reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hey :) i się wyjaśniło kosmowki są napewno dwie. Jedna na przedniej ścianie wysoko, druga na tylnej nisko. Maluchy rosną równiutko. Będzie dwóch chłopców. Nie sądziłam ze w 12t6d uda się określić płeć. Ale gin jest przekonana ze nic się nie zmieni ;) będę miała łącznie trzech synów a z mężem czterech facetów w domu. Prenatalne wyszły super. Maluchy zdrowe i wszystko maja na miejscu
Dobrze, że prenatalne w porządku . U mnie w 12 tc powiedzieli że jedna dziewczyna, a drugą to do końca ciąży mówili że chyba dziewczynka.
Napiszcie mi proszę w jakiś ilościach trzeba kupić ubranka dla dzieci bo nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. I jaki kupować pierwszy rozmiar. 50 czy 56??
Moi mieli 44/2170 I 50/2670. Ja miałam kilka ubranek na 50, taki raczej do szpitala, Dziewczyny szybko rosną, i teraz nawet niektóre 62 dobre.
 
reklama
Za to zastanawiam się w co ubrać noworodka w lecie czy można ubrać takie dziecko w krótki rękaw.
Jak bardzo cieplo to obowiazkowo. Przegrzanie jest niezdrowe. Lepiej ubrac lekko i czyms "przyrzucic" bo zmarzlo, niz ogacic od palcow po czubek glowy, a pozniej dziecko krzyczy i "o co mu chodzi?" ;) zazdroszcze mamom, ktorych dzieci urodzily sie na wiosne lub na poczatek lata. To piekny okres, chociaz ma tez swoje minusy, np ciezko miec przyjemnosc z kp jak dziecko sie przykleja od potu do maminego cycka i reki ;)
 
Hey :) i się wyjaśniło kosmowki są napewno dwie. Jedna na przedniej ścianie wysoko, druga na tylnej nisko. Maluchy rosną równiutko. Będzie dwóch chłopców. Nie sądziłam ze w 12t6d uda się określić płeć. Ale gin jest przekonana ze nic się nie zmieni ;) będę miała łącznie trzech synów a z mężem czterech facetów w domu. Prenatalne wyszły super. Maluchy zdrowe i wszystko maja na miejscu
Gratuluję:)

A ja się cieszę, że urodze w lato
Mam porównanie z moja siostra. Ja urodziłam raz w styczniu raz w lutym i to ubieranie w te kombinezony zanim pozapinalam dziecko spocone splakane a ja mokra. Ona urodziła w lipcu i w tym samym tygodniu po wyjściu ze szpitala wychodziła na spacery a dziecko w samej pieluszce lub tylko w bodach, bo było goraco, więc wolę ta opcję:)
 
@Necia0, @Alina1987 hej dziewczyny co tam u Was? Jak Wasze ROCZNIAKI? [emoji4]

U nas coraz bystrzejsi... Juz zaczynają sie pierwsze bitwy i kłótnie o zabawki.

Ktoś tu pisal o sesji. Ja również polecam bo to cudowna pamiątka.
Wrzucam zdj z sesji noworodkowej i rocznej
13.12 minie rok i powiem Wam dziewczyny ze przy bliźniakach czas Zdecydowanie za szybko leci... Zobacz załącznik 923913Zobacz załącznik 923914
Wspaniała pamiątka, urocze dzieciaczki :) :) Pozdrawiamy!
 
Gratuluję:)

A ja się cieszę, że urodze w lato
Mam porównanie z moja siostra. Ja urodziłam raz w styczniu raz w lutym i to ubieranie w te kombinezony zanim pozapinalam dziecko spocone splakane a ja mokra. Ona urodziła w lipcu i w tym samym tygodniu po wyjściu ze szpitala wychodziła na spacery a dziecko w samej pieluszce lub tylko w bodach, bo było goraco, więc wolę ta opcję:)
Ja moje dziewczynki rodziłam w lipcu i nie powiedziałabym, że to fajne, szczególnie na końcówce ciąży, kiedy zmiana pozycji w łóżku, to wyczyn godny himalaisty. Wychodzenie na spacer latem jest super, najprawdziwsza prawda, najstarszego syna mam z czerwca, letnie dzieci są super. Ale nie chcąc straszyć, hehe, nałożenie takiemu zimą czapki, to mistrzostwo świata. Moje panny, jak idą teraz na spacer, to jest harmider na całego, zanim je ubiorę, to spocona jestem jak szczur :p że nie wspomnę, że najpierw jedną trzeba, a potem drugą.... tak w takiej sytuacji mogłoby być wiecznie ok 25 stopni.
 
