chodziłam z innych wzgledow czesciej. Ja jestem po porodzie przedwczesnym w 23tc , synek zmarl. Troche inaczej prowadzenie mojej ciazy musi wyglądać wiec od poczatku setki badan , leki kontrole itp. Teraz co 2 tyg chodze
 
Poczekaj bedziesz miala 100% pewnosci. Ja chodziłam z innych wzgledow czesciej. Ja jestem po porodzie przedwczesnym w 23tc , synek zmarl. Troche inaczej prowadzenie mojej ciazy musi wyglądać wiec od poczatku setki badan , leki kontrole itp. Teraz co 2 tyg chodze
Współczuję. :(
Ja wiem, że powinnam cierpliwie czekać, ale no ciężko mi usiedzieć w miejscu z tej niepewności. :)
 
Hej dziewuszki i mamuśki. ;-)

Ja tam się jeszcze chwalić ciążą bliźniaczą nie będę, bo to dopiero 5tc i jest w 'fazie' podejrzenia - lekarz powiedział, że może być podwójna, ale nie musi i okaże się dopiero za dwa tygodnie. ;) Ale mam prośbę - czy jakieś dobre duszyczki mogłyby mi pokazać zdjęcie USG z bliźniaczej ciąży? U mnie widać dwa pęcherzyki - w jednym coś widać, w drugim nic stąd też tylko podejrzenie ciąży bliźniaczej. Lekarz mówił, że może być tak, że tylko jeden pęcherzyk zostanie. ;-) Najważniejsze, żeby było serduszko i zarodek za 2 tygodnie, a później hop! przeżyć do badań prenatalnych.

U mnie było tak, że w czwartym tygodniu, dzień po teście pokazał się jeden pęcherzyk. Fakt, coś mi mignęło drugiego na monitorze, ale skoro lekarz nic nie powiedział to nawet nie pytałam. Kazał przyjść za dwa tygodnie, żeby zobaczyć czy coś się w pęcherzyku pojawiło. No ale kilka dni przed wizytą rano zaczęłam plamić. I wielki płacz bo byłam pewna, że to koniec. Lekarz po zbadaniu mówi, że nie widzi tu oznak poronienia, potem usg - mówi, że tu też wszystko dobrze i serduszko bije, a potem, że tutaj jest inna "sprawa". I wtedy dowiedziałam się że serduszka biją dwa :) On powiedział, że już na poprzednim usg coś widział, ale nie chciał mówić bo to różne z tym bywa. Nawet, jak już zobaczył dwa serduszka powiedział, żeby sie jeszcze nie chwalić bliźniakami bo to właśnie różnie bywa. Na szczęście maluszki rozwijają sie zdrowo. Jedynie z szyjka mam problemy, choć lekarze mówią, że to w bliźniaczej się częściej zdarza niż w pojedyńczej. Ale wierze, że dotrwamy do bezpiecznego dla dzieciatek okresu :) na dole przesyłam zdjęcie z 6tyg. Wtedy już biły dwa serduszka, a na zdjęciu drugiego zarodka nie widać;) wszystkiego dobrego! :)
 

Załączniki

  • IMG_20180807_123042.jpg
    IMG_20180807_123042.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 105
reklama
Do góry