reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
@zuzik85 @ania_ka87 jak tam Wasze maluchy? Co slychac dziewczyny?

U nas zabkowanie pelna para. Powoli rezygnujemy z kp, z nadzieją na lepsze noce, ale nie nastawiam się na to zbyt mocno ;)
Michal raczkuje, staje, siada i kocha owoce. Bartek jest totalna przylepa, gadula i leniem. Nie probuje pelzac ani raczkowac, opanował turlanie i nie chce mu sie cwiczyc nic wiecej. Posadzony siedzi, ale sam nie usiadzie. Najchętniej jadlby tylko pieczywo i pil mleko, z innymi produktami mu nie po drodze.
Coraz częściej dokuczaja sobie nawzajem, przez to ze sa juz mobilni. Ciagna sie za wlosy, gryza, zabieraja smoczki, zabawki, aczkolwiek nie po zlosci, raczej dla zabawy i z ciekawości.
Pozdrawiamy!

Hej zyjemy i jest ok. Zaliczamy weekendowe wycieczki z nasza czworka co jest nie lada wyzwaniem Aska stoi juz dawno i zaczyna robic kroki przy meblach a Basia dopiero usiadla takze wolniej jej idzie za to umie mowic pa pa i macha raczka i tanczy na siedzaco
 
Hej zyjemy i jest ok. Zaliczamy weekendowe wycieczki z nasza czworka co jest nie lada wyzwaniem Aska stoi juz dawno i zaczyna robic kroki przy meblach a Basia dopiero usiadla takze wolniej jej idzie za to umie mowic pa pa i macha raczka i tanczy na siedzaco
Wierze, ze ciezko z wyjazdami. My jeździmy do moich rodzicow co miesiac na wies 120km i spakowac cala zgraje, rozegrac logistycznie tez jest ciezko.
Malo ostatnio zagladasz, chyba na codzien tez masz niezly mlyn w domu, zeby ich upilnowac. Twoj trzylatek idzie w tym roku do pkolA?
 
Mm w szpitalu dają przynajmniej tak było u mnie. Ja mam od początku karmienie mieszane, ale tylko butelka. Mam dość duże brodawki dzieciom - szczególnie tak małym jak moje ciężko było złapać. Ja też nie chciałam żeby cały nasz czas skupiał się wokół karmienia, mój M też chciał uczestniczyć w karmieniu. Także ile sie da - na tą chwilę to tylko 2 max 3 razy daje MM reszta posiłków to moje odciagniete.
Teoretycznie daja, a z corka musialam sie o nie prosic i dostalam glukoze dla dziecka...wole byc przygotowana i kupie te juz gotowe mleczka:)
Po 25 czerwca będę mieć cesarkę chyba że coś się zacznie wcześniej dziać. Ale myślę że spokojnie doczekam. Dziś byłam na badaniu to nic się nie pogorszyło więc gdyby nie to rozwarcie na 2 cm to by mnie wypuścił ale tak to się boi.
To i tak juz niedlugo, co to jest te kilka dni:) ja sie musze spakowac w koncu do tego szpitala, bo tez juz niedlugo ta cesarka...dzisiaj ide na ostatnia wizyte do mojej lekarz, 10.06 wizyta u anestezjologa i 13.06 ostatnie usg w poradni. 26.06 na oddzial i w czwartek ten dzien ktorego z jednej strony doczekac sie nie moge, z drugiej...:)
Strasznie mi bedzie brakowalo tego wiercenia chlipcow
 
Hej. Ja po wizycie. Chlopcy znowu sa poprzecznie ulozeni, tak sie wiercili i kopali gin ze ledwo ich zbadala. Jeden wazy 2400 drugi 2200. Teraz wizyty co tydzien (czyli jeszcze 2). Moja blizna jest cienka (1mm) ale jest sie trzyma dzielnie :) musze tylko jutro rano porobic dodatkowe badania i sprawdzic czy nie mam cholestazy, bo mnie dlonie i stopy swedza.
 
Hej. Ja po wizycie. Chlopcy znowu sa poprzecznie ulozeni, tak sie wiercili i kopali gin ze ledwo ich zbadala. Jeden wazy 2400 drugi 2200. Teraz wizyty co tydzien (czyli jeszcze 2). Moja blizna jest cienka (1mm) ale jest sie trzyma dzielnie :) musze tylko jutro rano porobic dodatkowe badania i sprawdzic czy nie mam cholestazy, bo mnie dlonie i stopy swedza.
Super że wszystko dobrze z chłopcami Myślałam że tylko ja mam w brzuchu takie wiercipięty
 
Hej. Ja po wizycie. Chlopcy znowu sa poprzecznie ulozeni, tak sie wiercili i kopali gin ze ledwo ich zbadala. Jeden wazy 2400 drugi 2200. Teraz wizyty co tydzien (czyli jeszcze 2). Moja blizna jest cienka (1mm) ale jest sie trzyma dzielnie :) musze tylko jutro rano porobic dodatkowe badania i sprawdzic czy nie mam cholestazy, bo mnie dlonie i stopy swedza.
Super, jacy juz duzi :) moi mieli niewiele wiecej jak sie urodzili :) powodzenia na badaniach!
 
reklama
Cześć ja dziś miałam badania prenatalne i mogę podać wyniki do porównania
12tydzień 6dzień
CRL 70,5mm NT 1,9
CRL 68,2mm NT 1,86
Z testu PAPPA:
TRISOMIA 21 1: 10513 1: 10513
TRISOMIA 18 1:17161 1: 17895
TRISOMIA 13 <1:20000 <1:20000
Lekarz powiedział że dzieci są duże a ryzyko chorób genetycznych minimalne
a jak u ciebie Monika28091991 wyszły PAPPA? robiłaś? niby nie są obowiązkowe ale u nas w poradni wszystkim zalecają zrobić.
Ja chodzę do poradni ciąż mnogich Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie, wiem że tu jako jedyni w regionie robią operacje wewnątrzmacicze przy zespole podkradania i zajmują się trudnymi przypadkami.


Również zapisałam się do tej poradni. Zrobiłam jeszcze raz usg genetyczne. Wszystkie parametry w normie. Lekarz nie widzi nic niepokojącego. Test papa robilam wczesniej a wyniki wpisal w system. A różnica w wielkości blizniakow nie kazał się martwić bo tak się zdarza. Powiem szczerze ze juz nie wiem kogo sluchac i czy jeszcze konsultować to gdzieś.
Crl 71
Crl 64 taka roznica
Lekarz mnie bardzo uspokoił. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Wszyscy mili i czuje że jestem w dobrych rękach
 
Do góry