Ja moje dziewczynki rodziłam w lipcu i nie powiedziałabym, że to fajne, szczególnie na końcówce ciąży, kiedy zmiana pozycji w łóżku, to wyczyn godny himalaisty. Wychodzenie na spacer latem jest super, najprawdziwsza prawda, najstarszego syna mam z czerwca, letnie dzieci są super. Ale nie chcąc straszyć, hehe, nałożenie takiemu zimą czapki, to mistrzostwo świata. Moje panny, jak idą teraz na spacer, to jest harmider na całego, zanim je ubiorę, to spocona jestem jak szczur :p że nie wspomnę, że najpierw jedną trzeba, a potem drugą.... tak w takiej sytuacji mogłoby być wiecznie ok 25 stopni.
Hej, rzadko sie odzywasz ostatnio. Jak tam u Was? (poza problemem z ubieraniem;))
 
Hej dziewczyny jakis czas temu sie tu odezwalam, potem zamilklam bo mona ciaza jest mega trudna...
Nie dosc ze 1 synka stracilam w 23tc to tera przy ciazy blizniaczej znow same komplikacje.. szyjka wariuje.. skurcze wariuja.. od poniedziałku mam zalozony szew i we wtorek kontrola jak sie trzyma. Bole brzucha, klucia nie odpuszczaja.. ciaza lezaca ... od czwsrtku jestem w domu... szyjka w ciazy 3 tyg posyoala sie z 6cm , a po szwie miala juz tylko 1.92.. takze no jest ciezko.. a dzis dopiero 20t6d...
Bedziemy miec córeczkę i synka. AMELKA I STAŚ [emoji177]
W zwiakzu z tym ze po 1 poznej strscie juz jestem.. boje sie kupowac cokolwiej.. ale pomalu musze sie skupic nad tym co nan potrzeba.. i chociaz zaczac wybierać na internecie, odkladac konkretne sumy itp . Dlatefo mam do Was prosbe... macie jakas gotowa liste wyprawkowa ? Ile trzeva ubranek, jakich, jakie najlepiej w jakicg rozmarach, jakie kosmetyki, ile, jakie dodattki typu koce posciele rozki poduszki jaki materacyk itp itd... polecacie kobkretne firmy ? Moze sprzedawcow na allegro?
Będę wdzięczna za przeslanie tskiej listy moze ktos ma gotowa.
Termin mam na 30.06 z tym , ze raczej z gin nastawiamy sie na poczatek czerwca... to i tak bylby cud gdybym wytrzymala...
 
@Oczekujaca123,gratuluje parki i życie aby jak najdłużej wytrzymaliscie w trojpaku.
Ja też po stracie córeczki w 19 tc i teraz z blizniaczkami długo nie robiłam wyprawki. Dopiero ok. 30 tc zaczęłam.
Ty urodzisz jak będzie ciepło. Więc napewno będziesz potrzebowala body z krótkim rękawem, parę z długim, kilka pajacykow. Rożki nie wiem czy przydadzą się w lato, raczej cieńsze kocyki. Pieluchy tetrowa.
Ja mam materacy gryczanej kokosowe.
Na allegro ŚwiatDziecka ma dużo rzeczy. Ale ja wykupowalam Smarta i zamówiłam od różnych sprzedawców, i z Apteka Gemini do pielęgnacji, pampersy, chusteczki i dla siebie wszystko do szpitala(majtki siatkowe, podkłady poporodowe)
Z środków pielęgnacyjnych jak na razie używam tylko Oilatum do kąpieli, kremiki. Również potrzebny szczoteczka do włosów, nożyczki do paznokci, witamina D3,gaziki,coś do pielęgnacji
pepuszka(Ja używałam Octenisept).
Posciel, ręczniki.
 
reklama
Hej, rzadko sie odzywasz ostatnio. Jak tam u Was? (poza problemem z ubieraniem;))
Rzadko, bo kurczę, nie przypuszczałam, że moje dziewczyny będą takie absorbujące. A do tego jeszcze rządny uwagi sześciolatek, który chce abym grała z nim w grę, siedemnastolatek, który ma du..szy punktualność w szkole i mąż, który kuźwa dokłada swoje do pieca (ostatnio się z nim nawet rozstałam, ba! wyrzuciłam go z domu... zmądrzał po dwóch tygodniach).
Co do samych dziewczynek, to w porządku, rosną jak na drożdżach, dzisiaj akurat idę z nimi na szczepienie, to je zważę. Emilka była tą mniejszą, drobniejszą... teraz jest na odwrót, kloc waży ponad 9kilo (na mojej wadze) i ubranka na 74 są na niej opięte :D Radocha moja mała, jak ona jest szczęśliwa, to wydaje z siebie niesamowite dźwięki: piszczy, krzyczy, skrzeczy, rży... nie do opisania, trzeba usłyszeć. ZA to jak płacze, to brzmi jak R2D2 z Gwiezdnych Wojen, pełen żalu pisk, który mógłby tłuc kryształ :p Martencja za to drobiażdżek, jeszcze w 68 się mieści, mimo, że wzrostowo kobiety niewiele się różną, ale gabaryty mają inne hehe. Nareszcie siebie zauważają i wtedy ja nie wiem czy mam się śmiać czy nagrywać, tyle pociechy dają. Ale bawić się muszą osobno, bo zabierają sobie zabawki i mimo, że za małe na tłumaczenie "nie wolno" to jednak już zaczynam, żeby później nie było "nie słyszałam" (kiedy będą się kłócić i miejsce przed lustrem w łazience). I naturalnie są najpiękniejsze na świecie, jak każde dziecko dla swojej mamy. Wszystkie dzieci są piękne :)
Pozdrawiam Was.

60EE85C9-03BB-4FD7-B657-FB3C03094E1A.png
emilka
emilka 2.jpgemilka.jpg
marta
marta 2.jpgmarta.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry