reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Rzadko, bo kurczę, nie przypuszczałam, że moje dziewczyny będą takie absorbujące. A do tego jeszcze rządny uwagi sześciolatek, który chce abym grała z nim w grę, siedemnastolatek, który ma du..szy punktualność w szkole i mąż, który kuźwa dokłada swoje do pieca (ostatnio się z nim nawet rozstałam, ba! wyrzuciłam go z domu... zmądrzał po dwóch tygodniach).
Co do samych dziewczynek, to w porządku, rosną jak na drożdżach, dzisiaj akurat idę z nimi na szczepienie, to je zważę. Emilka była tą mniejszą, drobniejszą... teraz jest na odwrót, kloc waży ponad 9kilo (na mojej wadze) i ubranka na 74 są na niej opięte :D Radocha moja mała, jak ona jest szczęśliwa, to wydaje z siebie niesamowite dźwięki: piszczy, krzyczy, skrzeczy, rży... nie do opisania, trzeba usłyszeć. ZA to jak płacze, to brzmi jak R2D2 z Gwiezdnych Wojen, pełen żalu pisk, który mógłby tłuc kryształ :p Martencja za to drobiażdżek, jeszcze w 68 się mieści, mimo, że wzrostowo kobiety niewiele się różną, ale gabaryty mają inne hehe. Nareszcie siebie zauważają i wtedy ja nie wiem czy mam się śmiać czy nagrywać, tyle pociechy dają. Ale bawić się muszą osobno, bo zabierają sobie zabawki i mimo, że za małe na tłumaczenie "nie wolno" to jednak już zaczynam, żeby później nie było "nie słyszałam" (kiedy będą się kłócić i miejsce przed lustrem w łazience). I naturalnie są najpiękniejsze na świecie, jak każde dziecko dla swojej mamy. Wszystkie dzieci są piękne :)
Pozdrawiam Was.

emilka

marta
O rety to niezle faceci daja Ci popalic. Dobrze ze masz pocieche z dziewczynek :) chyba chcialas dodac zdjecia, ale niestety sie nie udalo. Pozdrawiamy i zyczymy poprawy sytuacji z starszym towarzystwem :)
 
reklama
@Oczekujaca123,gratuluje parki i życie aby jak najdłużej wytrzymaliscie w trojpaku.
Ja też po stracie córeczki w 19 tc i teraz z blizniaczkami długo nie robiłam wyprawki. Dopiero ok. 30 tc zaczęłam.
Ty urodzisz jak będzie ciepło. Więc napewno będziesz potrzebowala body z krótkim rękawem, parę z długim, kilka pajacykow. Rożki nie wiem czy przydadzą się w lato, raczej cieńsze kocyki. Pieluchy tetrowa.
Ja mam materacy gryczanej kokosowe.
Na allegro ŚwiatDziecka ma dużo rzeczy. Ale ja wykupowalam Smarta i zamówiłam od różnych sprzedawców, i z Apteka Gemini do pielęgnacji, pampersy, chusteczki i dla siebie wszystko do szpitala(majtki siatkowe, podkłady poporodowe)
Z środków pielęgnacyjnych jak na razie używam tylko Oilatum do kąpieli, kremiki. Również potrzebny szczoteczka do włosów, nożyczki do paznokci, witamina D3,gaziki,coś do pielęgnacji
pepuszka(Ja używałam Octenisept).
Posciel, ręczniki.
Dziekuje :*
Bardzo mi przykro z pwoodu twojej straty :( znasz powod ? Rozumiem, ze bliźniaki juz urodzone?

A duzo tych ciuszkow na poczatek kupowalyscie? Jakie rozmiary?
Masz moze liste szczegolowa ile czego? Nie chcialabym przesadzic... ja mysle ze tak po 26tc zaczne powoli cos kupować....

W dodatku wczoraj na prenatalnych u chlopczyka wyszedl nam ubytek w przestrzeni międzykomorowej :( niby moze zniknac i w wiekszosco przypadkow zanika ale 19marca mamy echo serduszek i kolejne zmartwienie ...

Dzis bylam na kontroli szyjki i szew trzyma.. zobaczymy co dalej. Kolejna wizyta 6 marca . Kazdy dzien to strach wuec chociaz wstępnym ogladaniem wyprawki moge sobie humor poprawić...
 
Dziekuje :*
Bardzo mi przykro z pwoodu twojej straty :( znasz powod ? Rozumiem, ze bliźniaki juz urodzone?

A duzo tych ciuszkow na poczatek kupowalyscie? Jakie rozmiary?
Masz moze liste szczegolowa ile czego? Nie chcialabym przesadzic... ja mysle ze tak po 26tc zaczne powoli cos kupować....

W dodatku wczoraj na prenatalnych u chlopczyka wyszedl nam ubytek w przestrzeni międzykomorowej :( niby moze zniknac i w wiekszosco przypadkow zanika ale 19marca mamy echo serduszek i kolejne zmartwienie ...

Dzis bylam na kontroli szyjki i szew trzyma.. zobaczymy co dalej. Kolejna wizyta 6 marca . Kazdy dzien to strach wuec chociaz wstępnym ogladaniem wyprawki moge sobie humor poprawić...
Postaraj sie myslec pozytywnie, bo zamartwianie maluchom nie pomoze. Super ze szew trzyma. Rozumiem ze poza tym ubytkiem u synka, cala reszta jest w porzadku? Jesli lekarz mowi że moze zaniknac, to tego sie trzymaj. Trzymam kciuki zeby nastepne usg juz tego nie wykazalo :)

Co do wyprawki, to nie wiem jakie masz finanse do przeznaczenia na ten cel, ale kupowanie wszystkiego nowego jest przytlaczajace. My mielismy sporo ciuszkow w spadku po innych dzieciach, zamowilam tez dwa kartony używanych ubranek na olx i bylam z tego bardzo zadowolona. Wiadomo ze nie wszystko sie nadaje i niektóre poszly do smieci, ale wiekszosc byla przydatna. U nas porod 4 tygodnie przed terminem i miesiąc korzystaliśmy z ubranek w rozmiarze 50 (ale 56 nie bylo duzo za duze i tez ubieralam), kazdy kolejny miesiac to kolejny rozmiar i dopiero teraz w 74 pochodza troche dluzej, bo juz tak nie rosna.
 
Postaraj sie myslec pozytywnie, bo zamartwianie maluchom nie pomoze. Super ze szew trzyma. Rozumiem ze poza tym ubytkiem u synka, cala reszta jest w porzadku? Jesli lekarz mowi że moze zaniknac, to tego sie trzymaj. Trzymam kciuki zeby nastepne usg juz tego nie wykazalo :)

Co do wyprawki, to nie wiem jakie masz finanse do przeznaczenia na ten cel, ale kupowanie wszystkiego nowego jest przytlaczajace. My mielismy sporo ciuszkow w spadku po innych dzieciach, zamowilam tez dwa kartony używanych ubranek na olx i bylam z tego bardzo zadowolona. Wiadomo ze nie wszystko sie nadaje i niektóre poszly do smieci, ale wiekszosc byla przydatna. U nas porod 4 tygodnie przed terminem i miesiąc korzystaliśmy z ubranek w rozmiarze 50 (ale 56 nie bylo duzo za duze i tez ubieralam), kazdy kolejny miesiac to kolejny rozmiar i dopiero teraz w 74 pochodza troche dluzej, bo juz tak nie rosna.
Staram :) no poza tym ubytkiem wszystko wydaje sie byc ok. Problem mam tylko z szyjka... tzn tylko i az ale staram sie byc pelna optymizmu ze damy rade ...

Mysle, ze ja potrzebuje przezyc 23tc... czas kiedy rodzilam pierwszego syna i te echo serducha w 25tc i zaczne wierzyc ze sie uda...

Co do finansow... nie jest u nas najgorzej.. ale ciaza pochlania tyle pieniedzy.. - wizyty prywatne, konsultacje u profesora, masa lekow , witamin, no nie jest to wszystko tanie... poza tym ja nie lubie wyrzucać pieniedzy.. i nie potrzebuje miec wszystkiego nowego tymbardziej ze wiem ze u dzieci to czesto cos sie ubierze raz czy dwa... dla chlopczyka czesc ubranek na poczatek mamy - kupilam tydzien przed porodem - po poordzie zapakowalam i oddalam mamie... myslalam ze nie bede ich chciala ale rozmawialismy z mezen i uznalismy ze nie bedxiemy miec z tym problemu zeby Stas nosil ubranka po zmarlym bracie tymbardziej ze on nie zdazyl ich zalozyc... kupowalam nowe i uzywane..boje sie wlasnie kupic takich duzych paczek bo nie wiem jaka tego bedzie jakosc i jak kupowalam to np jechałam do kogos i wybieralam sobie co mi sie podoba zazwyczaj sztuka bula za kilka złotych. Tetaz no takiej opcji nie bedzie wiec pewnie jakies paki pokupuje z wysylka bo jezdzenie i ogladanie odpada... mysle zeby kupic na poczatek jie wiele tych malych.. bo właśnie boje sie ze nie wykorzystają....

