reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hej dziewczyny! Czy któraś z Was ma termin na koniec roku? Listopad grudzień? Mi teraz idzie 16tc. Termin na początek grudnia. Chcialam się popytać jakie "duze" rodziły się Wasze dzieci? Co przygotowalyscie na poczatek (ile sztuk i jakich rodzajów ubranek itp) :) :* zaczęły się promocje, wiec chciałabym teraz pokupowac cześć rzeczy, można nawet super pajace ocieplane znaleźć za 40 zł. Tylko jestem zielona w tym temacie i potrzebuje pomocy.. :* będę wdzięczna za każdą wskazówkę :* buziaki
Cześć :) ja dziś zaczynam 16 tydzień i też już zerkałam na ciuszki ale to moja pierwsza ciąża i jestem zupełnie zielona, a faktycznie w niektórych sklepach są właśnie super promocje. Więc ja też przyłączami się do prośby o podpowiedź ile i w jakich rozmiarach ciuszków potrzeba na start przy porodzie jesień/zima :) w przyszłym tygodniu idę sprawdzić płeć i mogę zacząć polować na okazje w sklepach.
 
reklama
Hej dziewczyny! Czy któraś z Was ma termin na koniec roku? Listopad grudzień? Mi teraz idzie 16tc. Termin na początek grudnia. Chcialam się popytać jakie "duze" rodziły się Wasze dzieci? Co przygotowalyscie na poczatek (ile sztuk i jakich rodzajów ubranek itp) :) :* zaczęły się promocje, wiec chciałabym teraz pokupowac cześć rzeczy, można nawet super pajace ocieplane znaleźć za 40 zł. Tylko jestem zielona w tym temacie i potrzebuje pomocy.. :* będę wdzięczna za każdą wskazówkę :* buziaki
Ja cc miałam 13.12.2017. Dzieci miały 2730 i 54cm, 3010 i 55cm. Długo rozmiaru 56 nie ponosilismy. Praktycznie tylko na wyjście że szpitala i jakiś tydzień czy dwa później. Ale lekarz mi mówił od samego początku żeby za dużo małych nie kupować bo jak dzieci się małe urodza to zawsze można dokupić. Życzę spokojnej ciąży[emoji4] a już wiesz co nosisz pod serduszkiem?
 
@adunnnia90 no właśnie, najpewniej chyba kupić od 56, aczkolwiek kilka sztuk 50 też wezmę na zaś, bo są dość tanie teraz :D lepiej dmuchać na zimne, chociaż mam nadzieje, ze nie będą takie maleńkie ♡ jeszcze nie wiemy jaka będzie płeć, 2 lipca mamy wizytę jeśli lekarz nie ucieknie na urlop, a połowkowe 25 lipca wiec w lipcu napewno się dowiemy :D ja czuję, że będzie dwóch chłopców, chociaż 2o2k to może być i parka ♡♡♡ ważne, aby zdrowe !
 
Jeśli któraś jest w ciąży 1k2o to raczej dzieciaki.rodzą się mniejsze więc 50 napewno się przydadzą.. przy 2k2 myślę, że też. Corka moja donoszona 3170wazyl i 56 bylo jakies 2/3 tyg za duże na nią.. lidl robi fajne jakościowo rzeczy ale ich 56 to odpowiednik 62/68 w smyku..
Maluchy urodziłam w 34tc i wazyli po 2kg więc 50 nosili długo. Myślę, że ponad miesiąc. Miałam jakoś po 10kompletow dla każdego bo przecież nie wstawie pralki z dwoma bodziakami.. :) za to 56 nosili mozee z tydzień i zaraz.na 62 przeszli.
 
@adunnnia90 no właśnie, najpewniej chyba kupić od 56, aczkolwiek kilka sztuk 50 też wezmę na zaś, bo są dość tanie teraz :D lepiej dmuchać na zimne, chociaż mam nadzieje, ze nie będą takie maleńkie ♡ jeszcze nie wiemy jaka będzie płeć, 2 lipca mamy wizytę jeśli lekarz nie ucieknie na urlop, a połowkowe 25 lipca wiec w lipcu napewno się dowiemy :D ja czuję, że będzie dwóch chłopców, chociaż 2o2k to może być i parka ♡♡♡ ważne, aby zdrowe !
U nas super się sprawdziły zestawy z hm, długo je kupowałam. mielisny po 6 na początek dla każdego 56., tak byli ubierani i przykryci kocykiem. Na spacer miałam dla każdego po dwa kombinezony do wózka
 
