reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Ja tez oglądam używane. Liczę ze trafi mi się jakaś perełka :)
Ja nie mogę mieć jeden obok drugiego bo w mieszkaniu mam wąskie drzwi i wąski przedpokoj. W życiu bym nie zmieściła się.
Wiec u mnie tylko jeden za drugim.

Co tam u was ? Jak się czujecie? Czy któraś jest na podobnym etapie do mnie? Jestem w 17 tygodniu
 
reklama
Ja mam Tfk twinner twist Duo to jest jeden obok drugiego (bo chciałam mieć dwójkę na oku8-)) i jest dość wąski jak na wózek bliźniaczy. Mieści się w standardowe drzwi. Super się go prowadzi i nawet w auto się mieści :yes: naprawdę polecam:tak: jeździmy nim po drogach i chodnikach i wszędzie się lekko prowadzi.
Ja też to mam i polecam. Fajnie im się jeździ. Brałam używany i jestem zadowolona.
 
Ja tez oglądam używane. Liczę ze trafi mi się jakaś perełka :)
Ja nie mogę mieć jeden obok drugiego bo w mieszkaniu mam wąskie drzwi i wąski przedpokoj. W życiu bym nie zmieściła się.
Wiec u mnie tylko jeden za drugim.

Co tam u was ? Jak się czujecie? Czy któraś jest na podobnym etapie do mnie? Jestem w 17 tygodniu
Ja jutro konczę już 22 tydzień . Sama nie wiem kiedy to zleciało dopiero co test robiłam ehhh leci ten czas. Ja ogólnie to chodzę tylko po domu i do sklepu ponieważ inaczej muszę później znosić ból spojenia łonowego i kręgosłupa lędźwiowego. Czasami nawet ciężko mi wstać z łóżka lub się obrócić na bok.
 
Jakie sa szanse, ze jak odstawie chłopakow od piersi to beda sie rzadziej budzic w nocy? Poki co jedza co 1-2h kazdy, wiec karmie zwykle co 0,5-1h cala noc. Oprocz tego zdarzaja sie pobudki na smoka, na bąka, na cosmisiesnilo i na chcesieprzytulic.

Dostali o 18 po 190ml mm, o 19 jeszcze na trochę cycka przed snem. Powinno im wystarczyć chociaż na pol nocy, a te potwory juz glodne i jedza.

Niedługo beda mieli pol roku, a tu nie widać zeby mialo aie cos zmienic. Chcialabym sobie pospac chociaz 3h...
 
Jakie sa szanse, ze jak odstawie chłopakow od piersi to beda sie rzadziej budzic w nocy? Poki co jedza co 1-2h kazdy, wiec karmie zwykle co 0,5-1h cala noc. Oprocz tego zdarzaja sie pobudki na smoka, na bąka, na cosmisiesnilo i na chcesieprzytulic.

Dostali o 18 po 190ml mm, o 19 jeszcze na trochę cycka przed snem. Powinno im wystarczyć chociaż na pol nocy, a te potwory juz glodne i jedza.

Niedługo beda mieli pol roku, a tu nie widać zeby mialo aie cos zmienic. Chcialabym sobie pospac chociaz 3h...
Sen jest dla mięczaków. A matki bliźniaków to twardzielki nie potrzebują spać.
A tak poważnie może spróbuj dać kaszke na noc. Albo jedno karmienie nocne zamień na mm. Zawsze możesz męża zatrudnić by nakarmił ich butelka a sama pospać chwilę dłużej. Mój zwykle przejmował karmienie ok 23-24 więc spałam od 21 do 2 czy 3 jak tam się laski znudziły. I to już było dużo pospać ciurkiem te 4godziny.
 
Sen jest dla mięczaków. A matki bliźniaków to twardzielki nie potrzebują spać.
A tak poważnie może spróbuj dać kaszke na noc. Albo jedno karmienie nocne zamień na mm. Zawsze możesz męża zatrudnić by nakarmił ich butelka a sama pospać chwilę dłużej. Mój zwykle przejmował karmienie ok 23-24 więc spałam od 21 do 2 czy 3 jak tam się laski znudziły. I to już było dużo pospać ciurkiem te 4godziny.
Dostaja mm z kleikiem ryzowym od miesiąca i nie ma zmiany.
Z tym karmieniem nocnym to robilismy tak pierwsze 2 msc i sie sprawdzalo, a pozniej zaczeli takie cyrki ze spaniem odstawiac. Bolaly ich mocno brzuszki i mieli wzdęcia, wiec sie budzili z placzem na kazdego baka. Teraz juz brzuchy sa normalne, a to budzenie im zostalo.

Dopiero dwa dni rozszerzamy diete, nie liczac kleiku podanego wcześniej.
 
Możecie polecić jakieś wózki dla bliźniaków. Bo nie mogę się w tym odnaleźć a ceny zwalają z nóg??
Momof ja się zdecydowalam na abc design zoom. Wahalam się, bo spacerowka jest kubelkowa, ale ma tak lekki stelaż, że jak siedziało w nim dwoje dzieci to na prawdę nie było to tak odczowalne(mialam malych modeli do sprawdzania ;) ).

A jak u Ciebie? Mi lekarz wyznaczyła już datę cesarski będzie 27.06. Tylko mam się oszczedzac, bo mam cienka blizne po cesarce...dobrze, że te moje dzieci już odchowane i nie muszę za nimi latać to i sobie więcej poleze:D
Mam teraz usg co 2 tygodnie.
 
@aniaplus Właśnie dlatego ja sobie ściągam mleko, bo moje maleństwa też non stop na piersi by były gdybym ich dostawiala do cycka. A tak lepiej się najedzą i są coraz częściej takie noce, że zdarza się przespać 3h ciągiem i wtedy jestem mega wyspana;)
A co do tego probiotyku to zaczęłam im dawać i jest trochę lepiej. Dzięki za radę dziewczyny :)
 
Momof ja się zdecydowalam na abc design zoom. Wahalam się, bo spacerowka jest kubelkowa, ale ma tak lekki stelaż, że jak siedziało w nim dwoje dzieci to na prawdę nie było to tak odczowalne(mialam malych modeli do sprawdzania ;) ).

A jak u Ciebie? Mi lekarz wyznaczyła już datę cesarski będzie 27.06. Tylko mam się oszczedzac, bo mam cienka blizne po cesarce...dobrze, że te moje dzieci już odchowane i nie muszę za nimi latać to i sobie więcej poleze:D
Mam teraz usg co 2 tygodnie.
O matko to już znasz dokładną datę super :) w poniedziałek mam wizytę więc może coś się dowiem. Za tydzień mam echo serca płodu bo jednemu z chłopców wyszło coś nie tak w serduszku lekarz mówi że wszystko ok tylko sprawdzimy na wszelki wypadek. Ogólnie to chyba mam rozejście spokojnia bo nie jestem w stanie chodzić dłużej, mam problem przekręcić się na łóżku.. No i anemia mnie nie opuszcza.
 
reklama
O matko to już znasz dokładną datę super :) w poniedziałek mam wizytę więc może coś się dowiem. Za tydzień mam echo serca płodu bo jednemu z chłopców wyszło coś nie tak w serduszku lekarz mówi że wszystko ok tylko sprawdzimy na wszelki wypadek. Ogólnie to chyba mam rozejście spokojnia bo nie jestem w stanie chodzić dłużej, mam problem przekręcić się na łóżku.. No i anemia mnie nie opuszcza.
Z tym spojeniem mam to samo i do tego kręgosłup tzn od kregoslupa idzie ból w dupsko i nogi mi się uginaja. Jak się obracam na łóżku to mogę ręką muszę przenosić. Ale sama tego chciałam więc narzekać nie będę:D
No musieliśmy ustalić datę, bo lekarz musiała mnie już do szpitala zglosic.
Czyli wkoncu będziesz miała parke czy dwóch chlopcow? Racja lepiej sprawdzić. Też się balam tego echa, bo mój mąż się urodził z wada serca, ale odpukac wszystko ok, ale powiedziała że będzie się bacznie przyglądać. Cieszę się, że mam usg co 2 tyg taka spokojniejsza jestem :)
 
Do góry