reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Jeżeli któraś z Was jest z okolicy Warszawy to polecam sklep bliźniacze szczęście, wszystko dla blizniakow:) tam Pani super doradza i tłumaczy, ceny porównywalne z internetowymi. I jeżeli chodzi o wózek jeden obok drugiego to Baby Monster Easy Twin ma 65cm, i na pierwszy rzut oka gondole wcale nie są małe, składa się lekko i spacerowka też praktyczna, i nad nim się zastanawiamy. :) Termin na 21.01...Ale wiadomo z blizniakami może być różnie, aktualnie kończymy 28tc:)
Jest tutaj może Mama którą rodziła w niedalekim czasie na starynkiewicza w Warszawie? To moja pierwsza ciąża, przyznam szczerze że nie mam parcia na kp, jeżeli od początku nie będzie to gralo to po prostu będzie mm, a jak wykarmie dwóch chłopaków to super:) no i pytanie..jak w szpitalu po porodzie podchodzą do karmienia? Jeżeli są problemy to "naciskaja" na dalsze próby kp czy wjezdza mm? :)
Pozdrawiam i miłego po poludnia:)
Cześć ja w zeszłym tygodniu rozmawiałam z dziewczyną która przyszła na wizytę w połogu, miała ustalony termin porodu ale kilka dni wcześniej się zaczęło i miała cesarkę, to jej pierwsza ciąża, była na oddziale jedyna z bliźniakami i położyli ją na sali z dwoma innymi kobietami, zostawili ją samą sobie nikt się nią nie interesował, była bardzo niezadowolona, o kangurowaniu też nie było mowy, a chodziła tam też do szkoły rodzenia. Stwierdziła że u nich na stronie wszystko jest pięknie opisane a w rzeczywistości wygląda to inaczej, nie polecała. A nie była to jakaś roszczeniowa babka tylko zwykła miła dziewczyna.
 
reklama
Co do łóżeczek to ja kupiłam na allegro takie w zestawie z pościelą, ochraniaczami itp. wszystko fajnie ale to były łóżeczka nowe prosto z fabryki i bardzo długo śmierdziały farbą! musiałam ciągle wietrzyć ten pokój. Na początku i tak będę trzymała dziewczynki w jednym łóżeczku w sypialni, więc proponuję wcześniej złożyć chociaż jedno żeby nie było niemiłej niespodzianki. ;)
 
Cześć ja w zeszłym tygodniu rozmawiałam z dziewczyną która przyszła na wizytę w połogu, miała ustalony termin porodu ale kilka dni wcześniej się zaczęło i miała cesarkę, to jej pierwsza ciąża, była na oddziale jedyna z bliźniakami i położyli ją na sali z dwoma innymi kobietami, zostawili ją samą sobie nikt się nią nie interesował, była bardzo niezadowolona, o kangurowaniu też nie było mowy, a chodziła tam też do szkoły rodzenia. Stwierdziła że u nich na stronie wszystko jest pięknie opisane a w rzeczywistości wygląda to inaczej, nie polecała. A nie była to jakaś roszczeniowa babka tylko zwykła miła dziewczyna.
Hmm, to nie fajnie, boję się że w ogóle nie będę wiedziała co do czego itd, pierwsza ciąża i nie wiadomo czego się spodziewac. Jakiś czas temu pytałam ich czy nastawić się na cesarke czy naturalnie, bo jeden jest ułożony główkowo, drugi pośladków, to się dowiedziałam że bedzieMY chcieli naturalnie jak nie będzie przeciwwskazań, a jak wyjdzie to się okaże później. Wiesz może czy karmila piersią czy mm?
 
Jeski urodza sie wczesniaki to zaleca sie by kupic monitory oddechu, wtedy muszą być dwa łóżeczka. U nas dzieci od początku śpią w swoim pokoju w swoich lozeczkach , nikt mi nie wierzył że tak się da A jednak :)
 
O karmieniu akurat nic nie mówiła, ale też miała jedno
Hmm, to nie fajnie, boję się że w ogóle nie będę wiedziała co do czego itd, pierwsza ciąża i nie wiadomo czego się spodziewac. Jakiś czas temu pytałam ich czy nastawić się na cesarke czy naturalnie, bo jeden jest ułożony główkowo, drugi pośladków, to się dowiedziałam że bedzieMY chcieli naturalnie jak nie będzie przeciwwskazań, a jak wyjdzie to się okaże później. Wiesz może czy karmila piersią czy mm?
Akurat o karmieniu nic nie mówiła, miała rodzić naturalnie a też miała jedno pośladkowo, tylko dlatego że nagle trafiła zrobili jej cesarkę, ale mówiła że chciała mieć cesarkę dlatego załatwiła zaświadczenie od psychologa, ale go nie wykorzystała.
 
Ja się boję porodu przedwczesnego albo, ze przy porodzie naturalnym jedno się urodzi,a drugie się niedotleni albo będzie cc :eek: ale to są chyba takie typowe "schizy" i nie ma co sobie wkręcać... A to twój pierwszy poród?
Apropos wózków to wiem tylko, że chcę jeden obok drugiego, na pompowanych kołach. Myślę, że będę kupować dopiero ok. miesiąc przed porodem, foteliki tak samo. Narazie podoba mi się taki, jakby się trafił na OLX to może bym wcześniej brała:

To będzie mój 3 poród. Dwie dziewczynki urodziłam SN.

Wózek fajny. Na you tube oglądałam opinie i ma jedną super zaletę: podobno nie trzeba demontowac siedzisk spacerowych żeby go złożyć.

Ja myślę o tako junama modena duo.. Marzenie moje to bugaboo Twin ale cena powala..
 
Chodzę do specjalistycznej poradni ciąż bliźniaczych w Warszawie i tu naciskają bardzo na poród naturalny, to co w innych szpitalach jest wskazaniem do cc to tu się nie liczy (pierwsza ciąża, astma, nadciśnienie, , itp) u mnie będzie cesarka bo obie dziewczynki są pośladkowo i już podobno raczej się nie przekręcą (34tc) .

Też kupiłam foteliki maxi cosi cabriofix, a wózek używany bugaboo donkey duo ma tylko 75cm szerokości więc przez każde drzwi przejedzie, waży tylko 15kg ale duuużo kosztuje, ja ze spacerówkami dałam 3500zł, sąsiadka ma taki dla swoich bliźniaczek i mnie namówiła, zobaczymy jak mi się sprawdzi.

Ja całą wyprawkę skompletowałam dużo wcześniej, nigdy nic nie wiadomo kiedy coś może się zacząć dziać i czy nie będzie potrzebny pobyt w szpitalu, a poza tym teraz z tak wielkim brzuchem chodzenie po sklepach to była by mordęga. Fajnie bo teraz w styczniu będziecie miały wyprzedaże w sklepach, naprawdę warto wtedy kupować. Przed ciążą nie zdawałam sobie sprawy jak drogie są ubranka dla niemowląt, a potrzeba tego x2, najlepiej w kilku rozmiarach bo nie wiadomo jakie się urodzą i jak szybko wyrosną.
Czekam właśnie do stycznia z zakupami [emoji4]

Powiedzcie mi proszę odnośnie tych fotelików maxi cosi cabrio fix czy ta baza jest tylko do łupiny czy pasuje potem do większych fotelików maxi cosi?

Bugaboo moje marzenie. Ale mega drogi ☹️
 
U nas też od powrotu ze szpitala bliźniaki w swoim pokoju w swoich lozeczkach. Tez mi wszyscy mówili zobaczysz tak nie będzie, będziesz ich brała do łóżka. A w grudniu mina dwa lata jak grzecznie śpią u siebie. Jesli jest miejsce to polecam większe łóżeczka z funkcją zrobienia później z nich tapczanika, my kupiliśmy 140x70 a standardowe to 120x60. U nas od dwóch miesięcy właśnie śpią na przerobionych tapczanikach. Większy wydatek a starczy na wiele wiele dłużej.
Jeśli chodzi o wózek to miałam bebetto 42 jeden za drugim. Tez chciałam taki właśnie ze względu na to że wszędzie takim wjade i się wmieszcze. I bardzo byłam z niego zadowolona do momentu przejścia na spacerówki. Funkcja z spacerowkami wogole mi nie podeszła. Więc wózek sprzedalam i kupiłam spacerówke jeden obok drugiego też nie za szeroka i w każdych drzwiach, w sklepach dawała radę. Teraz już spacery zakupy bez wózka tylko mali wszędzie chodzą po nóżkach.
Foteliki tak jak któraś pisała lepiej kupić z atestami, my mieliśmy maxi cosi citi. I byłam z nich zadowolona
Jeski urodza sie wczesniaki to zaleca sie by kupic monitory oddechu, wtedy muszą być dwa łóżeczka. U nas dzieci od początku śpią w swoim pokoju w swoich lozeczkach , nikt mi nie wierzył że tak się da A jednak :)
 
O karmieniu akurat nic nie mówiła, ale też miała jedno

Akurat o karmieniu nic nie mówiła, miała rodzić naturalnie a też miała jedno pośladkowo, tylko dlatego że nagle trafiła zrobili jej cesarkę, ale mówiła że chciała mieć cesarkę dlatego załatwiła zaświadczenie od psychologa, ale go nie wykorzystała.
Czyli muszę się dopytać jak to będzie, jeżeli się nie ułoża obaj główkowo, w takiej sytuacji wolałabym chyba cesarke, sama nie wiem. Ale dziękuję za info:)
 
reklama
Mi też tak wszyscy mówią że nie da rady żeby były u siebie od początku..
Uwielbiam to[emoji849]

Obie dziewczyny były u siebie od początku i zamierzam tak samo z bliźniakami. Oczywiście jeżeli urodza się za wcześnie to przeniosę się do nich chwilowo ale jestem zdania że małżeńska sypialnia ma taką pozostać. Od zawsze nie zgadzalam się żeby dzieci spały w naszym łóżku. Owszem miały koszmary czy gorączki itd ale to ja kładłam się u nich lub obok nich chwilowo. U nas w łóżku mogły sobie leżakować wspólnie z nami zazwyczaj zaraz po przebudzeniu.

W ogóle mam tyle cioc dobrych rad w tym momencie że szok.. Normalnie czasem ja ze mną rozmawiają to mam wrażenie że uważają ze ja nigdy dzieci nie miałam.. I co najlepsze żadna nie ma bliźniąt u siebie czy nawet w rodzinie.. Nwm jakiś taki stereotyp panuje czy co? Że niby z bliźniakami to jest tak źle?
 
Do góry