reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

reklama
Jeśli chodzi o szyjke to niestety nie daje żadnych objawów. Miałam ciążę w której czułam się idealnie , ciąża.pojedyncza, i urodziłam w 23tc. Nagle, bez objawów...
Druga ciąża od początku mega pilnowana przez lekarzy, bliźniacza, szyjka w 16tc 6cm, w 18tc 3.5 plus lejek wewnętrzny, szew w 19tc na szyjke ok 2cm. W 20 tc wyszłam do domu, w 23 pojawiła.sie w szpitalu że względu na kolke nerkowa okazało się , że 1 dziecko wchodzi do.lejka i napiera na szew... W nocy przewiezli mnie na porodowke. Podawali leki.przeciwskurczowe, nie wstawalam z łóżka.. tydzień później wróciłam na patologie... leżałam tam do 34t4d i urodziłam przez CC.. tylko szew trzymal ciążę.. także myślę, że warto :)
 
U mnie zaczął się 28 tc następna wizyta kontrolna 9 października wiec wtedy to już poleci z górki . Moje dziewczyny waza już po +\-1100 gram
34 tc to super wynik - dużo przytyłaś na półmetku ?
 
U mnie zaczął się 28 tc następna wizyta kontrolna 9 października wiec wtedy to już poleci z górki . Moje dziewczyny waza już po +\-1100 gram
34 tc to super wynik - dużo przytyłaś na półmetku ?
W 20 tyg warzylam 75kg, ale startowałam z 68 :) ile teraz warze to nie mam pojęcia, słodyczy unikam bo zaparcia robią swoje, ale ogólnie jem jak zwykle. Na polowkowym usg maluchy mialy 360 i 340, teraz to już pewnie do 0.5kg dolecialy:)
 
W 20 tyg warzylam 75kg, ale startowałam z 68 :) ile teraz warze to nie mam pojęcia, słodyczy unikam bo zaparcia robią swoje, ale ogólnie jem jak zwykle. Na polowkowym usg maluchy mialy 360 i 340, teraz to już pewnie do 0.5kg dolecialy:)
Dwa razy miałam mega tygodniowe zaparcia że płakałam i hemoroidy mi wyszły, jakoś czopkami ledwo sobie poradziłam, myslalam że wyląduje w szpitalu :-\ aż odkryłam ,,błonnik witalny" to coś jak siemię lniane tyle że dużo lepiej działa, powinien być w większych sklepach na półkach ze zdrową żywnością ;) raz dziennie 2łyżeczki zalewam wrzątkiem, robi się taki glut, dodaje trochę jogurtu albo aktimelek i już :-) codziennie chodzę do toalety
 
Dwa razy miałam mega tygodniowe zaparcia że płakałam i hemoroidy mi wyszły, jakoś czopkami ledwo sobie poradziłam, myslalam że wyląduje w szpitalu :-\ aż odkryłam ,,błonnik witalny" to coś jak siemię lniane tyle że dużo lepiej działa, powinien być w większych sklepach na półkach ze zdrową żywnością ;) raz dziennie 2łyżeczki zalewam wrzątkiem, robi się taki glut, dodaje trochę jogurtu albo aktimelek i już :-) codziennie chodzę do toalety
Oooo dobrze wiedzieć na przyszłość, dzięki;) ale póki pije dużo wody, jem otręby, raz dziennie siemię lniane i czasem przegryze suszona śliwka to, nie zapeszajac, sytuacja pod kontrolą i też codziennie toaletka planowałam na najbliższej wizycie zapytać czy w razie awarii mogę coś takiego jak laximama czy dicopeg10
 
Dziś miałam wizytę w poradni i mam problem bo dzieci są wielkie :-\ 29tc6d i mają 1.642 i 1.623 przez to organizm nie wyrabia i dlatego mam ciśnienie 150/100, dostałam większe dawki leku na ciśnienie, pobrali mi krew i jak za tydzień się stawie na kontroli i wyjdzie że wątroba czy inne narządy też już nie dają rady to mnie położą do szpitala :-( tylko nie wiem czy już mi je wyjmą czy jeszcze podtrzymają. Brzuch mam już wielki, przytyłam tylko 7kg ale startowałam z wagi 96kg.
 
Ja startowałam z wagi 60 teraz mam 28 tc moje dziewczynki po 1100 a ja przytyłam do 67, twoje maluszki faktycznie duże ale przynajmniej nie będzie z waga problemu po urodzeniu bo pewnie osiągną to magiczne 2 kg
 
reklama
Ja startowałam z wagi 60 teraz mam 28 tc moje dziewczynki po 1100 a ja przytyłam do 67, twoje maluszki faktycznie duże ale przynajmniej nie będzie z waga problemu po urodzeniu bo pewnie osiągną to magiczne 2 kg
Kurczę jak mówię komus że jestem w ciazy bliźniaczej to się dziwią bo że niby nie widać, że nie przytylam i nawet zaczęłam w to wierzyć :)))
3.10 dowiem się wszystkiego, jak sytuacja w 24tc się będzie miala, a 1100 to chyba dobra waga jak na 28tc:)
 
Do góry