@adunnnia90 no właśnie, najpewniej chyba kupić od 56, aczkolwiek kilka sztuk 50 też wezmę na zaś, bo są dość tanie teraz :D lepiej dmuchać na zimne, chociaż mam nadzieje, ze nie będą takie maleńkie ♡ jeszcze nie wiemy jaka będzie płeć, 2 lipca mamy wizytę jeśli lekarz nie ucieknie na urlop, a połowkowe 25 lipca wiec w lipcu napewno się dowiemy :D ja czuję, że będzie dwóch chłopców, chociaż 2o2k to może być i parka ♡♡♡ ważne, aby zdrowe !
Takie właśnie
Screenshot_20190621-210009.jpeg
Screenshot_20190621-210022.jpeg
 
Jeśli któraś jest w ciąży 1k2o to raczej dzieciaki.rodzą się mniejsze więc 50 napewno się przydadzą.. przy 2k2 myślę, że też. Corka moja donoszona 3170wazyl i 56 bylo jakies 2/3 tyg za duże na nią.. lidl robi fajne jakościowo rzeczy ale ich 56 to odpowiednik 62/68 w smyku..
Maluchy urodziłam w 34tc i wazyli po 2kg więc 50 nosili długo. Myślę, że ponad miesiąc. Miałam jakoś po 10kompletow dla każdego bo przecież nie wstawie pralki z dwoma bodziakami.. :) za to 56 nosili mozee z tydzień i zaraz.na 62 przeszli.
Ja właśnie w smyku kupiłam dla każdego po jednym komplecie i takie strasznie duże były, tak samo Lidl i przez te rozmiarowki takie dziwne nie kupuje ani 2 smyku ani w Lidlu
 
Bez różnicy czy to Wasze pierwsze, czy kolejne dzieci, na początku bedzie ciezko. Czasem mega ciezko, szczególnie jak NIGDY po nocy nie będziecie sie czuly wyspane, ale jest fajnie, wesolo, a jak zaczynaja sie przemieszczac, to dopiero wyzwanie ;)
W ostatnim czasie widze coraz wiecej blizniat , a moze tylko bardziej zwracam uwagę. W kazdym razie nas (mam twinsow) jest duzo i dajemy rade, dacie rade i Wy! Niech Wam sie rodza duze i zdrowe bobasy :)
No nie koniecznie. Moi od początku śpią w nocy.
A ja codziennie rano mam ktg po 1.5 h męczarni.. leżeć w takiej pozycji bez ruchu .. Noce to dla mnie koszmar,wstawanie do toalety co 40 min. Na szczęście odsypiam to w dzień.
Też tak miałam. Moi zaczynali wiercic się jak podlaczali KTG. I zawsze długo to trwało
 
Hej dziewczyny! Czy któraś z Was ma termin na koniec roku? Listopad grudzień? Mi teraz idzie 16tc. Termin na początek grudnia. Chcialam się popytać jakie "duze" rodziły się Wasze dzieci? Co przygotowalyscie na poczatek (ile sztuk i jakich rodzajów ubranek itp) :) :* zaczęły się promocje, wiec chciałabym teraz pokupowac cześć rzeczy, można nawet super pajace ocieplane znaleźć za 40 zł. Tylko jestem zielona w tym temacie i potrzebuje pomocy.. :* będę wdzięczna za każdą wskazówkę :* buziaki
Moi w 36 urodzili sie 2360/51 i 2620/49. Nosili rozmiar 50 przez okolo 3 tygodnie. Jak zaczynaja sie bardziej prostowac noworodki to z dnia na dzien "rosna" i wszystko robi sie za male, a najszybciej pajace trzeba zmieniac. Mialam kilka bodziakow z krotkim rekawem i pajace na wierzch (urodzeni na koniec wrzesnia). Spokojnie mozna zalozyc tez troche za duze ubranko.
Ile sztuk potrzebujesz, to zalezy od Ciebie, Twoich zwyczajow i stopnia "zafajdania" dzieci ;) moj starszy syn robił po 14 kup na dobę i przynajmniej co druga ladowala na ubranku, oprocz tego mial refluks i ulewal bardzo, wiec byl przebierany kilka razy na dzien. Blizniaki czasem 2 dni chodzily w tym samym i bylo czyste. Wyszlo na to ze potrzebowalam tyle ubranek co na starszego, a nawet mniej.
 
reklama
@Momof229 rano pewnie bede jeszcze spala, wiec teraz Ci zycze powodzenia! I daj znac jak juz bedziesz w stanie pisac, jak chlopcy i jak Ty sie czujesz:) Trzymam kciuki!
 
Do góry