reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Lubie pomacac zanim cos kupie, wiec część kupowalam w sklepie, a inne po sprawdzeniu zamawialam przez internet. Kocyki proponuje bawelniane albo dzianinowe, zamiast polarowych (bo mniej sie dzieci poca, a nadal cieplo, tym bardziej latem). Mam fajne z f&f (tesco) 100% bawelny, dwustronne i lula desinge, tez je polecam. Polarkowe, albo grubsze puchate moga Ci sie przydac jesienia na spacery.
Link do: Kocyki Lula Design - BabyLand

Otulacze zobaczylam w sklepie i sie zakochalam. Chlopaki teraz sie do nich przytulaja i zasypiaja. Sa bardzo przyjemne w dotyku.
Link do: otulacze bambusowe - Effiki

Moga Ci sie przydac tez rożki, ale nic nie polece, bo ja nie uzywalam. Bedziesz potrzebowała też chociaz 4 recznikow, zeby miec na zmiane. U mnie przez 4 msc spali w jednym lozeczku i nie budzili sie nawzajem. Tak bylo nam wygodniej.
Dzieki :) no ja tez wole macac nawet jak odkupowalam cos uzywanego ale teraz wirm , ze szans na to nie ma wiec zdaje sie na opinie doświadczonych. Notuje i bede wybierac ;)
 
reklama
Dziekuje :*
Bardzo mi przykro z pwoodu twojej straty :( znasz powod ? Rozumiem, ze bliźniaki juz urodzone?

A duzo tych ciuszkow na poczatek kupowalyscie? Jakie rozmiary?
Masz moze liste szczegolowa ile czego? Nie chcialabym przesadzic... ja mysle ze tak po 26tc zaczne powoli cos kupować....

W dodatku wczoraj na prenatalnych u chlopczyka wyszedl nam ubytek w przestrzeni międzykomorowej :( niby moze zniknac i w wiekszosco przypadkow zanika ale 19marca mamy echo serduszek i kolejne zmartwienie ...

Dzis bylam na kontroli szyjki i szew trzyma.. zobaczymy co dalej. Kolejna wizyta 6 marca . Kazdy dzien to strach wuec chociaz wstępnym ogladaniem wyprawki moge sobie humor poprawić...
Córeczka miała duży obrzęk, i niestety nie dało się nic zrobić. A wiesz co było U was?
Bliźniaczki już mają półtora miesiąca.
Listy niestety już nie mam. Ale i tak ja miałam zimowy zestaw. Ubranka mam po synku i dostałam od koleżanki,więc prawie nie musiałam kupować. Tylko że większość nawet nie założyliśmy. Wiadomo, wybiera się co najbardziej pasuje.
Ja rożki miałam, ale mało używałam i myślę że w lato nie będą potrzebny.
Kocyki mam cienki, polarowy że smyka. Bardzo mięciutki i przytulny. Tam często są promocji i warto pobrać aplikację i obserwować.
Łóżeczka jedno miałam po synie drugie kupiłam na olx w idealnym stanie Ale 2 razy tańsze od nowego. Jedno mam na górze u siebie w sypialni drugie na dole. I wychodzi że dziewczyny śpią razem.
 
Córeczka miała duży obrzęk, i niestety nie dało się nic zrobić. A wiesz co było U was?
Bliźniaczki już mają półtora miesiąca.
Listy niestety już nie mam. Ale i tak ja miałam zimowy zestaw. Ubranka mam po synku i dostałam od koleżanki,więc prawie nie musiałam kupować. Tylko że większość nawet nie założyliśmy. Wiadomo, wybiera się co najbardziej pasuje.
Ja rożki miałam, ale mało używałam i myślę że w lato nie będą potrzebny.
Kocyki mam cienki, polarowy że smyka. Bardzo mięciutki i przytulny. Tam często są promocji i warto pobrać aplikację i obserwować.
Łóżeczka jedno miałam po synie drugie kupiłam na olx w idealnym stanie Ale 2 razy tańsze od nowego. Jedno mam na górze u siebie w sypialni drugie na dole. I wychodzi że dziewczyny śpią razem.

