reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jamie bliźniaki będziesz miała? Jedno- czy dwujajowe? Ja tez się rozpłakałam jak mi powiedziała, myślałam ze to żart. Teraz już się cieszę, ale jak wróciliśmy z mężem po wizycie to prawie się do siebie nie odzywaliśmy. On się cieszył jeszcze dzień przed USG i mówił ze byłoby super jakby była dwójka. Do mnie musiało dotrzeć.
2K2O. Ja płakałam strasznie ..mam już syna 9 lat i nie wyobrażałam sobie posiadania 3 dzieci..
 
reklama
2K2O. Ja płakałam strasznie ..mam już syna 9 lat i nie wyobrażałam sobie posiadania 3 dzieci..

Ja tez mam 8 letnią córkę. W sumie zawsze chciałam mieć 3kę, ale nie spodziewałam się, ze dwójka dojdzie ze jednym razem. ‍♀️ teraz się bardzo cieszę, mam tylko nadzieje, ze wszystko będzie dobrze do samego końca :)
 
Mam takie pytanie do was. Jakie bierzecie albo braliscie witamininy w ciąży bliźniaczej? Ja przyjmuje prenatal duo jedna tabletka classic i dwie dha. I tak się zastanawiam czy powinnam przyjmować podwójnej dawki tabletek. Bo ogólnie mam mało żelaza i jodu. Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:
Mam takie pytanie do was. Jakie bierzecie albo braliscie witamininy w ciąży bliźniaczej? Ja przyjmuje prenatal duo jedna tabletka classic i dwie dha. I tak się zastanawiam czy powinnam przyjmować podwójnej dawki tabletek. Bo ogólnie mam mało żelaza i jodu. Jak myślicie?
Ja przyjmuje Prenatal DUO, na mala ilość żelaza dostałam od ginekologa najpierw 1x thardyfeorn/hemofer A teraz już 2x bo cały czas hemoglobina na granicy. Do tego w związku z ryzykiem porodem przedwczesnym biorę dodatkowo dha tak, żeby łączna dawka miała ok 1000.najpierw brałam omega z dha i epa A teraz mam jakiś dha z alg z dozu i biorę x2 + wiadomo ta dawkę z Prenatal DUO.
Jeśli chodzi o inne witaminy to ginekolog mi mówił i czytałam gdzieś artykuł, że większa ilość witamin jest potrzebna przy ciąży trojaczej , czworaczej itd, ale wiadomo warto sprawdzić sobie swój poziom. Ja brałam też duże ilość magnezu i dodatkowo potas, ale to już że względów indywidualnych, A nie że względu na ciążę bliźniacza

Co do ciśnienia to fakt do 150 niby można się nie przejmować, ale jeśli się powtarza to konieczne są leki. W ciąży zażywa się najczęściej dopegyt. Ja mam w szpitalu wyniki często 140/90 130/90 i lekarza martwi to 90 i już uważa, że jest to powód do głębszej obserwacji i wykonania dodatkowych badań.
 
Hej dziewczyny ! Bardzo dużo do przeczytania, więc zapytam: w których tygodniach jesteście? Ja dowiedziałam się dwa dni temu, że będą bliźniaki :) dzisiaj mam dopiero 5t5d, więc długa droga przed nami :) Serduszek jeszcze nie widziałam, ale jest za wcześnie, po świętach mam nadzieję ujrzeć :)
 
Hej dziewczyny ! Bardzo dużo do przeczytania, więc zapytam: w których tygodniach jesteście? Ja dowiedziałam się dwa dni temu, że będą bliźniaki :) dzisiaj mam dopiero 5t5d, więc długa droga przed nami :) Serduszek jeszcze nie widziałam, ale jest za wcześnie, po świętach mam nadzieję ujrzeć :)
Szybko zleci dopiero co byłam w 7 tygodniu a już jest 27 tydzień ;)
 
@pitaja22 Te ciągnięcia to normalne. A co do serduszek to ja chyba w 8tc widziałam, a i tak ginekolog mówił, żeby jeszcze się nie nastawiać.
Witaminy to też Prenatal brałam i normalną dawkę. Co dodatkowo to endokrynolog jeszcze dała mi w drugim trymestrze Wit D.
Powodzenia i zdrówka dla nowych mamusiek w trójpaku :)
 
Szybko zleci dopiero co byłam w 7 tygodniu a już jest 27 tydzień ;)

Czy na początku były jakies objawy? Ja tak naprawdę za wiele nie mam... ciągle tylko chce mi się jeść, ale na nic nie mam smaka :( najgorzej w środku nocy jest, bo aż mnie mdli z głodu... poza tym właściwie nic. Kiedy widać serduszka? Mam zrobić dopiero badania krwi i moczu i zastanawiam się, czy lekarz przepisze mi jakieś witaminy/suplementy? Na razie mówił, żebym brała folik 2x dziennie i tyle.
 
reklama
Czy na początku były jakies objawy? Ja tak naprawdę za wiele nie mam... ciągle tylko chce mi się jeść, ale na nic nie mam smaka :( najgorzej w środku nocy jest, bo aż mnie mdli z głodu... poza tym właściwie nic. Kiedy widać serduszka? Mam zrobić dopiero badania krwi i moczu i zastanawiam się, czy lekarz przepisze mi jakieś witaminy/suplementy? Na razie mówił, żebym brała folik 2x dziennie i tyle.
Było mi bardzo niedobrze, wszystko mi smierdziało i odrzuciło mnie od mięsa w szczególności od kurczaka. A mdłości miałam 24 h na dobę o 5 rano mąż mi banana zostawiał na łóżku bo nie byłam w stanie wstać bez jedzenia i tak pierwsze 4 tygodnie to banany były podstawą mojej diety. U mnie w 7 tygodniu było widać zalążki serduszek tak to lekarka nazwała . U jednego było bardziej widoczne u drugiego mniej.
 
Do góry