Termin mam na konoec czerwca marze by wytrzymac do 22 maja (34tc i moje urodziny) :) w czym wtedy spia dzieci? Kolderke kupowac? Kupowac bardziej krotkoe rekawy czy dluzsze ?
 
A wlasnie do mnie dotarlo, ze dla chlopczyka tez ede musiala coa dokupic bo wtedy mialam planowany porod na pazdziernik wiec czesc ciuszkow mam cieplejszych.. eh musze to przejrzec... [emoji14]
 
A wlasnie do mnie dotarlo, ze dla chlopczyka tez ede musiala coa dokupic bo wtedy mialam planowany porod na pazdziernik wiec czesc ciuszkow mam cieplejszych.. eh musze to przejrzec... [emoji14]
Sa dwie szkoly odnosnie kolderek. Jedna za, druga przeciw. Ja osobiscie nie korzystam. Na lato, chyba i tak sie nie przyda, raczej cienki kocyk lub otulacz na noc. Kupilam otulacze bambusowe jako takie lekkie okrycie i mimo, ze jest zima, to ja przykrywam tym, a na noc cienkim kocykiem. Przez pierwsze dwa miesiace chlopcy slabo trzymali temperature (koniec września, pazdziernik i listopad) wiec spali owinieci kocykiem i przykryci drugim.
 
Sa dwie szkoly odnosnie kolderek. Jedna za, druga przeciw. Ja osobiscie nie korzystam. Na lato, chyba i tak sie nie przyda, raczej cienki kocyk lub otulacz na noc. Kupilam otulacze bambusowe jako takie lekkie okrycie i mimo, ze jest zima, to ja przykrywam tym, a na noc cienkim kocykiem. Przez pierwsze dwa miesiace chlopcy slabo trzymali temperature (koniec września, pazdziernik i listopad) wiec spali owinieci kocykiem i przykryci drugim.
Ja wiem, ze moje pytania moga meczyc i byc glupie wiec jak cos to mnie opieprzcie ;p
Te kocyki to jakie ? Jaki material? Teraz tego tyle ze ja sie gubie... czy dla.dziecka to bez znaczenia czy konkretny rodzaj materiału... a te otulacze bambusowe zamawialas na internecie ?
 
reklama
Ja wiem, ze moje pytania moga meczyc i byc glupie wiec jak cos to mnie opieprzcie ;p
Te kocyki to jakie ? Jaki material? Teraz tego tyle ze ja sie gubie... czy dla.dziecka to bez znaczenia czy konkretny rodzaj materiału... a te otulacze bambusowe zamawialas na internecie ?
Lubie pomacac zanim cos kupie, wiec część kupowalam w sklepie, a inne po sprawdzeniu zamawialam przez internet. Kocyki proponuje bawelniane albo dzianinowe, zamiast polarowych (bo mniej sie dzieci poca, a nadal cieplo, tym bardziej latem). Mam fajne z f&f (tesco) 100% bawelny, dwustronne i lula desinge, tez je polecam. Polarkowe, albo grubsze puchate moga Ci sie przydac jesienia na spacery.
Link do: Kocyki Lula Design - BabyLand

Otulacze zobaczylam w sklepie i sie zakochalam. Chlopaki teraz sie do nich przytulaja i zasypiaja. Sa bardzo przyjemne w dotyku.
Link do: otulacze bambusowe - Effiki

Moga Ci sie przydac tez rożki, ale nic nie polece, bo ja nie uzywalam. Bedziesz potrzebowała też chociaz 4 recznikow, zeby miec na zmiane. U mnie przez 4 msc spali w jednym lozeczku i nie budzili sie nawzajem. Tak bylo nam wygodniej.
 
Do góry