Córeczka miała duży obrzęk, i niestety nie dało się nic zrobić. A wiesz co było U was?
Bliźniaczki już mają półtora miesiąca.
Listy niestety już nie mam. Ale i tak ja miałam zimowy zestaw. Ubranka mam po synku i dostałam od koleżanki,więc prawie nie musiałam kupować. Tylko że większość nawet nie założyliśmy. Wiadomo, wybiera się co najbardziej pasuje.
Ja rożki miałam, ale mało używałam i myślę że w lato nie będą potrzebny.
Kocyki mam cienki, polarowy że smyka. Bardzo mięciutki i przytulny. Tam często są promocji i warto pobrać aplikację i obserwować.
Łóżeczka jedno miałam po synie drugie kupiłam na olx w idealnym stanie Ale 2 razy tańsze od nowego. Jedno mam na górze u siebie w sypialni drugie na dole. I wychodzi że dziewczyny śpią razem.

U mnie niewydolnosc szyjki lub infekcja...
Teraz do 18tc wydawalo sie ze wtedy to byla infekcka bo szyjka 6cm... az nagle cos sie posypalo i od tyg mam szew... a szyjka 2cm... takze gdyby nie moja lekarka i profesor z ktorym kontaktowala mnie wsparwie szwu od 16tc juz to pewnie byłoby po ciazy... a teraz leze u prawie nic robic nie moge.. wiec zeby zajac glowr ze znow stracę te dzieci... bo zbliza sie ten czas (wtedy urodzilam w 23tc wg usg a teraz mam 21t3d...) to zajmuje sie lostami wyprawkowymi... choc chwile chce sie pocieszyc bo ta ciaza to dla mnie mega stres... syna urodzilan 23.06.2018 wiec minelo niewiele czasu.... a ta ciaza mega trufna wiec latwo nie jest.

Sciagne aplikacje i zobacze sobie promocje. Dzieki ! ;)
 
Cześć :) ostatnio rzadko tu zaglądam, bo moje 4 miesięczne bliźniaczki pochłaniają całkowicie mój czas. Zaczęły w dzień spać osobno, dłużej muszę je usypiać i cały czas chcą być na rękach, bo nauczyły się siadać jak mogą się wesprzeć moją ręką. Dalej karmię tylko piersią. W dzień tak co 2 godziny w nocy różnie raczej też co 2 godziny, ale są takie noce, że nawet co godzinę czy pół. Gratuluje wszystkim co dołączyły do forum i tym co urodziły swoje Maluchy:) Oczekująca 123 prosiłaś o listę wyprawkową, jakiś czas temu robiłam ją dla koleżanki może się przyda to wklejam. Wiadomo, że każdej z nas inne rzeczy się przydają i każda ma inne przyzwyczajenia wiec to co sprawdziło się u mnie wcale nie musi się sprawdzić u Ciebie, ale może trochę pomoże. Leki zamawiałam na Gemini, a chemię na bliżejciebie. Część rzeczy (śpiwory, rożki, kombinezony, kocyki, koszule do karmienia) uszyła mi mama materiały zamawiałam na stronie Link do: ZTK Teofilów S.A. Sklep są tam materiały bezpieczne dla dzieci i wyszło mi to dużo taniej niż kupować gotowe.
 

Załączniki

  • lista wyprawkowa.pdf
    135,7 KB · Wyświetleń: 153
Ja córeczkę 13 stycznia 2018.
I jeszcze U mnie U jednej z blizniaczek również podejrzewał ubytek. Dopiero w 30 tc po drugim echo odetchnelam z ulgą. No i po urodzeniu jest wszystko dobrze.
 
Napiszcie mi proszę w jakiś ilościach trzeba kupić ubranka dla dzieci bo nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać. I jaki kupować pierwszy rozmiar. 50 czy 56??
Na 50 ja kupilam miesiac przed porodem :) i byly ok. Dziewczynki 2570g i 2610g. Duuzo mialam chyba z 16 body, troche pajacy i polspiochy.

Rzadko, bo kurczę, nie przypuszczałam, że moje dziewczyny będą takie absorbujące. A do tego jeszcze rządny uwagi sześciolatek, który chce abym grała z nim w grę, siedemnastolatek, który ma du..szy punktualność w szkole i mąż, który kuźwa dokłada swoje do pieca (ostatnio się z nim nawet rozstałam, ba! wyrzuciłam go z domu... zmądrzał po dwóch tygodniach).
Co do samych dziewczynek, to w porządku, rosną jak na drożdżach, dzisiaj akurat idę z nimi na szczepienie, to je zważę. Emilka była tą mniejszą, drobniejszą... teraz jest na odwrót, kloc waży ponad 9kilo (na mojej wadze) i ubranka na 74 są na niej opięte :D Radocha moja mała, jak ona jest szczęśliwa, to wydaje z siebie niesamowite dźwięki: piszczy, krzyczy, skrzeczy, rży... nie do opisania, trzeba usłyszeć. ZA to jak płacze, to brzmi jak R2D2 z Gwiezdnych Wojen, pełen żalu pisk, który mógłby tłuc kryształ :p Martencja za to drobiażdżek, jeszcze w 68 się mieści, mimo, że wzrostowo kobiety niewiele się różną, ale gabaryty mają inne hehe. Nareszcie siebie zauważają i wtedy ja nie wiem czy mam się śmiać czy nagrywać, tyle pociechy dają. Ale bawić się muszą osobno, bo zabierają sobie zabawki i mimo, że za małe na tłumaczenie "nie wolno" to jednak już zaczynam, żeby później nie było "nie słyszałam" (kiedy będą się kłócić i miejsce przed lustrem w łazience). I naturalnie są najpiękniejsze na świecie, jak każde dziecko dla swojej mamy. Wszystkie dzieci są piękne :)
Pozdrawiam Was.

Zobacz załącznik 944271
emilka
Zobacz załącznik 944267Zobacz załącznik 944268
marta
Zobacz załącznik 944269Zobacz załącznik 944270

Ha ha to jak u mnie malutka Asiunia ma tez 9 kg i dziewczynki w srode koncza 6 m-cy a ja wypralam ciuchy na 80 :)
Jak bedzie Ci ciezko wspomnij mnie z moim 2 latkiem i 3 latkiem...
A jeszcze postanowilam twardo wziac sie za siebie i codziennie godzine cwicze.... jak ktos mialby kamery u mnie w domu to mialby niezla komedie :)
 
Jak sie czuja trojpaki?

U nas dzis mija 5msc. Chłopcy sa niesamowici. Rechocza jak zaby, slinia sie na potege, gadaja na zmiane przez pol dnia, kreca sie wokol własnej osi jak wskazowki w zegarku, lapia sie za raczki i zjadaja sobie nawzajem, śpią nadal na zmiane, a nocki z pobudkami co 1-1,5h, a czasem nawet co 15 minut...
Myślałam ze "blizniaki" to będzie ciezszy temat, a tu nadal zyjemy, dajemy rade i mamy satysfakcję z tego jacy sa super fajni :)
 

Załączniki

  • DSC_0387.JPG
    DSC_0387.JPG
    908,4 KB · Wyświetleń: 192
  • DSC_0373.JPG
    DSC_0373.JPG
    779,1 KB · Wyświetleń: 202
Jak sie czuja trojpaki?

U nas dzis mija 5msc. Chłopcy sa niesamowici. Rechocza jak zaby, slinia sie na potege, gadaja na zmiane przez pol dnia, kreca sie wokol własnej osi jak wskazowki w zegarku, lapia sie za raczki i zjadaja sobie nawzajem, śpią nadal na zmiane, a nocki z pobudkami co 1-1,5h, a czasem nawet co 15 minut...
Myślałam ze "blizniaki" to będzie ciezszy temat, a tu nadal zyjemy, dajemy rade i mamy satysfakcję z tego jacy sa super fajni :)
Sliczne chłopcy!:-) :)
Ja też myślałam że z blizniakami będzie ciężej.
@mama płci męskiej , jak u Ciebie?
 
reklama
Sliczne chłopcy!:-) :)
Ja też myślałam że z blizniakami będzie ciężej.
@mama płci męskiej , jak u Ciebie?
Ja również spodziewałam się, że nie dam sobie rady. A tu ogarynam całą czwórkę:)
Moje szczęścia mają już 5tyg. 6marca wybieram się już na pierwsze szczepienie. W nocy też budzą się na zmiany. Jednej nocy lepiej śpią, a drugiej pobudką co chwilę. Mam nadzieję, że niedługo zaczną przesypiać chociażby pół nocki.
A ja przeżyłam zapalenie prawej piersi, a wczoraj lewa zastrajkowała. Jakieś felerne te moje cycki:( ale ciągle karmię swoim. Tylko jedno karmienie sztucznym. I już lepiej przybierali. A teraz zobaczymy u położnej ile ważą;) jestem mega ciekawa.
 
Do góry